Сьогодні: 22.12.2024

Георгій Гурджиев: біографія і дослідження

619

портрет чоловікаГурджієв Георгій Іванович - російський містик, композитор і письменник, який народився в другій половині 19 століття у Вірменії. За походженням Георгій мав грецькі та вірменські коріння (батько - грек, мати - вірменка), проте виявився вимушеним емігрантом і переїхав до Росії.

Також він був учителем-наставником і присвятив своє життя написанню книг про самовдосконалення людини, розширенні обсягів його свідомості і його шляхах до довгого і щасливого життя. Гурджієв вніс великий вклад в розвиток езотерики, став засновником Інституту гармонійного розвитку людини, який проіснував з 1917 по 1925 рік.

Творча діяльність

Книги Гурджиєва досі залишаються актуальними і читаються по всьому світу. Секрет їх популярності можна пояснити тим, що написані вони максимально простою мовою і адаптовані під читачів-скептиків, якими є в наш час багато. З принципу мовою своїх книг він обрав російську, хоча володів досконало багатьма мовами.

Його знаменитий збірник «Все і Вся» складається з 10 книг, які об'єднані в 3 розділу, і кожне з цих творінь є результатом осмислення пережитого письменником, відображає його думки, переживання, які він пропустив через себе.

чоловікГурджієв, готуючи книги до публікації, розумів, що не відразу вони знайдуть відгук у душі читача, але щиро сподівався на це, тому що був упевнений в своїх судженнях. Можна сказати, що його творіння можна розцінювати як вправи з гімнастики головного мозку, які змушують його розширювати межі усвідомлюваного і йти вперед.

Чи не найважливіша частина гурджіевского вчення - сакральні танці і руху, а також старовинна музика давніх традицій, яка спонукає до пошуку. Точно не відомо, які танці він запозичив, які створював сам на основі набутих знань, а які є вдалим поєднанням першого і другого.

На думку Гурджиєва, людина не є повноцінним. Природа допомагає йому розвинутися до якогось рівня, а далі він повинен розвиватися самостійно. Допомогти в цьому можуть 3 речі: увага, самовоспомінаніе і трансформація страждання. Вони разом збирають тонкі нитки всередині тіла і створюють подобу Душі.

Життя як пошук істини

Ще в дуже ранньому віці Георгій почав подорожувати по східним країнам, за допомогою цього він хотів знайти відповіді на питання, що цікавлять його питання. Це були як країни Близького Сходу, так і Єгипет, Афганістан, Греція, Туркменістан та ін. Протягом своїх мандрівок Георгій вивчав особливості різних духовних культур, таких як буддизм і християнство Сходу, збирав музику і черпав знання цих країн.

Пізніше, перебуваючи в еміграції, Гурджієв розповість подробиці про свої мандрівки з друзями в книзі «Зустрічі з чудовими людьми» (1919).

раковинаПодальшу біографію Георгія Івановича можна представити у вигляді декількох найважливіших розділів:

1. У Москві. У 1912-1914 роках мандрівник знаходиться в Москві, де збирає свій гурток з декількох однодумців, яких згодом будуть пам'ятати як «учнів Гурджиєва». Він спілкується з різними філософами, журналістами і письменниками. Цікава історія була пов'язана з Петром Успенським, російським письменником і окультистом.

Рекомендуємо: Що таке еннеаграмма особистості?

Як і Гурджієв, Успенський любив подорожувати і на той час готувався до нової поїздки в саме «серце» Азії, ставлячи її метою отримати відповіді на необхідні питання. Їх доленосна зустріч повністю перекреслила плани Петра: він зрозумів, що цей непривабливий на вигляд, але дуже освічений і допитливий чоловік зможе дати йому всі відповіді і тому в Азії йому робити вже нічого. З того часу Успенський вирішив стати учнем Георгія і був ним протягом декількох років.

2. В еміграції. Георгій Гурджиев кілька разів за період еміграції намагався заснувати свій знаменитий згодом Інститут гармонійного розвитку людини, проте через втручання влади спроби залишалися марними. І лише в 1922 році, в невеликому містечку на околиці Франції, в купленому особняку письменник зміг нарешті заснувати, не побоїмося цього слова, культурний центр, який став справою всього його життя.

книгиТак, дійсно, все подальше життя письменника крутилася навколо його дітища, і це принесло свої плоди - до сих пір книги Гурджиєва користуються попитом, і їх не припиняють читати. У своєму вченні філософ стверджував, що головна його ідея - розбудити думку істинної, реальному житті в людині. Він зробив наголос на практичні заняття, боячись, що абстрактної теорії буде недостатньо.

3. Післявоєнний період. Після закінчення Другої світової війни Гурджієв зібрав усіх своїх учнів і учнів вже померлого в той час Успенського біля себе. Він відчував, що довго не протягне, тому попросив їх про публікацію кількох своїх творів для збірки. Гурджіевское рух вже тоді набрало обертів, тому він не хотів, щоб люди швидко про нього забули після його смерті.

Помер письменник у лікарні одного з невеликих паризьких містечок в 1949 році. Автор: Антоніна Білоконь