Невід'ємною частиною життя наших далеких предків були обереги. Стародавні слов'яни свято вірили в силу природи, а також в існування потойбічних сил, і всіляко намагалися захистити себе від їх негативного впливу.
Одним із способів було виготовлення своїми руками оберегів, в тому числі з дерева. Тому сьогодні ми постараємося докладно розібратися в тому, що таке слов'янські обереги з дерева, в їх властивості та захисту. Для древніх слов'ян кожна частинка природи була живою і володіла певною силою. Тому вони молилися їй і розмовляли з деревами, рослинами і природними силами, як з живими, а також молилися їм. Одних дякували за їжу, допомогу і цілющі властивості, зі стихіями спілкувалися, щоб ті не руйнували будинки і не забирали життя.
Дерева ж в житті слов'ян займали особливе місце: з них будувалися будинки, виготовлялася меблі, посуд, інша домашнє начиння, а також знаряддя для полювання і роботи в полі. Кожне деревце має особливі властивості, а завдяки його живий енергетиці ці властивості посилюються в рази.
Тому для виготовлення своїми руками окремого дерев'яного тотема застосовували певні сорти дерева. Крім того, деякі дерева вважалися священними, тому амулети з дерева виготовлялися найчастіше з них. це:
- Береза.
- Горобина.
- Дуб.
- Вільха.
- Верба.
Перш ніж приступити до приготування оберега з дерева своїми руками, потрібно визначитися, якими властивостями він повинен володіти і від чого захищати, а також який сорт підходить конкретній людині.
Властивості деяких рослин і тотеми з них
Раніше найціннішим вважався береза. Головним чином за її цілющі властивості з неї робили взуття - постоли з берести. Крім того, існувала думка, що береза перешкоджає впливу злих духів і захищає від хвороб. Тому дитячі ліжка робили тільки з неї. Саме тому, виготовляючи обереги з дерева своїми руками, перевагу віддавали березі.
Також існувало повір'я, що береза є своєрідним мостом, що з'єднує небо із землею. По ньому спускалися сили небесні, щоб дати захист слабким. Для приготування амулетів з дерева люди використовували абсолютно всі частини берези. Найпростішим тотемом з берези, який ви можете зробити своїми руками, є шаркунок. Виглядає він як маленька коробочка, що не більше ладанки, всередині якої крупа. Погреміте нею, ви віджахнете від себе або вашої дитини злих духів і псування.
Не менш шанованим був і дуб. Слов'яни вірили в те, що він дарує мудрість, здоров'я і довголіття, тому оберіг з цього дерева нерідко носили хлопчики, щоб вирости здоровими і сильними. Також завдяки своїй могутності дуб став захисником воїнів, вони часто брали з собою в дорогу тотеми з дуба, щоб убезпечити себе і повернутися додому цілими і неушкодженими. Не дарма з дубових колод будувалися будинки, які стоять і по сей день.
Щоб зробити обереги з дерева дуба своїми руками, потрібно вирізати з нього невеликий кругляшок - бляху, а потім ретельно її відполірувати, щоб не залишилося жодної тріски. Далі нанести на неї малюнок червоним кольором і повісити за допомогою червоної мотузочки на шию. Найчастіше в якості малюнка виступають чоловічі слов'янські символи.
Ще одним широко використовуваним деревом для виготовлення амулетів була осика. Вона буквально вбирала в себе всю негативну енергію: від різних хвороб до скандалів (на роботі і вдома). Тому ті, хто хоче все нормалізувати, шукайте хоча б гілку або іншу частину осики - це вже буде відмінним оберегом для вас і вашого будинку.
Рекомендуємо: Лялечка-оберіг своїми руками
Але найвідоміші амулети з дерева осики, які ви зможете зробити своїми руками, - це осикові кілки. Вони вбирають в себе зло, спрямоване на вас, і забезпечують захист від різного нечистої сили. Також вони забирають руйнує силу хвороб. Тому хвора людина, що має при собі такий талісман, повинен закопати його якомога глибше в землю. Таким чином, він позбудеться від хвороби і знайде здоров'я.
Навіщо людям дерев'яні тотеми
Ми вже писали вище, що обереги з дерева наділяють людини певною силою, захищають від негативного впливу, обдаровують здоров'ям, забирають хвороби і т.д. Кожне дерево має свою силу, якої і наділяє амулет. Тому уважно вивчіть властивості дерев, перш ніж приступити до виготовлення тотема своїми руками.
Що дають людині береза, дуб і осика, ви вже знаєте. А тепер давайте подивимося, яку силу мають інші види дерев. Так, акація є символом продовження людського роду, сприяє родючості і вагітності; сила верби спрямована на поліпшення внутрішньої гармонії і вбирання захворювань свого власника; вишня приносить удачу; каштан лікує; вільха покращує всі сторони сімейного життя.
Вибирайте своє дерево і зробіть свій амулет. І він стане вашим вірним помічником і захисником! Автор: Наталія Чернікова