Сьогодні: 05.05.2024

Біографія і книги Дейла Карнегі

478

фотографія чоловікаДейл Карнегі по праву вважається засновником нового напряму в психології, присвяченого безконфліктному, ефективному спілкуванню.

біографія

Якщо складати список авторів, чиї праці бажано прочитати, то серед них обов'язково буде Дейл Карнегі, біографія якого цікава сама по собі. Згідно з даними Вікіпедії, він американець за походженням, народився в 1888 році на невеликому ранчо в небагатій селянській родині, з дитинства був змушений займатися господарськими роботами, доглядати за худобою. Однак це не було межею його мрій: незважаючи ні на що, Дейл Карнегі прагнув закінчити школу з гарними оцінками, щоб продовжити освіту.

Захопленість Карнегі ораторським мистецтвом не залишилася непоміченою, йому порадили поїхати в Нью-Йорк, щоб вступити на курси акторської майстерності, що він і зробив, проте не це було його покликанням. Молода людина став слухачем курсів в педагогічному коледжі, але, будучи дуже бідним, страждав від глузувань однокурсників.

Карнегі вирішив докласти максимум зусиль, щоб домогтися успіху серед слухачів гуртка ораторського мистецтва, і незабаром став найуспішнішим його учасником, вигравши кілька престижних нагород на міських виступах. Дейл став настільки відомий і популярний в студентських колах, що його запрошували стати репетитором найзаможніші однокурсники.

чоловікПерша спроба організувати власну школу ораторського мистецтва закінчилася невдачею. Зробивши висновки, молода людина перебрався ближче до Омасі і зайнявся торговельною діяльністю. Накопичивши достатньо коштів, він повернувся в Нью-Йорк і почав самостійно викладати не тільки ораторське мистецтво, а й акторську майстерність.

Незабаром слух про талановитого викладача широко поширився, його запросила читати вечірні лекції Християнська асоціація, що займалася освітою молоді. Замість звичайної ставки два долари за годину йому платили цілих тридцять, а лекційний зал під час занять був буквально забитий людьми.

Карнегі викладав по власній системі, а розроблена ним психологія спілкування дозволяла не тільки домогтися гарних результатів за короткий термін, але і налагодити зв'язки, завести друзів, позбутися комплексів. Незабаром він випустив кілька брошур і зареєстрував авторське право на розроблену ним методику. Він став одним з найуспішніших фахівців у цій галузі, а написані ним книги досі залишаються бестселерами. Помер Карнегі в 1955 році від рідкісного захворювання, що змусили його покінчити життя самогубством.

мистецтво спілкування

Як психолог Карнегі зробив неоціненний внесок у розвиток науки: він запропонував унікальну методику, яка дозволила мільйонам людей заводити друзів, жити повноцінно, без страхів і побоювань. Талановитий оратор, психолог, письменник Карнегі, книги якого перекладено багатьма мовами, став прикладом природного таланту, відшліфованого до блиску діаманта.

група людей Психологія Карнегі має прикладний характер: він дає людям конкретний інструмент, який допомагає їм поліпшити свій добробут, домогтися поваги і визнання. Ідея зайнятися дослідженнями в області людського спілкування і практичного застосування ораторського мистецтва прийшла до нього ще в коледжі.

У 1933 році Карнегі читає курс лекцій Л. Шимкіна, керуючому великого видавничого агентства, і допомагає порадами в налагодженні взаєморозуміння між власниками бізнесу. Шимкін, натхненний співпрацею з Карнегі, обіцяє йому допомогу у виданні книги, а також хороший відсоток від продажів.

Рекомендуємо: Георгій Гурджиев (біографія)

Так в 1936 році виходить у світ одна з найпопулярніших книг Карнегі «Як перестати турбуватися і почати жити». До сих пір ця книга виходить мільйонними тиражами, вона переведена на 10 мов і продається більш ніж в 50 країнах.

Наступне видання - «Як викликати прихильність до себе людей» - змогло завоювати серця багатьох колег Карнегі і стало одним з найважливіших праць психолога. До кінця життя він був неймовірно популярний, його консультації коштували величезних грошей.

З'явилися численні наслідувачі і навіть противники, один з яких написав книгу-пародію про те, як втратити друзів. Кажуть, Карнегі сильно зачепила ця витівка, адже він був вкрай честолюбний і уразливий, незважаючи на солідний досвід психологічної роботи. Автор: Наталія Іванова