Річниця, що відзначає 70 років спільного життя, має власну назву: благодатне весілля (інакше - подячна).
Таке найменування говорить про те, що чоловік і жінка, настільки довго прожили разом, повинні дякувати Богові, що дарував їм роки життя і сімейне щастя. І один одного - за терпіння, розуміння, довіру і любов, без яких неможлива справжня міцна сім'я.
Благодатне весілля відзначається дуже рідко, хоча б тому, що аж ніяк не всі подружжя доживають до поважного віку, який передбачає 70-річчя спільного життя. Тому традицій святкування цього ювілею існує не так вже й багато, що, втім, не применшує значення цієї дати.
Як святкувати благодатне весілля?
Благодатне весілля - це сімейне свято. Тому, скільки б не було людей, яких вам хотілося б бачити на торжестві, краще обмежитися колом родичів: дітей, онуків і правнуків «молодят». Не варто також забувати про те, що головні особи святкування - люди вже немолоді, для них не потрібно влаштовувати гучне свято.
Тихий і приємний сімейний вечерю, присвячений бесід і спогадів - кращий варіант, щоб відсвяткувати 70 років спільного життя. Втім, організовувати його не обов'язково будинку: можна орендувати банкетний зал.
У будь-якому випадку, де б не проходило святкування, приміщення слід прикрасити. У декорі обов'язкова присутність живих квітів - символу життя і краси. Також для прикраси традиційно використовують повітряні кулі, стрічки, свічки, фотографії «молодят» різних років: від весільних фото до знімків в оточенні дітей і онуків.
З огляду на особливості свята, переважно обійтися в оформленні залу без яскравих, кричущих відтінків, які можуть стомлювати літніх людей. Спокійні, ніжні, пастельні тони - найбільш підходящий вибір. З цієї ж причини не знадобиться і гучна музика - її чудово замінять спокійні застільні бесіди.
Для свята можна підготувати презентацію з матеріалів сімейної хроніки. Винуватцям торжества приємно буде згадати про ключові події довгих років їхнього спільного життя, а молодше покоління познайомиться з історією сім'ї.
У віруючих сім'ях в день святкування 70-ої річниці весілля прийнято ходити до церкви і дякувати Богові за сімейне щастя подружжя, за те, яка довге життя їм дарована і скільки радісних днів в ній було. Якщо подружжя не були повінчані, можна зробити це в такий день.
Що дарувати на 70-річчя весілля?
Хтось помилково вважає, що чим більше річниця весілля, тим цінніший і масштабний подарунок слід дарувати. Насправді, як не банально це звучить, головне в подарунку - не те, скільки він коштує, а те, з якою любов'ю і теплом він зроблений.
У ролі подарунка на 70-ту річницю спільного життя може виступати колаж з фотографій всіх членів сім'ї або весільних знімків подружжя. Його можна зробити своїми руками або замовити в друкарні. Перший варіант, звичайно, цікавіше - він дозволить проявити всю любов рідних.
Рекомендуємо: Подарунок на річницю весілля чоловікові
Вибираючи подарунок на благодатне весілля, обов'язково потрібно орієнтуватися на смаки і потреби самих подружжя, яким присвячений свято. Навряд чи їм знадобиться складна і дорога побутова техніка. А ось такі варіанти подарунків виявляться приємними і корисними:
- Щодо проста побутова техніка, необхідна в повсякденному житті - наприклад, електричний чайник, телевізор або радіо.
- Набір хорошого чаю, можна з цілющими травами.
- Красива тепла шаль для дружини і шарф для чоловіка (добре, якщо хтось із рідних зможе зв'язати їх своїми руками).
- Деякі предмети побуту - красиві пледи, подушки і т.п.
Жінка залишається жінкою в будь-якому віці, і забувати про це не можна. Тому дружині обов'язково потрібно подарувати живі квіти. Також прийнято, щоб в цей день чоловік і дружина пригощали один одного чимось солодким - це символізує солодкість прожитих разом років.
Якщо подружжя відносяться до числа віруючих людей, можна організувати для них паломництво до святинь - зрозуміло, в тому випадку, якщо стан їх здоров'я дозволяє зробити таку подорож. Крім того, їх обов'язково повинен супроводжувати хтось із рідних.
Як вже говорилося, 70 років спільного життя - дата, яка випадає на долю не кожної подружньої пари, і їм слід дякувати Богові за подароване щастя.
Автор: Катерина Волкова