З п'ятирічного ювілею весілля пройшов вже рік - непомітно пролетів в побутових справах і турботах, і ось нове свято - 6 років весілля, чергова річниця.
Називається вона не дуже романтично - чавунне весілля, але це перший метал, який з'являється в сім'ї. Чавун - метал не дуже міцний, але все ж твердий, важкий і стабільний.
Значить, і сім'я, яка прожила разом вже цілих 6 років, вже називається по праву стабільною родиною, вона великовагова, повноцінна і стійка. Зіпсувати чавун можна різким і сильним перепадом температур - і шлюбний союз в 6 років спільного життя також може надломити охолодження почуттів або надмірний перегрів пристрастей.
У шість років у подружжя, як правило, є будинок, діти і налагоджений спільний побут. Багато пережито разом, обидва добре вивчили один одного, пристрасті і романтика трохи охололи і прийшов час стабільної, розміреним спільного життя.
Але скільки попереду всього нового - адже чавунне весілля лише початок! І щоб перетворити чорний важкий метал в благородне срібло або золото, доведеться потрудитися, створити в сім'ї гармонію і дружбу, вчитися розуміти і прощати один одного, і дорожити стосунками.
Традиції чавунної річниці
Звичайно, як і будь-яка річниця спільного життя, чавунна тісно пов'язана з безліччю стародавніх народних традицій і правил.
Щоб життя разом і далі складалося у подружжя гладко, гармонійно і дуже щасливо, щоб в будинку завжди неодмінно панував достаток і повне благополуччя, важливо дотримуватися і шанувати ці традиції - і відзначати річницю за всіма правилами.
Як підготуватися до свята?
Насамперед, жінка з самого ранку повинна навести в своєму будинку ідеальний порядок. Річницю сімейного життя не можна починати в грязі і пилу!
Як на Новий рік повсюдно прийнято ретельно прибирати свій будинок, так і на річницю спільного життя. Адже для подружжя це їх особистий новий рік, в який вони переходять разом, починаючи нову сторінку своєї долі.
Варто ретельно вимити кожен кут, позбутися від павутини, різного мотлоху, викинути непотріб і все поламане, полагодити те, що вимагає ремонту (це повинен робити чоловік). Але найголовніше - вичистити і відполірувати всю чавунний посуд в будинку.
Її треба відчистити до блиску - з любов'ю і повагою до цього металу. Відполіровані сковорідки, чавунці і качатниці виставляються в кухні на чільне місце - така традиція демонструє вміння господині вести побут, і її безстрашність перед труднощами.
Чоловік і дружина в цю річницю спільного життя повинні зробити дуже корисний ритуал. Сісти разом, поряд, і згадати, скільки всього хорошого і не тільки відбулося за шість років, яка у них було життя.
Це не просто традиція, а важлива психологічна робота - згадати всі прекрасні моменти і подякувати за них другу половинку, посміятися і вдатися до ностальгії. А крім того - вибачитися за старі образи і помилки, і від душі пробачити чоловіка за все. Не можна в новий рік спільного життя йти з нечистою совістю або вантажем старих образ - потрібно очиститися.
Як відзначити шостий рік шлюбу?
Святкувати 6 років з дня весілля прийнято в тісному колі найближчих. Річниця, яка називається чавунної, повинна проходити тільки в суспільстві тих людей, які вам дійсно приємні.
Заради пристойності запрошувати тих, кого ви не хочете бачити, не можна - чавунне весілля повинна пройти легко і радісно для всіх. Відзначити свято можна вдома або на природі, за бажанням. Але в ресторані або в гостях відзначати шестиріччя не прийнято.
Якщо ви вирішили відзначити на природі, то відмінна ідея для святкування - це зробити на багатті величезний чавунний казан плову. Готувати повинна господиня або чоловік, і показати гостям свою майстерність.
Рекомендуємо: Як вибрати подарунок чоловікові на річницю весілля?
На природі можна веселитися, співати пісні і танцювати, грати в різні ігри і влаштовувати конкурси. Це свято має пройти для всіх весело, приємно і незабутньо!
Будинки чавунна річниця святкується частіше. В такому випадку господиня повинна продемонструвати свої кулінарні таланти якомога яскравіше, причому всі страви повинні не тільки готуватися в чавунному посуді, але і подаватися на стіл. Смажені реберця, качка, овочі - все це повинно стояти на столі прямо в чавуні, спокушаючи гостей своїм апетитним виглядом.
Нехай свято не буде просто застіллям - придумайте ігри та розваги, влаштуйте конкурсну програму, заздалегідь подумайте над сценарієм свята, щоб він був особливим і запам'ятався надовго! Нехай звучать тости і вірші, пісні та оригінальні привітання.
Ще одна традиція чавунної весілля - це м'ясний пиріг. Їм завершується свято, і його ще називають «чавунець». Цей ритуальний святковий пиріг з м'ясом ділять на всіх, і з'їдають в кінці торжества, з побажаннями та привітаннями.
Чавунне весілля іноді ще називають горобинової. Горобина - захисник сім'ї та будинки, вона оберігає від зла і бід, і притягує в сім'ю щастя і здоров'я. Буде непогано з самого ранку прикрасити будинок красивими гілочками горобини, розкласти її на святковому столі, і навіть прикрасити одяг - свою і гостей.
Що подарувати?
На будь-яку річницю прийнято дарувати корисні і приємні пам'ятні подарунки, пов'язані з тематикою і символом свята. Якими повинні бути привітання з річницею весілля 6 років і що потрібно дарувати в цей день?
Зрозуміло, подарунки повинні бути зроблені з цього чорного металу, символу свята. Може здатися, що вибір дуже обмежений, і крім сковорідки подарувати нічого - але це не так.
- До речі, сковорідка - не такий вже поганий варіант. Чоловік може дарувати дружині хороший і якісний набір сковорідок - це дорогий і цінний подарунок, який зробить підготовку приємніше і легше, а життя комфортнішим.
- Чоловікові дружина може піднести щось з декору - статуетку, бюст, прес-пап'є або красивий чавунний скриньку.
- Гості можуть дарувати подружжю дуже корисні і красиві речі. Якщо подружжя живе в приватному будинку, або у них є будиночок за містом, відмінним варіантом стануть освітлювальні прилади для вулиці - красиві ліхтарі і лампи. Також можна дарувати чавунні статуетки і фігурки для саду, і навіть лавки.
- У квартирі теж є місце чавунним виробам. Можна сміливо дарувати посуд і начиння - казанки, качатниці, чавунці, форми для випічки, каструлі і сковорідки.
- Чимало робиться з чавуну прикрас для дому, які можна дарувати - вази, свічники, статуетки і фігурки, красиві грати для батарей, шкатулки і скриньки.
- Дуже красиві є з чавуну горщики, які можна використовувати для квітів або для декору.
- Також можна дарувати цінні подарункові або сувенірні монети, і красиві декоративні замки з чавуну.
Нехай чавунне весілля стане першим кроком до міцної і по-справжньому стабільної сім'ї, непорушному союзу, якому ніякі бурі не страшні. Пам'ятайте - чавун тільки здається міцним і важким, а насправді він крихкий і може легко тріснути.
Не обманюйте себе уявній фортецею і стабільністю вашої сім'ї - насправді, шість років це не так багато, і в шлюбі ще будуть випробування. Пройдіть їх стійко, рука об руку, бережіть ваш союз і дорожите ім. І нехай чавунне весілля стане кроком, який поступово призведе вас до золотого весілля! Автор: Василина Сєрова