Смерть і похорони близьких людей - неминуча, але дуже неприємна частина життя кожного з нас.
Улюблені люди іноді йдуть, так трапляється. Але крім того, що похорон - це подія хворобливе і трагічне, воно ще й наповнене містицизмом.
Це - саме час, коли потойбічні сили дуже близько до живим людям, і це може бути дуже небезпечно. Недарма на похоронах прийнято поводитися правильно, і є забобони, пов'язані з небіжчиками. Це не просто забобони, а найважливіші правила, які необхідно знати і пам'ятати.
Основні прикмети на похоронах пов'язані з двома речами. Перше - невірні дії можуть привести до неприємностей або хворобам.
А друге - це те, що смерть і похорон - прекрасний ґрунт для розвитку будь-якого зла, продукування псування та інших темних речей. Якщо вести себе на кладовищі або на поминках нерозумно, можна залучити негатив.
Чого робити не можна
Варто запам'ятати погані забобони та прикмети на похоронах, добре зрозуміти, чого робити не можна ні в якому разі, щоб не накликати біди на свою сім'ю і себе.
1. Є різні звичаї, пов'язані з похоронами, одна з них у православних - нести труну на руках. Однак вважається, що його не можна нести родичам.
2. Після похорону, йдучи з кладовища, не можна обертатися назад, навіть якщо вас покликали або покликали. Слідкуйте, йдучи після завершення процесу, щоб ви ні в якому разі нічого не забули на кладовищі.
3. Є прикмети, які забороняють ходити на похорони дітям (неповнолітнім) і вагітним жінкам. Навіть якщо помер дуже близька людина, їм не рекомендувалося йти на цвинтар, щоб його ховати.
Ця прикмета збереглася з давніх-давен і була пов'язана з високою дитячою смертністю і небезпекою важких пологів у вагітних. Зараз ця прикмета не так актуальна, так що ставитеся до неї розумно.
4. Як кажуть звичаї, пов'язані з небіжчиками, якщо повз вашого будинку йде похоронна процесія, ні в якому разі не можна, щоб в будинку хтось спав. Кажуть, що сплячого незабаром забере з собою небіжчик.
Краще не перевіряти, правда це чи лише звичаї - і розбудити сплячих. У вікно при цьому дивитися нікому не можна, краще щільно закрити штори і побути в тиші.
5. Якщо ви на вулиці зустріли процесію, як себе вести? Не дивіться на небіжчика, ні з ким не вітайтеся, ввічливо і тихо пройдіть повз, і не обертатися. Головне - не переходити дорогу процесії, краще взагалі перейти на іншу сторону, обійти повз.
6. Є прикмети, які говорять - при похоронах і після них вдові (або вдівця) більше не слід носити обручку.
7. Поки небіжчик лежить в будинку, звичаї забороняють прибирати в приміщенні, підмітати або мити підлогу, протирати пил. Навіть якщо щось розсипалося або розлилося, не можна прибирати, поки тіло не винесуть за межі будинку.
8. Дуже важливо - після поховання ні в якому разі не можна брати що-небудь на кладовищі і нести додому. Такі прикмети не тільки про похорон, але і взагалі - ніколи з могил нічого брати не можна, викличете біду.
Важливі звичаї і традиції
Крім того, чого робити не можна, є звичаї і повір'я, що треба обов'язково зробити в час, до і після поховання. Щоб не привернути серйозних проблем, варто запам'ятати ці важливі прикмети та повір'я, пов'язані з процесом похорону.
1. Традиційні та відомі всім прикмети говорять, що при похоронах незаміжньої дівчини її обряджають в вінчальний наряд. За життя вона не встигла обвінчатися, а на тому світі їй це, як вважається, належить. Так що вона повинна бути соответсвующе одягнена.
2. Після того, як в будинку померла людина, дуже важливо на 40 днів щільно завісити кожне в будинку дзеркало, і не відкривати, навіть на себе не дивитися. Інакше вони стануть пасткою для душі пішов людини, і він може застрягти в цьому світі назавжди.
3. Також прикмети говорять, що після похорону важливо витерти ретельно ноги, щоб не завдати додому цвинтарної землі. Ця земля може завдати чимало проблем зі здоров'ям, вона несе погану енергетику.
4. Коли небіжчика з дому забрали на цвинтар, варто вимести підлоги від тієї кімнати, в якій він був, до порога, і віник викинути. Також треба вимити підлогу і ганчірку також викинути. Викидати треба відразу на вулицю, не тримати вдома в сміттєвому відрі.
5. Ще прикмети з приводу похорону радять все речі, які використовувалися для покійного, такі як гребінь, мотузки, мірки - помістити в труну разом з ним. Інакше на них можна зробити порчу.
6. Покинувши кладовищі і прийшовши додому, важливо як слід зігріти руки (навіть якщо не замерзли) - потримати в гарячій воді, над вогнем. Ще треба вимитися цілком і потримати руки над церковною свічкою.
7. Старовинні прикмети говорять, що під час похорону треба кинути обов'язково в труну жменю землі, щоб духи померлих не приходили до вас.
8. Стіл, на якому раніше стояла труна, або лавку, необхідно потім перевернути, і нехай простоїть так добу. Це робиться, щоб незабаром не з'явився ще один труну з мерцем.
9. Ту воду, якої мертве тіло обмивали, треба вилити в глухе безлюдне місце, краще не під дерево.
10. Старовинні прикмети, що говорять про похорон і мерців, свідчать: там, де раніше стояла труна, на це місце покладіть сокиру. Інакше вважається, що може з'явитися незабаром ще один померлий.
Що робити, якщо впав труну або небіжчик?
Тут навіть не потрібно знати прикмети, кожен здогадується, що якщо під час похорону або до них впало тіло мерця, його випадково упустили, або перевернули труну (такі випадковості бувають), то це - дуже поганий знак.
В цьому випадку прикмети говорять, що скоро будуть ще одні похорони - протягом трьох місяців. Як же поводитися, якщо впав небіжчик або труну, щоб відвести біду?
Важливо заспокоїтися і не панікувати на кладовищі, якщо упустили труну. Не звинувачуйте тих, хто це зробив - вони упустили випадково, а лаятися на кладовищі заборонено.
Повернувшись з похорону додому, потрібно зробити все важливі дії, які свідчать прикмети, щоб похорон не залишили на вас слід (вимитися, зігріти руки і т.д.), а потім зробити ритуал. Треба напекти млинців і віднести на цвинтар.
Рекомендуємо: До чого сниться покійник?
Якщо вже вечір, це можна зробити на наступний ранок. На кладовищі треба підійти з млинцями по черзі до трьох могил з тим же ім'ям, що і у вас, і прочитати тричі «Отче наш».
Потім млинці роздати біля храму, разом з милостинею. Обов'язково робіть це в поодинці, і мовчіть по шляху туди і назад, навіть вимкніть телефон.
Звичайно, похорон - це великий удар і великий стрес. Але намагайтеся під час похорону і на поминках згадувати і говорити про померлого найкраще, і занадто сильно не плакати про втрату, адже він пішов у кращий світ.
Дотримуйтесь важливі прикмети на похоронах, поводьтеся стримано і обережно, навіть якщо ви не забобонні, і нехай ці знання прігождаются вам якомога рідше.
Автор: Василина Сєрова