Сьогодні: 26.04.2024

Чому дитина б'ється

515

дитина бМи не знаємо, наскільки болючою для вас є тема дитячої агресії, наскільки це стосується саме Ваших дітей, але ми впевнені, що вони все одно стикаються з агресією інших. І це може бути дуже болючим.

Якщо у ваших дітей агресивні друзі або однокласники, вам потрібно вчасно зрозуміти, коли це стає небезпечним. І, як тільки це трапляється, слід подбати про безпеку своїх дітей.

Наприклад, на батьківських зборах вам говорять, що в цій школі небезпечно вчитися або ви самі це розумієте по обговорюваних тем. Не сидіть, склавши руки. Забирайте звідси свою дитину!

Що робити в інших випадках?

Насправді, не все так однозначно і просто. Адже якщо перевестися в іншу школу ще можна, то купити нову квартиру тільки тому, що у дворі є агресивні діти, складно.

Тема дуже глибока і актуальна. І тут дуже важливі культурні цінності Вашої родини. Хтось може сказати: «Дай здачу, не дозволяйте себе ображати», а хтось може навчати дитину домовлятися.

Для хлопчиків найчастіше прийнятно давати здачу. І тут величезну роль грає фізичний розвиток. Чим вони сильніші, тим впевненіше і спокійніше при зіткненні з агресією. І, може бути, важливо відвести сина в спортивну секцію.

Що робити дитині в конфліктній ситуації?

Але найкраще сформувати у дітей широкий погляд на те, як вести себе в конфлікті і як реагувати на образи. Існує дуже багато моделей поведінки в таких ситуаціях. Це і потрібно показати Вашій дитині.

Потрібно обговорювати на сімейній раді, наскільки ефективно давати здачу, як дитина з цим справляється, а як можна по-іншому вести себе, і як інші діти взагалі реагують на поведінку Вашого сина.

Адже крім фізичної культури, важливо, щоб дитина впевнено себе почував і в плані спілкування.

Є спеціальні заняття у психологів, які знижують ефекти від зіткнення з агресією і вчать виходити з конфліктних ситуацій без побоїв. Вам потрібно лише вибрати те, що більше подобається.

Що робити, якщо дитина б'ється?

Тепер поговоримо про агресію з тієї точки зору, що її проявляє саме Ваша дитина. В основному діти стає злими, коли не вміють спілкуватися або коли бачать агресію в родині і дуже цим незадоволені.

Найбільш агресивними стають ті діти, за якими дуже пильно стежать батьки (дають хороші або погані оцінки кожної дії), що просто не можливо спокійно зітхнути. Вони весь час відчувають себе під наглядом.

За кожним їхнім дією пильно стежать: «А як вони пишуть, з ким дружать, як їдять, сплять, чим займаються». Жорсткий контроль викликає дуже велике напруження, і озлоблює дитини. Це і є самий часто зустрічається шлях до дитячої агресії.

Тому створіть дітям вільний простір. Чи не відстежуйте кожен крок дитини, займіться своїм життям.

Серед інших причин агресії - невміння дитини спілкуватися. Він знає тільки один спосіб, який не береться іншими дітьми, тому він злиться. І тоді його модель спілкування потрібно розширити, забезпечивши йому різнопланове спілкування: гуртки, друзі, походи, дитячий табір.

Є діти, які агресивні через схильність до самокритики. Колись батьки лаяли їх за витівки, і дитина змирився, що він поганий.

У підлітковому віці цей небезпечний процес називається аутоагресіія, коли вона спрямована виключно на себе і може призвести до суїцидів. Щоб попередити таку реакцію, з самого раннього віку ніколи не критикуйте своїх дітей, щоб не сформувати у них почуття провини.

Агресія, як механізм спілкування зі світом є у всіх. Колись ми всі сердимося, нападаємо, дратуємося, буваємо необ'єктивними і ображаємо когось. Важливо допомогти дитині впоратися з цими почуттями і навчити керувати ними конструктивно. Автори: Наталія Черниш та Ірина Уділова