Сьогодні: 05.05.2024

Генетична пам'ять: опис явища

1006

дівчина в окулярахМало хто замислюється над тим, що таке генетична пам'ять і що вона зберігає в собі. Ще менше людей взагалі знають про її присутності в підсвідомості. Давайте ж подивимося, що мається на увазі під терміном «генетична пам'ять людини».

Звернувшись до науки за відповідями, можна знайти визначення, щогенетична пам'ять людини - це пам'ять (досвід, спогади), яка зберігає в собі всю інформацію, закладену колись колишніми носіями. Це відомості, які могли передаватися від покоління до покоління в роду людини і проявлятися у вигляді неясних образів. Під генетичною пам'яттю також можна розуміти здатність підсвідомості людини зберігати дані, які не могли бути придбані індивідом протягом його життя.

Основні терміни і поняття

Говорячи науковою мовою, генетична пам'ять - не що інше, як сукупність реакцій, обумовлених спадковістю і передаються індивіду за допомогою генів. При цьому поняття пам'яті вживається для позначення закодованої в генах схильності суб'єкта до тих чи інших видів поведінки, які він може реалізовувати в повсякденному житті несвідомо.

«Пам'ять роду» (біологічна, генна або расова пам'ять) знаходиться в глибинах нервових структур людського мозку і проявляється лише зрідка. Людина може відчувати її, наприклад, коли його відвідують якісь невиразні картинки, незрозумілі відчуття або емоції.

чоловік і малюкПоняття генної пам'яті можна розглядати на самому яскравому прикладі, коли дитина, будучи ще в материнській утробі, бачить сновидіння. Подібні прояви відносяться до сфери генетичної пам'яті і дозволяють пояснити все ті навички, які малюк демонструє при появі на світ.

Навчаючись під час перегляду снів, дитина здатна оволодіти певними навичками. Досить згадати випадки, коли недавно з'явилися на світ діти демонструють свою здатність утримуватися на воді. Думаєте, їх вчили плавати? Ні. Придбання цієї навички новонародженими повністю пояснюється теорією про наявність в підсвідомості генної пам'яті. І найдивніше, що без додаткової підтримки і розвитку через якийсь час ця навичка буде втрачено.

В ході багаторічних досліджень і експериментів вчені з'ясували, що користуватися спадково-генної пам'яттю немовлята здатні до 2-річного віку. Надалі частина спогадів і образів поступово відходить на задній план, а деякі зникають і зовсім. У міру дорослішання дитини і придбання їм нових знань родова пам'ять стає для нього практично закрита.

дівчина з книгоюБільш того, для дорослої людини «засіки» його підсвідомості зі спогадами предків будуть недоступними, поки він перебуває в осмисленому стані. Людський мозок буде блокувати будь-які прояви спадкових реакцій, щоб виключити дисбаланс психічного здоров'я. Вся справа в тому, що успішні спроби підсвідомості виплеснути назовні спогади попередніх поколінь загрожують роздвоєнням особистості людини.

Рекомендуємо: Імпрінтінг - це

Як правило, генетична пам'ять проявляється в умовах емоційних сплесків, коли людина діє несвідомо, а також під час сну. Але також прояв генної пам'яті можна стимулювати штучно, ввівши суб'єкта в стан трансу або гіпнозу, «відключивши» при цьому його свідомість. В інших випадках подібне явище виникає, якщо людському підсвідомості потрібно відтворити закодовані дані, приховані в генах і отримані «у спадок» від попередніх поколінь.

З історії

Вперше визначення генетичної пам'яті в психології з'явилося в контексті вчення про «колективному несвідомому» психіатра Карла Юнга. На його думку, «пам'ять роду» не залежить від досвіду і почуттів, які набуває і переживає індивід в реальному часі. У ній зберігаються первинні образи, які Карл Юнг назвав «архетипами».

дівчинаУ психології під даним терміном маються на увазі досвід і спогади про кожну індивідуальну ситуації, яку переживав людина протягом свого життя. І відповідно до теорії Юнга, така інформація не стирається з пам'яті, а навпаки, накопичується в генах і передається наступному носію.

Рекомендуємо: Несвідоме: поняття в психології

Моменти і ситуації, пережиті знову і знову індивідом, сформуються в його свідомості як форма певного поведінки без сенсу, а не як наповнений змістом образ. Виходить, що архетипи є результатом функціонування генетики, а не свідченням культурної спадщини. Таким чином, придбані протягом життя людиною досвід і знання будуть передані на генному рівні наступному поколінню у вигляді образів і реакцій, які будуть впливати на свого носія через підсвідомість.

Поняття генетичної пам'яті часто використовується також парапсихологами в рамках методу регресії попереднього життя, хоча при цьому вони заперечують теорію про те, що такі здібності людини можуть вважатися заможними. До слова, той же термін можна зустріти і в різних областях культури (кінематографі, літературі). У цих сферах він використовується зазвичай при згадці про реінкарнацію і переродження душ.

Факти або міфи

Відповідаючи на питання про те, чи існує генетична пам'ять, достатньо навести приклади, актуальні і для сучасного світу:

дівчина в лісі1. Найбільш яскравий і доступний - кільця дерев, які можна побачити на їх зрізах. З огляду на те, що дерева рік за роком зберігають свої «спогади» і історію у вигляді кіл, а також те, що вони схожі з людським організмом по психічним і психологічним властивостям, їх можна вважати відмінним прикладом прояву генетичної пам'яті. Слідуючи за спогадами предків, збереженими в підсвідомості людини, можна простежити історичні етапи розвитку людства.

Рекомендуємо: Як розвинути пам'ять?

Це підтверджує один з експериментів екстрасенса Валерія Авдєєва. Психологічний досвід, представлений у вигляді шоу, яке продемонстрував знаменитий екстрасенс колись в Новосибірську, дозволив багатьом усвідомити значимість генної пам'яті.

Авдєєв, зануривши випробуваного в стан гіпнозу, попросив його повернутися в дитинство, а потім перейти до періоду до свого зачаття. Дивно, але людина на сцені став рухатися, імітуючи діяльність селянина з минулого століття. Через деякий час Авдєєв попросив перебуває в гіпнотичному стані людини «пірнути» ще глибше в свою підсвідомість і показати, що відбувалося з ним в доісторичні часи. Людина під гіпнозом, опустившись на карачки, відтворив стійку вовка, при цьому вельми реалістично завив.

спляча дівчинаВиходить, що генетична пам'ять не просто існує, - вона являє собою безліч спогадів, які притаманні кожній людині. Зрозуміло, цей приклад не є незаперечним доказом, і вибір, вірити чи подібних експериментів, залишається за кожним з нас.

2. Черговий доказ існування генної пам'яті - досвід з медом. Дивно, але цей продукт теж може мати свої спогади. Якщо капнути медом на блюдце, а потім додати до нього краплю джерельної води, розчиняючись, він проявить на поверхні незвичайний малюнок з ідеально рівних і однакових шестикутників. Подібна картина буде дуже нагадувати стільники у вулику з їх точним розташуванням. Отже, навіть продукти харчування здатні зберігати закодовану інформацію.

Подібні приклади є практично в кожній науковій галузі. Однак найбільш яскраво демонструють існування генної пам'яті експерименти, що проводяться психотерапевтами, медиками, а також людьми, практикуючими медитацію і застосовують для самопізнання аудіотренінги. Автор: Олена Суворова