Добрий День, мене звуть Віра Вавилова. Я живу в місті Кемерово і веду багато тренінгів, які проходять в Центрі Взаємин. Я доктор медичних наук, професор, готую лікарів.
Натисніть на play і відео почне відтворюватися.
Як дитячий лікар, я хотіла б дати кілька рекомендацій, щоб захистити здоров'я ваших дітей.
Важливо розуміти, що дитина - це симптом своїх батьків. Тому, коли ми хочемо щось поліпшити, нам слід звернути увагу на те:
- Як зробити так, щоб малюк не йшов у хворобу?
- Як зробити так, щоб батьки могли зробити його більш життєздатним?
Особливість батьків часто хворіючих дітей в тому, що часто в їх відносинах присутній гіперопіка. Гіперопіка - завжди послаблює.
У співпраці з хворим важливо робити акцент на тому, що дитина одужаю. Це так зване соногенное мислення у батьків, тобто мислення, спрямоване на одужання. Воно дозволяє краще відчувати себе малюкові, і батько відчуває себе більш впевнено в співробітництві.
підтримуйте хворіє
Відзначати будь-який успіх, який відбувається в його житті. Важливо, щоб дитина не була в стані хронічного стресу.
Це означає, що дорослим необхідно виключити критику по відношенню до дітей, тому що критика руйнує будь-яку людину. Вона руйнує дитини, якщо він знаходиться в хронічному стресі, то йому важко відчувати себе успішним.
Взагалі успіх в житті, полягає в тому, наскільки він упевнений в собі. Формування самооцінки є основним завданням батьків, щоб була впевненість і внутрішній стрижень у малюка - вони супроводжували його з самого раннього дитинства.
Формування цього стрижня полягає в тому, що правильно сформувати ставлення до помилок. Насправді батьки повинні пояснити, що помилятися - це не означає робити погано, помилка це не зло, це просто помилка і її можна виправляти. Це дозволить йому легко навчитися виправляти помилки.
Це особливо важливо для молодших школярів, яким важко спочатку адаптуватися. Важливо підтримувати свою дитину, коли він помиляється, і показувати шляхи виправлення помилки.
На цьому варто зробити акцент для того, щоб малюк був успішним - позитивне ставлення до помилки дозволяє підвищити самооцінку. А висока самооцінка веде до того, що він буде більш успішним і здоровим.
Не порівнюйте
Другий момент, на який важливо звертати увагу - не порівнюйте своїх дітей!
Він унікальний. Не порівнюйте його ні з сестрою, ні з іншою дитиною з дитячого садка або школи, тому що це несе велику вразливість, коли він бачить, що його порівнюють з кимось. І наступний ключовий момент, це виключити гиперопеку для того, щоб він відчував себе впевненим.
Найголовніше завдання - це зменшити тривожність у самого батька.
Важливо почати з зменшення тривожності у самого батька, тому що дитина заражається тривожністю дорослого. І тоді дитина буде відчувати себе впевненіше, буде відчувати себе адаптуватися і ніколи не піде в хвороба.
Виключіть гиперопеку і зменшіть тривожність. Це прямий ключик для того, щоб він себе краще відчував. І, звичайно, це для того, щоб він ріс здоровим, відчував себе добре, був впевненим - це позитивне мислення батьків і позитивне прогнозування майбутнього.
Що він хоче сказати вам?
У цій статті ми поговоримо про дитячі хвороби, тому що найчастіше вони пов'язані не зі слабким здоров'ям, а мають психологічні причини. І зможете розрізняти, з чим насправді пов'язані хвороби вашої дитини.
Прямо зараз задумайтеся над тим, які почуття Ви відчуваєте по відношенню до захворювань дитини. І, якщо Ви розумієте, що зліться або приходьте у відчай, то це сигнал до того, що, швидше за все, часті хвороби пов'язані з психологією, і він просто намагається привернути Вашу увагу, бореться за Ваш час, мстить або ухиляється.
І в цьому випадку їх хвороба не що інше, як результат помилкових цілей поведінки, при яких велика частина їх енергії спрямована на захворювання. Хворіючи, вони намагаються Вам сказати те, що Ви не почули.
В такому випадку Вам потрібно зайнятися не тільки лікуванням дитини, але і переорієнтуванням його помилковою мети поведінки. Просто будьте більш уважні до своїх дітей і прислухайтеся до того, що вони Вам говорять.
Хвороби і пригнічені почуття
Ще однією причиною дитячих хвороб є пригнічені почуття. Причому, до 13 років дитина перебуває в енергетичному полі батьків (особливо матері), через те хворіє не тільки, коли його почуття пригнічують, але і коли Ви самі пригнічуєте якісь почуття в собі.
Дитячі хвороби можуть бути і результатом стресу або постійного психологічного напруження. Потрібно усунути справжню причину хвороб.
Якщо Ви помітили, що дитина почала кашляти після скандалу між дорослими, то слід з ним поговорити на цю тему, пояснити причину сварки (Не вдаючись в дорослі і складні подробиці). Він повинен зрозуміти, що, незважаючи на сварку, Ви не перестали любити його і один одного.
Тут ще важливо відзначити, що причиною захворювання може бути не тільки стрес дитини, але і стрес батька.
Взагалі всі негативні емоції: образи, агресивні почуття, вина, заздрість, пригніченість, егоїзм часто є психологічними причинами хвороб.
Не розібравшись у причині, Ви просто заліковує симптоми, залишаєте вогнище хвороби в душі у малюка.
І якщо Ви не звернете уваги на психологічні причини хвороби, то вона дуже легко може стати хронічною або перерости в якусь ще більш серйозну хворобу.
Сучасна медицина все більше уваги приділяє саме цей бік питання (це називається соматика). І говорити про це можна дуже довго. Але наше завдання - просто розповісти, що таке існує, і з цим треба рахуватися. Автори: Наталія Черниш та Ірина Уділова