Сьогодні: 29.03.2024

Як зробити браслет оберіг за допомогою ниток?

3853

СловникСьогодні браслети в якості прикрас люблять носити багато жінок - і ті, що стежать за модними тенденціями, і ті, що дотримуються консервативних поглядів в стилі одягу і аксесуарів.

Наручний прикраси дами носили навіть в далекій давнині, але в ті часи це в першу чергу був браслет оберіг від темних сил, які могли підстерігати людини, на їхнє переконання, за кожним поворотом і за кожним кущем. Про це говорить історія всього людства - старовинні жіночі браслети знаходять і в Індії, і в Єгипті, і на території Європи, і в російських землях.

Браслет талісман, який несе в собі магічне, захисне значення, завжди виготовляли з природних матеріалів. Найдавніші робили зі шкіри та жив тварин, їм на зміну прийшли дерев'яні, кам'яні і металеві. Слов'янські браслети іменувалися «зарукавья» або «обручами». Заможні жінки носили «обруча», прикрашені емаллю, перлами і дорогоцінними каменями і обплетені золотими ланцюжками.

Але чим ширше поширювалося виготовлення браслетів з дорогоцінних металів - золота і срібла, - тим більше наручні прикраси втрачали захисну функцію і ставали просто аксесуаром, нехай часом і дуже дорогим. А ось якщо потрібно було виготовити охоронний амулет, то тут застосовувалися раніше тільки натуральні, природні матеріали. Дуже часто для цієї мети використовувалися природні волокна - вовняні, шовкові, бавовняні або лляні нитки.

Браслет із нитокСлов'янські обережні браслети з ниток вважалися одними з найсильніших талісманів, адже на захист власника амулета «працював» не тільки природний матеріал, а й кожен елемент плетіння, кожен вузлик. Під час виготовлення браслета оберега на вузли та візерунки начитував наклепи або молитви, і нитки «укладали» в себе магічні або молитовні слова, їх енергетичний захисний посил.

Спочатку нитяною амулет робився для дітей і тільки з ниток червоного кольору, щоб дати життєву силу дитині і захистити його від хвороб, пристріту і інших напастей. Згодом браслет оберіг стали носити і дорослі люди, а колірна гамма талісманів стала набагато ширше - адже кожен колір «притягує» свою енергію і створює свій захист для людини. Слов'янські обереги з ниток по зовнішньому вигляду легко сплутати з популярними фенечками, але при великому зовнішній схожості нитяні амулети несуть в собі набагато глибший сенс.

вибираємо забарвлення

Браслет-оберігЗараз багато хто носить амулет з ниток, вважаючи його простим і оригінальною прикрасою, але енергетика, яку наші предки вкладали в слов'янські «зарукавья», поволі впливає на свого власника. Якщо ви хочете, щоб для вас це було не просто прикраса, але справжній браслет-оберіг, можна зробити його своїми руками і надати йому те значення, яке потрібно саме вам.

Сплести талісман можна і простий кіскою, і складним візерунком, при цьому дуже важливо використовувати натуральні нитки. Які вибрати кольори? Це буде залежати від того, яким змістом ви хочете наповнити свій обережний браслет.

  • Червоний - нитяні браслети цього кольору найкраще захищають свого власника від «лихого ока», боязкості і млявості, а також допомагають в амурних справах.
  • Помаранчевий - радісний і сміливий, що випромінює теплоту і притягає здоров'я, допомагає зміцнити вольові якості. Дуже добре зробити своїми руками помаранчевий амулет, коли ви потребуєте відновлення сил після хвороби.
  • Жовтий - символ сонячного світла, польоту думки, здоров'я, аристократизму і багатства. Амулети жовтого кольору будуть корисні вагітним жінкам і молодим матусям.
  • Зелений - символ бурхливого зростання, величезних життєвих сил. Зелений корисний тим, хто хоче отримати контроль над своїми почуттями і словами, потребує гармонії чоловічого і жіночого начал або націлений на подолання перешкод.
  • Блакитний - символ божественної істини, духовного зростання людини, вірності і довіри.
  • Синій - знак благородства, незаплямованою репутації, а також фінансової незалежності, придбаної чесним шляхом. Допомагає розвивати ораторські та творчі здібності.
  • Фіолетовий - знак любові і мудрості, амулет такого кольору буде незамінний для того, хто намагається знайти свій шлях у житті.
  • Білий - це з'єднання всіх кольорів спектра. Білий оберіг може дати своєму власникові гармонію і спокій. Слов'янські обереги завжди робилися з використанням білого кольору.
  • Сірий - в оберегах використовувати не рекомендується, тільки сріблястий, як символ Місяця і жіночого начала.
  • Чорний - в слов'янські обереги додавався в дуже невеликій кількості, як символ матінки-землі, врівноваженості.
  • Коричневий - знак працьовитості і посидючості.

Тих, хто в перший раз збирається робити нитяною браслет в якості оберега, можна взяти нитки всіх кольорів веселки. А пізніше, по зрілому міркуванні, вибрати один, два або три кольори для наступного.

Зробити або отримати в подарунок

прості браслетикиЯкщо однією лише символіки кольору вам недостатньо, щоб визначитися, яким повинен бути амулет, який ви зробите своїми руками, можна підібрати колір в залежності від свого знака Зодіаку. І на додаток до нього, для створення візерунка підібрати нитки одного або двох кольорів - тих, що символізують якості, яких вам зараз не вистачає, або які ви в собі хотіли б розвинути.

Які ж кольору підійдуть різним зодіакальним знакам?

  • Для баранів - червоний.
  • Для телят - зелений.
  • Для близнюків - чорний, коричневий.
  • Для раків - сріблястий.
  • Для левів - жовтий або золотистий.
  • Для дев - білий.
  • Для ваг - салатовий.
  • Для скорпіонів - багряний.
  • Для стрільців - синій.
  • Для козерогів - чорний.
  • Для Водоліїв - сірий.
  • Для риб - індиго.

Якщо ви визначилися з кольорами, потрібно вибрати техніку плетіння, в якій буде виконаний ваш браслет-талісман. Якщо ви не володієте складними техніками плетіння - не біда, обережний браслет з ниток можна сплести у вигляді простої косички з трьох пасом. Головне, щоб він був виконаний своїми руками.

словТрадиційно слов'янські обереги виконувалися жінками на самоті, щоб ніхто не відволікав сторонніми справами, поки робота не буде доведена до кінця. Це дуже важливо, оскільки дозволить максимально передати оберегу ваші думки і сподівання, створити для себе дієвий захист і основу для розвитку відсутніх якостей. Якщо ж ви будете відволікатися на інші справи, можливо, що ви зробите дуже гарну прикрасу, але виконувати захисні функції в повній мірі воно не буде.

Виготовити оберіг своїми руками - найкращий спосіб знайти захисний талісман. У цьому випадку він спочатку буде «налаштований» на свого власника. Але робити його потрібно, або читаючи молитви або відповідні наклепи, або вголос промовляючи бажання, які ви вкладаєте в талісман, власними словами.

Якщо ж ви абсолютно не дружите з рукоділлям, а отримати обережний браслет дуже хочеться, то не забороняються і інші способи його придбання. Можна купити у майстра нитяною браслет, якщо ви відчуваєте, що просто не можете піти без нього. Тільки потрібно поцікавитися, з натуральних чи ниток він зроблений, а перед тим, як надіти його собі на руку, прочитати молитву або наклеп.

Рекомендуємо: Як захиститися від пристріту і псування?

Дуже добре, якщо талісман у вигляді браслета з ниток подарує вам людина, яка до вас ставиться з щирим дружелюбністю. При цьому ви також повинні відчувати до дарувальника добрі почуття. Тільки в цьому випадку подарунок-оберіг буде «працювати».

Чим доповнити і як носити

Створювати справжні слов'янські браслети-обереги, як з'ясовується, не так складно, важливо, щоб було гаряче бажання і трохи терпіння. І тоді можна виготовити сильний оберіг, який буде допомагати вам в складних життєвих ситуаціях. Ну і, звичайно, потрібно підібрати міцні нитки для свого талісмана.

Широкий плетений браслетКисті рук і зап'ястя у слов'ян вважалися одним з найбільш вразливих місць людського тіла. Через них відбувається найбільш активний енергообмін із зовнішнім світом. Браслети-обереги покликані були захистити людське тіло від зазіхань злих духів.

Іноді, щоб підсилити Обережний значення браслетів, в них вплітали бісер, намистини або робили до них підвіски. Якщо ви робите браслет своїми руками і хочете доповнити його прикрасами-підвісками, непогано буде дізнатися, що означають ті чи інші символи.

  • Ключ - «приманює» гроші.
  • Замок - охороняє ваш будинок і його благополуччя.
  • Сонце - допомагає швидше наступити «білій смузі» у житті, охороняє сім'ю і робить сприйняття світу світліше.
  • Серце - зараз, мабуть, самий використовуваний символ, який не потребує пояснень.
  • Ангел - символізує небесний захист і заступництво.
  • Підкова - знак добробуту і міцності домівки.
  • Корабель - подорожі в далекі країни.
  • Слон - дарує щастя, спокій і розважливість.
  • Монети - «притягують» в життя володаря браслета своїх «родичів».
  • Кинджал, сокиру або іншу зброю - якщо вони на жіночому прикрасі, значить, його володарка знаходиться під заступництвом сильного чоловіка.

Можна додати до браслету одну підвіску або кілька - в залежності від того, яке бажання ви загадаєте. Якщо підвіски будуть дзвеніти, то своїми «голосами» теж будуть захищати власника браслета.

Коли талісман-оберіг готовий, зовсім не просте запитання, як правильно носити слов'янські браслети з ниток. Якщо для вас в даний момент важливіше вольові якості або логічне мислення, - краще надягти його на праву руку. А якщо ви збираєтеся зайнятися якимось творчим справою або налаштовані на дружнє спілкування, - то на ліву.

Вважається, що якщо браслет з ниток порвався, - не варто переживати: він відвів від вас неприємності. Лагодити його не варто, а потрібно зробити новий. Автор: Ольга Іноземцева