Сьогодні: 25.04.2024

Чому я боюся відносин: страх болю і розчарування

577

Страх болю і розчаруванняЧому ми уникаємо відносини?
У цій статті ми поговоримо про першу причину - страху болю і розчарування!

Цей страх з'являється у нас після невдалого досвіду колишніх відносин. Так як всі ми не хочемо знову відчувати біль, то ми намагаємося всіма способами уникнути її. І тому негативний досвід далі перешкоджає побудові відносин в майбутньому, він обмежує нас в діях і одержанні бажаного результату.

Але те, що було в минулому, вже пройшло, а ми живемо в сьогоденні і ще хочемо гарного в майбутньому. Тому важливо подивитися на те, що ви можете зробити з цим страхом.

З острахом болю пов'язані скритність і небажання відкриватися. Але виходить замкнуте коло: коли люди зводять стіни і відгороджуються друг від друга, вони цим приносять біль іншим людям і самі собі.

Але найголовніше, що біль ми можемо приносити собі тільки самі.

І найчастіше вона пов'язана тільки з нашими невиправданими очікуваннями. Ми щось знаємо, до чого-то готувалися, щось вивчили, у нас були якісь очікування, але вони зазнали краху. І так як нам завжди важливо бути правими, нам хочеться, щоб наші очікування збігалися з дійсністю, то ми сильно розчаровуємося, коли не отримуємо того, що дуже хочем.

Наприклад, жінка каже: «Я думала, що після весілля наші відносини налагодяться. До весілля ми багато сварилися, думаю, що після весілля цього не буде ». Але, як правило, якщо щось було до весілля, то це збережеться і після неї.

Подібні очікування переслідують нас все життя: хтось думає, що вони з партнером будуть весь час проводити разом, комусь хочеться, щоб чоловік звільнив її від домашніх клопотів, а хтось розраховував на стовідсоткову спільність інтересів. Але найчастіше реальність відрізняється від того, що ми собі намалювали, і тут виникають проблеми.

Якщо говорити про усвідомлене, розумному підході, то, починаючи відносини, дуже важливо з'ясовувати очікування один одного, питати: «А що ти хочеш в родині? Що для тебе сім'я? Як ти хочеш будувати відносини в шлюбі? ».

Але якщо відносини вже побудовані і раптом з'ясовується, що партнери хочуть різного, важливо постаратися зробити з цього позитивні висновки. Наприклад, якщо жінка хотіла бути домогосподаркою, але змушена працювати, вона може запитати себе: «Що в цьому є доброго? Навіщо я роблю це? »

Це колосальний внутрішній розворот, і зробити його непросто, але він може відкрити багато цінного. Наприклад, жінка може усвідомити, що у них з чоловіком є ​​спільна мета, заради якої вони і працюють. Це об'єднує і робить їх сильнішими!

Завжди, коли не виправдовуються наші очікування, ми отримуємо нові можливості, які ми не змогли б помітити в інших умовах.

Як тільки ми стикаємося з чимось несподіваним, ми відразу починаємо думати: «Чому це так? Що можна зробити?'. І якщо ми не зациклюємось на болі, розлад, розчарування, а йдемо далі, ми розвиваємося і отримуємо дуже цінний досвід!

У нас з'являється нова мета, а разом з нею з'являються сили для того, щоб її реалізувати.

Далі буде...

Уривок з книги «Секрети щасливих стосунків» »

Ірина УділоваІрина Уділова

Експерт з сімейних стосунків.

Автор книг «Секрети щасливих стосунків», «Як зробити так, щоб тебе полюбили».