Сьогодні: 13.09.2024

Чим корисна школа для дитини (крім знань)

669

Чому вчить школа?Може бути, Ви замислювалися над питанням: «Хто такі вчителі - друзі чи вороги? У чому полягає грань між школою і будинком? »На тренінгах батьки дуже часто запитують про це.

Сім'я любить, ростить, піклується, виховує, а школа начебто вчить. Але, насправді, процес навчання поєднується з вихованням.

Але в школі виховуються окремі риси характеру на вже сформованої грунті, яка повинна облагородити саме в сім'ї.

Школа не замінює батьківського виховання

Ми вже не говоримо про те, що не можна вважати, що якщо Ви віддали дитину в школу, то там його і повинні виховувати. Це просто до безглуздості страшна ілюзія.

Адже коли вчителі виховують силу характеру, силу не здаватися, звичку доводити щось до логічного завершення, робити щось якісно, ​​викладатися на 100%, їх старання не мають сенсу, якщо Ви в родині не приділяєте цьому уваги.

Вчителі можуть навчити таблиці множення, але не дисципліні. Вони можуть навчити писати, малювати, грати на музичних інструментах, але вони ніколи не навчать дітей бути добрими, піклуватися про кого-то.

Це Ваша первинна задача. 75% відсотків того, чому вчаться діти, вони вчаться в сім'ї, а решта - у бабусь, дідусів і вчителів.

Шкільні проблеми

Вчителі теж люди, вони теж роблять помилки. Вони можуть некоректно поводитися, у них можуть бути любимчики, і так далі. Але це не Ваша турбота! І не Ваша справа їх звинувачувати!

В цьому випадку Ваша задача - навчити дітей відповідальності за свої дії, навчити знаходити можливість отримати заслужений результат (наприклад, краще підготуватися), а не вишукувати зовнішні причини його нещасть.

Коли дитина погано себе почуває через те, що у вчителя є якісь любимчики, подумайте в першу чергу про те, чи вистачає йому Вашої любові. Ви навіть можете прямо запитати про це своїй дитині питання: «Тобі вистачає любові вдома?»

Тому що, якщо дитина любимо Вами, він буде абсолютно спокійно сприймати симпатії вчителя до його однокласникам. Адже йому і так вистачає любові!

Ще хочемо відзначити, діти не сприймають адекватно ситуацію, коли їм кажуть, що вони краще або гірше кого-то. Ніколи не порівнюйте свою дитину.

Вам важливо навчити дітей бути не краще або гірше, а бути самими собою. Прямо говорите: «Ти не повинен бути краще кого-то або гірше кого-то. Тобі важливо навчитися бути самим собою! »

В кінці глави відкриємо маленький секрет: симпатичні і доглянуті дівчатка чи хлопчики завжди у вчителів на першому місці. Це чисто людське сприйняття. На другому місці - поведінка, на третьому - здатність і успішність. Просто враховуйте це. Автори: Наталія Черниш та Ірина Уділова