Юнацька закоханість або зріла любов, здається захоплення або переростає в прихильність міцна дружба - весь спектр взаємин між чоловіком і жінкою протікає за стандартною схемою.
Навіть якщо здається, що зв'язок протікає сумбурно, в ній все одно можна виділити певні віхи та етапи. Вони об'єднані одним напрямком розвитку відносин в ту чи іншу сторону.
Уміння розпізнавати стадії відносин між чоловіком і жінкою допоможуть пережити ймовірні складнощі у відносинах, стоїчно сприймати негаразди і з розумінням ставитися до коханої людини.
Чи все йде правильно?
Будь-яка жінка, в житті якої з'являється відносно стабільна зв'язок з чоловіком, задається масою питань. Чи всі йде правильно, чи правильно вона надходить і в що все це виллється?
На кожній стадії розвитку відносин між чоловіком і жінкою можуть з'являтися нові питання, відповіді на які важко знайти. Ще важче таким чином вибудувати лінію своєї поведінки, щоб з закоханості зросла повноцінне міцне почуття.
Для жінки вкрай важливо усвідомлювати поступовість зближення, з терпінням ставитися до покрокового розвитку почуттів. Близькість не виникає миттєво, вона є плодом тривалої спільної роботи над собою і почуттями.
Рекомендуємо: На чому будується взаємне щастя чоловіки і жінки?На перших стадіях не варто:
- Намагатися прискорити події.
- Тиснути на партнера і примушувати його.
- Уникати відповідальності, перекладаючи її на партнера.
- Намагатися перескочити або пропустити будь-яку з стадій.
Жінки, як істоти емоційні і рвучкі, часто припускаються помилок в спілкуванні з чоловіком. Виниклі сварки і недомовки вони сприймають, як свідчення краху відносин і часто прагнуть припинити подібну зв'язок.
Як виправдання звучать скарги на нечутливий і неуважного партнера. Хоча будь-який підсумок відносин є плодом спільної роботи двох людей.
ПОРАДА! Необхідно пам'ятати, що будь-які сварки та труднощі - всього лише ще одна цеглина в фундамент міцних відносин, без якого неможливо вибудувати міцний будинок своєї любові.
Сім кроків до кохання: до чого бути готовими?
Кожна наступна стадія розвитку міжособистісних відносин - це новий крок в досі невідому партнерам область. Загальне завдання пари - зберегти свої почуття і подолати можливі складнощі, з гідністю вийти з сварок і зберегти довіру і любов.
Традиційно психологами виділяється 7 стадій розвитку відносин, кожна з яких є закономірним продовженням попередньої.
Рекомендуємо: 4 принципу щасливого союзузакоханість
Перший етап зазвичай виявляється найщасливішим і найкоротшим. Швидко спалахують яскраві і сильні почуття штовхають людей один до одного, змушуючи думати лише про предмет закоханості.
Бурхливі емоції і вируючі гормони призводять людини в стан постійного нервового збудження. Це відбивається на критичному сприйнятті світу: зазвичай партнер на цій стадії здається ідеальним.
пересичення
Наступна стадія характеризується поступовим охолодженням відносин. Появою самостійності і здатності критично мислити по відношенню до партнера.
Найчастіше на цьому етапі люди згадують про колишні звички і хобі, усвідомлюють наявність окремої від коханої людини життя. Подібний спад може привести до повного розставання, оскільки напруження пристрасті вже немає, так само як і бажання реанімувати закоханість.
ПОРАДА! Зберегти інтерес і увагу до партнера на цій стадії - найважливіший крок, який стане запорукою міцності майбутніх відносин.
Заперечення
Цей етап називають одним з найбільш небезпечних і руйнівних для відносин. Оскільки саме в цей період розпадається більшість пар і навіть шлюбів.
На стадії закоханості кожен (а жінки особливо) схильний ідеалізувати свого партнера, підкреслювати тільки гідності. Тому тепер, коли людина знімає «рожеві окуляри» і починає дивитися на свого коханого очима реаліста, а не романтика, на поверхні з'являються всі недоліки.
Рекомендуємо: Як побудувати ідеальні відносини?Для кого-то «неідеальність» партнера стає вагомим приводом зруйнувати відносини, для кого-то - проаналізувати ситуацію і спробувати утримати те, що було створено спільними зусиллями.
ПОРАДА! На цій стадії дуже важливо втриматися від пошуку «ідеального» партнера, який, як здається, чекає десь за рогом: це загрожує можливим розчаруванням.
Уникнути цієї стадії неможливо, але зустріти її «у всеозброєнні» цілком реально. Для цього достатньо зберігати в пам'яті світлі і теплі спогади про романтичні зустрічі і поцілунки під місяцем.
терпіння
Наступний етап відносин вимагає від партнерів не тільки терпіння, тобто вміння пережити все і йти далі, але і терпимості, як способу дивитися на проблеми і стійко приймати їх. Адже в нервах і скандалах немає ніякого сенсу, якщо ними не виправити ситуацію.
На цьому етапі партнери вчаться приймати один одного цілком. Не просто любити романтичного юнака з зворушливим букетом троянд, а й втомленого і роздратованого після роботи чоловіка.
Одночасно з трепетним ставленням до партнера слід звертати увагу на свої недоліки і складності. Рівноправність має стати фундаментом для міцних взаємин у майбутньому.
ПОРАДА! Пам'ятайте, що розлучення - не єдиний і не дуже правильний вихід. Зберегти складніше, ніж зруйнувати, але намагатися це зробити - необхідно!
борг
Само по собі терпіння не приносить доброго плоду, а лише розвиває в людині злобу і неприйняття. Тому на наступному етапі до терпіння до партнера і союзу в цілому додається борг або служіння.
Рекомендуємо: Як створити щасливу сім'ю?Хтось називає подібні відносини патріархальними, хтось не приймає їх повноту. Але для того, щоб борг не тиснув, а допомагав будувати любов, він повинен бути взаємним.
ПОРАДА! Принцип: «Ти - мені, я - тобі!» Повинен працювати без затримок, інакше неможливо повноцінне функціонування рівних відносин.
Взаємна повага
Тут слід сприймати партнера не тільки в якості спорідненої душі або об'єкта любові. Але і як особистість - цікаву і різнобічну.
На цьому етапі слід вчитися довіряти і поважати, цінувати і розуміти. Чим вище ступінь довіри між партнерами, тим імовірніше безболісний перехід до фінальної стадії відносин.
Справжня любов
Кінцевим результатом будь-яких взаємин між чоловіком і жінкою є справжня любов.
The YouTube ID of kjHpkMb2DjUlist is invalid.
Боязка закоханість і палка пристрасть вже позаду. Люди навчилися розуміти і довіряти, сприймати один одного як особистості. Підсумком цієї роботи і є душевна близькість і теплота в стосунках.
Автор: Людмила Тихомирова