Сьогодні: 22.12.2024

Гипотимия: опис першої ознаки депресії

630

дівчина в сукніПрактично кожен знає, що таке депресія. Можна сказати, що це дуже важке захворювання, що супроводжується пригніченим настроєм.

Однак періодичне тривале зниження настрою є основним і першою ознакою депресії, що починається. Цей стан носить назву гіпотимія і входить в депресивну тріаду.

Гипотимия - це тривалий стійке зниження настрою, занепад духу, які часто спричиняють зниження емоційної, психічної і іноді фізичної активності. Можна охарактеризувати цей стан як тривалу печаль, тугу, пригніченість, меланхолію.

Звичайні зниження настрою носять тимчасовий характер на відміну від гіпотіміі - такий стан відрізняється дивовижною стійкістю і тривалістю. Людина впадає в глибоко песимістичний настрій, він не здатний відчувати радість в такий момент, і його стан не залежить від подій, що відбуваються.

Гіпотіміі прийнято розділяти на дві категорії:

  • Легка форма частіше проявляється в пригніченні, звичні події і речі вже не приносять радості, все здається нецікавим і непотрібним;
  • Вітальна туга - більш глибоке почуття, яке хворі описують як, наприклад, «камінь на серце». Найчастіше така форма супроводжується відчуттям безвиході, краху, катастрофи. Такий стан можна порівняти з відчуттям втрати близької людини.

Рекомендуємо: Стрес і дистрес

Гипотимия не є самостійним захворюванням - вона спостерігається при різних психічних порушеннях. Але в першу чергу дане відхилення є першою ознакою початку депресивного синдрому.

дівчинаТакі пацієнти прокидаються дуже рано, їх долають думки про власну непотрібність для суспільства. Ці думки не дають спокою, заважають заснути. Протягом дня цей стан може трохи слабшати, а до вечора проявляється з новою силою.

Власні переживання пацієнта приводять його до думки, що існування безглуздо, життя нудне, тривожна і страшна. Це може привести до спроб суїциду. При таких симптомах необхідно терміново звернутися за допомогою до фахівця. Психотерапевт зможе повернути людину в реальність, вдихнути в нього життя і знову дати віру в себе і в оточуючих людей. Автор: Катерина Соколова