Сьогодні: 25.04.2024

Чим можна зайнятися в декреті

562

родинаЧим зайнятися в декреті? У перший час у майбутньої матері виникає бажання відпочити, але незабаром діяльні жінки розуміють, що не зможуть сидіти склавши руки! Куди ж скерувати свою енергію? Чим зайнятися? Працювати або відпочивати?

Народження дитини і вихід в декрет тягне за собою зростання статті витрат сімейного бюджету без відповідного збільшення його дохідної частини. Проте декретна відпустка не означає повної відсутності можливостей для роботи або хобі. Однак при пошуку заняття зверніть увагу на те, щоб робота була вам до душі і приносила позитивні емоції. А відповідь на питання, чим зайнятися в декреті, дізнайтеся з даної статті.

9 місяців очікування

Питанням про те, чим зайнятися в декреті до пологів, задаються багато жінок. Одна з можливостей - робота на дому (її ви можете виконувати як до народження дитини, так і після). І вона не обмежується продажами по телефону, як думають багато хто. Варіанти досить різноманітні:

  • Робота фрілансером. Компанії наймають співробітників на певний термін для виконання робіт. У присутності співробітника в офісі в цей період необхідності немає. В основному таким чином наймають копірайтерів, рерайтерів, перекладачів, дизайнерів, програмістів.
  • Якщо ви маєте профільну освіту і бажання викладати, то можете зайнятися репетиторством. Причому не обов'язково займатися зі школярами і студентами - багато дорослих людей хочуть поліпшити своє знання іноземної мови або просто навчитися чомусь новому.
  • На віддалену роботу часто беруть бухгалтерів і юристів. Багато компаній не можуть собі дозволити тримати штатного юриста або бухгалтера. А наймання віддаленого працівника дозволяє заощадити фінансові ресурси.
  • Майбутні мами, які мають лінгвістичне або філологічна освіта, можуть спробувати себе в журналістиці. Цікаві і грамотно написані статті досить високо цінуються на ринку.
  • Якщо майбутня мама раніше займалася дизайном, то в залежності від професійної сфери вона може створювати дизайн-проекти під замовлення, сайти в Інтернеті.
  • Є професіоналом у своїй галузі - займіться консультуванням.

Багато хто боїться працювати віддалено, посилаючись на ризик не отримати оплату за виконану роботу. Однак дотримання певних правил дозволить значно знизити цей ризик. По-перше, вимагайте передоплату перед тим, як відправити готову роботу замовнику. По-друге, ніколи не погоджуйтеся на роботу, якщо для отримання замовлення необхідно внесення власних коштів.

А що ж після

мама і малюкКоли дев'ятимісячне очікування малюка підійшло до кінця, перший місяць зазвичай проходить в турботах про малюка. Однак потім рутина починає набридати. Знову виникає питання, чим можна зайнятися в цей період. Кращим виходом із ситуації буде знайти хобі або підробіток. Про можливі варіанти підробітку написано вище. А зараз зупинимося більш детально на саморозвиток.

У разі відсутності гострої необхідності в грошах можна зайнятися інвестуванням в себе:

  • Пройдіть підвищення кваліфікації (під час декретної відпустки у вашій професійній сфері напевно відбулися зміни). Причому чим ближче до кінця відпустки ви закінчите навчання, тим краще.
  • Здайте на права. Цей навик в будь-якому разі не виявиться зайвим. Навіть якщо не знадобиться на роботі, зможете самостійно возити дитину в поліклініку, дитячий сад, школу, творчі гуртки, спортивні секції.
  • Вивчіть іноземну мову (другий, третій - немає меж досконалості).
  • Отримайте другу освіту. Однак врахуйте, що навчання на заочному відділенні зажадає від вас проходження поточних атестацій і здачі сесій кілька разів на рік.

Чи не хочете знову сідати за парту? Догляд за малюком не дозволяє приділяти достатньо часу навчанню? Знайдіть собі хобі. Заняття улюбленою справою піднімає самооцінку будь-якої людини, а для молодої мами є ще і хорошою психологічної розвантаженням.

дівчина і дитинаЗайміться фітнесом. Причому зовсім не обов'язково купувати абонемент у фітнес-клуб. Ви можете займатися вдома. Тривалість заняття і навантаження збільшуйте поступово. Складно виконувати силові вправи - займіться розтяжкою (пілатес, стретчинг, йога).

Чи не можете робити вправи цілу годину - займайтеся 20, 10, навіть 5 хвилин. Згодом організм зміцніє, і ви зможете збільшити тривалість і навантаження. Головне, не забувайте про те, що заняття повинні приносити вам задоволення.

Що робити в декреті ще? Знайдіть декілька нових рецептів і порадуйте смачними стравами себе і домашніх. А можна займатися кулінарією і під замовлення, заробляючи на цьому непогані гроші. Меню може бути різноманітним: від офісних обідів до дитячих свят та весіль.

Чи намагаєтеся навіть в декретній відпустці добре виглядати? Відмінний спосіб підняти свою самооцінку! А ще цим досвідом можна поділитися з подругами. Знайомим - корисна навичка, вам - спілкування і різноманітність, а можливо, і дохід (але це вже на ваш розсуд).

у садуЛюбіть працювати руками? Займіться рукоділлям. Не вмієте кроїти? Неважливо! Створюйте унікальні предмети ручної роботи. Це можуть бути як м'які іграшки, так і предмети домашнього текстилю або одягу. Зробіть вишивку на наволочці або прикрасьте бісером візерунок на сорочці. Вибір матеріалів і стиль роботи залежать виключно від вашого бажання і фантазії.

Рекомендуємо: Яке хобі вибрати для душі?

Добре знаходите спільну мову зі своєю дитиною? Організуйте дитячий сад на дому. Ви зможете заробити, роблячи улюблену справу. А поки ви займаєтеся з дитиною, інший молодій мамі вдасться трохи відпочити або зайнятися своїми справами.

Список послуг можна поступово розширювати. Наприклад, багато мам погано розуміють свою дитину, і ви можете допомагати їм знаходити спільну мову під час консультацій. Більш докладно про це читайте в наступному розділі статті.

допомагаючи іншим

На завершення статті хотілося б зупинитися ще на одному аспекті даної теми. Протягом декретної відпустки ви, безумовно, придбаєте досвід в народженні і вихованні дітей. Можете поділитися ним з майбутніми мамами - зайнятися психологічним консультуванням.

мама і малюкПеріод вагітності і пологів для кожної жінки пов'язаний з хвилюванням і переживаннями. Зміни в гормональному фоні, підвищена стомлюваність, побоювання за майбутню дитину - з такими проблемами стикається більшість матерів. Поговоріть з ними про це. Вислухайте, обговоріть або поділіться своїм досвідом. Для невпевненого в своїх діях людини вкрай важливо знайти опору, зрозуміти, як йому чинити далі, знайти рішення проблеми, подолати страх невизначеності.

Майбутні матері часто бояться або не можуть ні з ким поговорити про свої психологічні проблеми. Чоловік каже, що втомився на роботі. Мати переконує, що все буде добре, все через це проходили і що нічого через це хвилюватися. Подруги ще не мають своїх дітей і не можуть зрозуміти переживання породіллі. А адже саме зараз молодій мамі необхідні підтримка і розуміння.

Згадайте свої страхи і переживання і то, як вдалося їх подолати, і поділіться досвідом. Ви можете проводити консультації «вживу», зустрічаючись з клієнтами особисто, проводити групові тренінги, давати поради по телефону або вести відеоблог для майбутніх мам. Вагітним жінкам вкрай важливо знати, що вони не самотні у своїх проблемах і тривогах. Поділіться з ними своїми навичками.

дітиВаші консультації будуть корисні і унікальні, так як будуть засновані на особистому досвіді. Але не забувайте і про власному навчанні в даній сфері: вивчіть профільну психологічну літературу, самі відвідайте кілька тренінгів, щоб зрозуміти, як вони повинні проходити. Адже основне правило в психології - не нашкодити клієнту.

Рекомендуємо: Ідеї домашнього бізнесу для жінок

Тематика консультацій може бути різноманітна. Ви можете присвятити заняття як періоду очікування дитини, так і перших місяців після появи його на світло. Адже спілкування матері і дитини після його народження не завжди складається благополучно, тому що він ще не може нічого сказати за допомогою слів.

Недосвідченим матерям складно зрозуміти, чого потребує дитина, як за дітьми правильно доглядати, чому і як навчати, як зрозуміти, що саме просить дитина. І ви можете стати для них своєрідним «перекладачем» і провідником в новій для них сфері діяльності.

На закінчення хочеться додати, що в декретній відпустці життя не зупиняється. Швидку появу малюка не повинно обмежувати ваше спілкування з навколишнім світом. Час перед пологами і після них - це не зупинка, а привід по-новому поглянути на світ. Використовуйте відпустку з користю і не забувайте прислухатися до своїх бажань. Автор: Ольга Лупандіна