Сьогодні: 16.04.2024

Чи варто ходити на консультації до психолога?

506

Мені часто ставлять запитання: скільки консультацій психолога необхідно для того, щоб вирішити проблему?

Зрозуміло, що відповісти на таке питання досить складно - все залежить від суті проблеми і від самої людини, у якого ця проблема виникла. Відповідь завжди індивідуальний. Неможливо заздалегідь сказати, скільки разів Вам потрібно відвідати психолога, або на яку кількість тренінгів Вам необхідно сходити, щоб розібратися в своїх питаннях.

Варто швидше задуматися, а в чому, власне, сенс консультації у психолога? Чого Ви хочете від такого відвідування? Здається, що відповідь очевидна - він лежить на поверхні.

Більшість людей, які приходять на консультацію, як правило, потребують допомоги. Хтось хоче розібратися з собою, хтось просить допомоги в тому, щоб «він (а) зрозумів (а) або почув (а) мене, зробив (а) як я хочу ...» і т.д.

Спробуємо внести ясність і відповісти на найбільш поширені запитання.

В якому випадку варто йти на консультацію?

Якщо у Вас з'явилися питання і Вам потрібна порада, щоб розібратися в причині ситуації, що склалася, то рада психолога буде дуже корисний. В ідеалі бажано, щоб ваш стан не було «гострим». На жаль, дуже часто на консультацію людина приходить, коли ситуація вже носить критичний характер, а сам консультований знаходиться в стані стресу.

Як це не сумно, але психолог - не чарівник, і у нього немає магічної таблетки, випивши яку, Ви зможете відразу переключитися. Перший крок для того, щоб вийти зі стресу - це щире бажання знайти спосіб змінити ситуацію і рішення діяти, а не розповідати про те, як Вам погано (хоча, безсумнівно, виговорившись, Ви відчуєте тимчасове полегшення).
У будь-якому випадку, сходити на консультацію до психолога - справа корисна.

Улюблений питання: «А мені це допоможе?»

Одне можна відповісти з упевненістю: консультація допомагає рівно настільки, наскільки Ви цього хочете. Гаряче бажання творить чудеса !! Якщо Ви насправді хочете побачити суть проблеми і слідувати рекомендаціям, які Вам дадуть, то результати не змусять себе чекати.

Коли консультації не ефективні

Ви хочете змінити когось, переконати, змусити діяти певним чином. Часто чоловіки і дружини записуються на сімейну консультацію, а потім скасовують «тому що він (а) не хоче йти».

Якщо Ви хочете «зводити» свого партнера до психолога, щоб фахівець з ним щось зробив, у чомусь переконав, то поспішаю Вас розчарувати: іноді психолог говорить не зовсім те, що Ви чекаєте.

Навіть якщо і говорить, то, швидше за все, Ваш партнер не стане слухати і його, адже бажання розібратися в сімейної проблеми має бути обопільним. Якщо ситуація більше хвилює Вас, то і консультація в першу чергу потрібна вам. Запишіться для початку на індивідуальний прийом, і, можливо, Вам підкажуть, як Ви можете діяти по-новому, щоб налагодити відносини.

Ви абсолютно впевнені, що Ваша ситуація не розв'язна, що поради психолога дуже складні і вимагають величезної роботи над собою. Звичайно, вимагають !!! Ви ж хочете змінити ситуацію, чи не так? Або ж, все-таки, Ви прийшли за підтвердженням, що ваше життя найважча, і Вас переслідує злий рок?

І ще один важливий момент. Переконайтеся в тому, що Ви звернулися до профессіоналам.Последнее час, доводиться стикатися з тим, що психологічні консультації у нас проводять всі, кому не лінь. У моїй практиці був такий випадок. Чоловік і дружина прийшли разом тільки тому, що до цього вони ходили до психолога по одному, і їм дали абсолютно протилежні рекомендації.

Обидва партнери прагнули зберегти шлюб, але один психолог радив дружині подати на розлучення, а інший радив чоловікові зберегти сім'ю ... Професійний психолог не повинен переконувати клієнта в своїй точці зору або нав'язувати свою думку. Найважливіше - допомогти людині досягти своєї мети, знайти спосіб відчувати себе добре, а не нав'язувати свої оцінки і судження, якими б «правильними» вони не були.

суть консультації

Суть психологічної консультації - дати можливість людині побачити і усвідомити причини його проблем і підібрати способи, які допоможуть йому рухатися далі.

Вирішити проблему остаточно за один похід до психолога практично не можливо. Бувають винятки, коли проблема дійсно одна, і ви йдете нема на звичайну, а на ДЗЕН консультацію. Але такі випадки поодинокі. Як правило, в процесі консультації виявляється цілу купу проблем, що накопичилися, розібратися з якими за раз або два просто не реально.

Підведемо підсумок

Ходити на консультації до психолога потрібно, і важливо робити це вчасно. Тут ситуація аналогічна ситуації з лікарем. Якщо Ви заздалегідь цікавитеся тим, яке ваше здоров'я, дізнаєтеся, як зберегти і примножити сили, енергію, що є і які вітаміни пити, то і проблем у Вас не буде.

Точно також і з вашої душевної стороною - ніж раніше Ви почнете цікавитися і вчитися тому, як будувати відносини не тільки з близькими, а й з самим собою - тим менше складнощів у Вас буде виникати в житті. А коли складності виникатимуть, Вам буде легше з ними впоратися.

Часто першим кроком на шляху до щасливого, більш гармонійним і радісного життя стає візит до психолога. Найголовніше, вірити, що безвихідних ситуацій не буває, і все залежить тільки від Вас