Сьогодні: 29.04.2024

Іменини: що таке день Ангела?

7860

тортКожен з нас, напевно, пам'ятає відому пісню про іменини і коровай, яку батьки і друзі співали нам в дитинстві. Але чи всі знають, що це за свято?

Іменини - це важливий день для християнина. Деякі люди вважають, що це і є наш день народження. Однак це не завжди так. У даній статті ми розберемося, що таке день ангела, як визначити дату цього торжества і як його відзначати.

Що це за свято

На початку життєвого шляху кожного з нас дається ім'я, яке відіграє важливу роль. Багато людей навіть вірять, що воно здатне вплинути на долю! Християни надають дуже великого значення імені людини.

Іменини - унікальний християнське свято. Вважається, що якщо людина не хрещений, то його душа не оберігається зберігачем з небес. Після священного обряду хрещення Господь посилає нам захисника, а дата нашого хрещення символізує духовне народження особистості.

застілляІменинами вважається день, присвячений пам'яті святого, чиїм ім'ям названа людина. За релігійним повір'ям, святий, на честь якого нас нарікають, стає нашим покровителем. Він оберігає нас від всіляких бід і нещасть протягом всього нашого життя. Ось чому це свято ще називають днем ​​ангела.

Також іменини іноді називаються днем ​​тезоіменитства. Це слово прийшло до нас із Древньої Русі, де позначало день ангела високопоставленої персони або царської особи. В наші дні таку назву свята вважається застарілим, тому в народі використовується дуже рідко.

Чому ж люди часто плутають іменини з днем ​​народження, і в чому відмінність цих двох свят? Справа в тому, що наші предки не стикалися з проблемою вибору імені для своєї дитини. Раніше на Русі ім'я новонародженому вибирав священнослужитель за православним церковним календарем, інакше званого «святці».

У такому календарі для кожного числа місяця вказані імена святих, чий день пам'яті припадає на цю дату. Тут для будь-якого православного імені ви також знайдете його значення та історію походження. Священик обирав ім'я дитині на честь святого, пам'ять про якого шанували в день народження малюка.

ЯнголТому раніше у більшості людей день ангела і день народження припадали на одну і ту ж дату. Саме ця причина нерідко викликає плутанину. На ділі ж це абсолютно різні свята. Днем народження є дата, коли ми з'явилися на світ, а іменини - це день пам'яті святого, чиє ім'я ми носимо.

Деякі релігійні сім'ї і донині використовують православний календар імен, щоб вирішити, як назвати свою дитину. Календар щорічно оновлюється по мірі канонізації святих. Якщо в день народження дочки або сина не шанується жоден святий, то батьки дивляться на найближчі числа в календарі, які йдуть за днем ​​появи малюка на світ.

Рекомендуємо: Прикмети на Трійцю

застілляРаніше на Русі іменини вважалися більш важливою подією, ніж день народження. Це торжество відзначали з великим розмахом - запрошували гостей, влаштовували танці, дарували подарунки, пекли коровай. Іменини сьогодні, на жаль, вже менш поширений свято, з часом він втратив свою популярність. Проте деякі православні сім'ї все ще зберігають традицію відзначати день ангела.

Перший день ангела, наступний за датою вашого народження, називається також «великими іменинами». Як правило, саме в цю дату людина святкує свій день ангела. Решту днів пам'яті святих, що носять це ім'я, називаються «малими іменинами». Деякі люди відзначають і їх.

Якщо ви хочете назвати дитину неправославних ім'ям, якого немає в святцях, то для хрещення батюшка запропонує вибрати співзвучне або аналогічне за значенням ім'я. Наприклад, якщо дитину звуть Єгор, він буде охрещений ім'ям Георгій, Анжеліка стане Ангеліною, а Діна - Євдокією.

Як наголошується день ангела

З давніх-давен іменини вважалися у християн особливим святом, яке сильно відрізнявся від інших. Його не проводили як звичайний будній день, він був присвячений святому, що носить це ж ім'я і оберігати людину протягом усього його життя.

Дівчина в церквіНезважаючи на те що зараз день ангела вже не такий популярний, багато православних сім'ї все ж люблять його відзначати. Як його зазвичай святкують сучасні християни - розповімо далі.

Іменинник повинен відвідати церкву, причаститися і помолитися святому, в честь якого названий, і поставити йому свічку. У цей день необхідно сповідатися і подякувати Богові за все даровані блага.

Як правило, святкування дня ангела не припускав великого числа гостей. Будинки організовується святковий стіл, за яким збираються тільки найближчі друзі і члени сім'ї. Це не повинна бути галаслива вечірка з випивкою і танцями. Таке торжество зазвичай досить душевне і спокійне.

Так як це свято широко відзначався саме в Стародавній Русі, то можна прикрасити місце торжества відповідними предметами, стилізованими під старовину. Розваги і меню можна придумати, також спираючись на старі традиції.

коровайЗа старими традиціями, на таке свято прийнято пекти коровай. Про це смачне частування навіть співається в пісні про іменини! Ідеально, якщо іменинник сам спече це чудове борошняний виріб. Коровай повинен бути великим, начинки можна вибрати різні - рибу, гриби, ягоди.

Ще однією цікавою традицією є те, що коровай не ріже ножем, а розламують над головою іменинника. І якщо на голову йому впаде багато хлібних крихт, то прийдешній рік принесе багато щастя.

За церковними канонами, з алкогольних напоїв на столі має бути присутнім тільки червоне вино. Решта алкоголь на торжестві недоречний.

Обов'язково потрібно запросити своїх хресних батьків на свято, адже саме вони несуть відповідальність за людину перед Богом. Їм покладаються найсмачніші шматочки пирога, так як ці гості є особливо почесними за святковим столом.

Рекомендуємо: Навіщо потрібна молитва на сон грядущий?

Подарунки, які прийнято дарувати людині на день ангела, повинні бути пов'язані з ім'ям. Це можуть бути іменні статуетки, гуртки або амулети, ікона зі святим покровителем або книга про нього.

Машина з подарункамиНе тільки іменинник отримує подарунки. За християнськими традиціями, і сам «винуватець торжества» повинен принести пам'ятні дарунки своїм гостям. Тут вже все залежить від його фантазії, але це не повинні бути дуже дорогі і які зобов'язують подарунки. Найцінніші подарунки повинні бути вручені хрещеним батькам.

Найчастіше кімнату прикрашають зображеннями ангела-хранителя. Деякі іменинники навіть заучують молитву, присвячену своєму святому, щоб перед початком трапези прочитати її в знак вдячності своєму покровителю.

Так християни відзначають великі іменини. На малі іменини нечасто влаштовують святковий стіл і приймають подарунки. Зазвичай в такий день християни просто йдуть до церкви помолитися.

День ангела - це найсвітліше християнське свято. І хоча іменини сьогодні перестали бути такими популярними, багато людей все так же з трепетом чекають настання цього дня, відвідують церкву, відзначають торжество, приймають і дарують подарунки. Нам під силу кожної людини і всього християнського народу відродити цю світлу і добру традицію. Автор: Марія Щербакова