Всі ми знаємо, який нам належить пройти шлях - від школи до спеціального або вищої освіти, а далі ...
Відкрите плавання!
Ми всі хочемо знайти свою справу і займатися по-справжньому цікавою роботою.
Однак, як забезпечити себе всім необхідним? Які існують способи заробляння? Давайте розглянемо варіанти.
Бути першокласним фахівцем
Хто такий фахівець? Це найманий працівник, який відповідає тільки за себе і за свою роботу.
- У нього є професія, знання і досвід. Кількість грошей, яку він отримає, залежить від його кваліфікації.
Фахівець високого польоту, будь то бухгалтер, за роботу якого пропонують зарплату в півтори сотні тисяч рублів, або пічник в селі, який вміє класти красиві і якісні печі, буде нарозхват.
Така людина є професіоналом в якомусь конкретному, своїй справі. У фахівця є обмеження в заробітку, бо не він призначає собі зарплату.
І, як правило, у такої людини багато часу йде на виконання роботи.
Наступний спосіб - це менеджер, управлінець
Він також найманий працівник, так як працює не на себе. Як правило, грошей він отримує більше, тому що має справу з більш гнучкою системою оплати праці.
Можливості менеджера, і вміння домовитися, і існування якогось відсотка від роботи свідчать про те, що ця людина здатна більше впливати на свою зарплату.
- Він відповідає за інших людей і їх результат.
Якщо він організатор, менеджер, якщо він працює з іншими співробітниками, які знаходяться у нього в підпорядкуванні, то він несе відповідальність не тільки за себе.
В такому випадку він також обмежений в заробітку, хоча можливість домовитися у нього є.
Іноді у нього з'являються тимчасові зобов'язання, буває по-різному. Є менеджери, які працюють в поті чола, з ніг валяться, є такі, що трохи працюють і досить отримують.
Третій спосіб - стати власником бізнесу
Рівень відповідальності зовсім інший, більш глобальний. За всі ризики і результати повністю відповідає одна людина.
У такій ситуації не можна сказати, що директор помилився, адже неправильне рішення прийняв сам бізнесмен. Якщо він найняв нездатного працівника, то це зробив він, а не хтось інший.
- Така людина працює сам на себе. Гроші - це той показник рівня, на який він сам себе цінує, на який виходить.
Встановлення грошового рівня знаходиться в його повноваженнях. Бізнесмен також несе величезні витрати часу. Якщо Ви власник бізнесу, на певному етапі повністю занурюєтеся в процес.
У позитивному варіанті, в майбутньому, представляється можливим управління з боку. З'являється організація бізнес - процесу.
Згодом стає все набагато простіше. Важливим фактором є вміння управляти людьми і знаходити спільну мову з ними.
Бути фрілансером - наступний спосіб
У фрілансера вільний графік, він безпосередньо ні від кого не залежить. Заздалегідь обмовляється:
- і графік виконання роботи,
- і рівень виконання,
- і оплата.
У зв'язку з тим, що фрілансер може про все домовитися, у нього більше свободи, і він відповідає тільки за свій результат.
Коли ми, наприклад, редагуємо книги, то віддаємо їх редактору, і створюємо один з одним якусь домовленість.
Фрілансер, хоч і виконує завдання когось іншого, вважає, що це робота виключно на себе.
Бути дружиною нелегку працю
І, нарешті, п'ятий спосіб отримання грошей, Ви здивуєтеся, - працювати дружиною!
Бути дружиною в професійному плані, серйозним на всі сто, означає вміти настільки цінувати себе, бути настільки значущою і важливою, щоб присвятити все своє життя чоловікові та його інтересам.
Ви напевно знаєте деякі приклади дружин, повністю присвятили себе просуванню свого чоловіка. Це супутниці художників, композиторів, письменників, вчених.
З недавнього інтерв'ю з дружиною Йосипа Кобзона зрозуміло, як багато у неї внутрішнього спокою, прийняття, значущості та, в той же час, вона прямо-таки живе цим.
Жити своїм чоловіком, його ідеями і підтримувати його - це теж робота.
У інших жінок, проте, дуже багато внутрішньої діяльності, багато своїх питань, величезне бажання самореалізації - такі НЕ всидять.
Я зараз зайнялася бізнесом, раніше спробувала себе у всіх видах діяльності. Я була і фахівцем, і менеджером-управлінцем, коли організовувала тренінги.
Зараз мій бізнес - це моя відповідальність.
Вправа «Вибір діяльності»
Перерахувавши ці п'ять способів, я хотіла, щоб Ви виконали деякий вправу. Намалюйте п'ять гуртків, в кожному з яких напишіть, що Вам подобається з тих способів роботи, що були перераховані.
Подивіться, яке коло найбільше Вам підходить, де Ви хочете розвиватися. Відчуйте, в якому з перелічених типів діяльності у Вас вирує енергія, що Ви відчуваєте в такому положенні.
Наприклад, Ви були фахівцем-менеджером, а хочете перевтілитися або в фрілансера, або в бізнесмена.
Фрілансер виконує роботу для кого-то, а власник бізнесу - це його справа, він сам на себе работает.Заметьте цю різницю.
Бізнесмен організовує діяльність інших людей для того, щоб вони працювали на нього. Він виплачує їм зарплату, встановлює функціональні обов'язки, забезпечує робочими місцями, комп'ютерами та іншими необхідними умовами.
Деякі створюють бізнес з метою забезпечити людей роботою, і це дійсно похвально. У бізнесмена непрості завдання, він дає людям робочі місця, можливість заробляти, вчитися і отримувати досвід.
Який спосіб заробляння вам до душі?
Вкрай важливо, щоб Ви усвідомили, куди Вас тягне, де Вам важливо реалізувати себе. Визначте, що б Ви хотіли від життя, наскільки б Ви хотіли внести вклад і чи готові.
Кому-то ближче фрілансер, кому-то - образ дружини.
Головне зрозуміти, наскільки Ви по-справжньому готові віддатися життя чоловіка, наскільки Ви готові визнати, що для Вас важливі інтереси чоловіка.
Подібний вид роботи знаходиться на рівні служіння, служіння ідеї. Тут немає питання - що важливіше, гроші або любов? Вони йдуть рука об руку.
Можна бути партнером чоловікові в його справі - тоді і Ви будете називатися власником бізнесу. Будете доповнювати один одного своїм різним досвідом, різними поглядами на світ в цілому і на ситуацію в окремо.
Це завжди дуже цікаво, виходить так званий стереоскопічний погляд.
Найбільший ризик спостерігається у власника бізнесу, тому як якщо Ви лідер, бізнесмен, то на додачу з бізнесом Ви отримуєте гору ризиків з усіма наслідками: як позитивними, так і негативними.
З іншого боку, я користуюся послугами фрілансерів і дуже їм вдячна за їх роботу. Мені б хотілося, щоб Ви побачили: позитив і повагу є в будь-якому способі заробляти гроші.
Автор: Ірина Уділова