Талісмани, обереги і амулети - немає людини, яка б не знала або не чув про них. Від самих цих слів вже віє чимось містичним, магічним і навіть старовинним.
Але що ж це таке, і для чого призначаються ці предмети? Як їх може використовувати сучасна людина, і чи є різниця, чи все це - просто різні назви одного поняття?
У чому відмінності?
Насправді, сьогодні багато хто називає талісман - амулетом, а оберіг - талісманом, наприклад, не знаючи до пуття, що це таке і в чому справжнє значення цих слів. Спробуємо розібратися в цьому, щоб в подальшому не тільки володіти знаннями, але і вміти користуватися магічними предметами для свого блага.
Оберіг - Хранитель мій!
З оберегом більш-менш все зрозуміло: сама його назва вже про все говорить. Оберіг - це якийсь предмет, який несе одну основну функцію - охороняти і берегти свого власника. Ну а сам оберіг може мати чітке завдання, наприклад:
- Від пристріту, псування і злого чаклунства.
- Від невдач і бід.
- В дорогу.
- Для роботи.
- Від нехороших людей.
- Для матері або дитини.
- Для ритуальних дій.
- Від бідності та злиднів.
- Для будинку, квартири, офісу, для машини.
Є також і універсальні обереги, які можна носити завжди, не знімаючи. Робляться обереги з найрізноманітніших матеріалів, і мають різний вигляд. Це може бути як підвіска-кулон на шию, так і сорочка або плаття, тут суворих рамок немає.
Купити готовий оберіг - справжній, «робочий», досить складно, але в принципі можна. Бажано, щоб річ була ручної роботи, і зроблена з любов'ю. Якщо оберіг вам зробила мама, кохана дружина, друга половинка - це однозначно найсильніший і потужний захисник, який буде охороняти вас завжди.
Ще один відмінний варіант - це змайструвати оберіг самостійно. Головне в ньому - не зовнішній вигляд, а енергетична складова. Щоб оберіг «працював», тобто дійсно захищав і зберігав свого власника, його потрібно зарядити.
Амулет - річ зі змістом
Амулет - це завжди щось строго індивідуальна. Це прикраса, яке може мати практично будь-яке значення. Він повинен бути правильно підібраний. Наприклад, амулет може бути з каменю або мінералу, який підходить за своїми властивостями саме вам. Або зображати символ тваринного, божества і так далі - теж підходящого, співзвучного з вами, вашою вірою і вашими вподобаннями. По суті, християнський хрестик на ланцюжку - той самий амулет.
Ця річ захищає від будь-яких нещасть і бід, залучає удачу, робить свого власника сильнішими, мудрішими, стриманіше. Амулет може відганяти злі негативні енергії, залучати хороші вібрації Всесвіту, впливати на саму людину, яка носить річ, міняти сприйняття оточуючих. Амулет може бути універсальним, або мати чітку спрямованість. наприклад:
- Притягувати любов.
- Залучати повагу оточуючих.
- Допомагати в справах і з грошима.
- Посилювати зв'язок з вищим світом, зміцнювати надприродні здібності.
- Зміцнювати здоров'я.
- Притягувати удачу.
Це не весь список - сама людина, заряджаючи свій амулет, може його «програмувати» на конкретну задачу. Зробити амулет можна самостійно - з природних матеріалів, таких як шкіра, дерево, метал, деревна кора, камінь. Можна його і купити в готовому вигляді - головне, правильно його «зарядити», заговорити і наситити власною енергетикою, щоб він потім «працював». Амулет може бути у вигляді кільця, кулона, браслета або брошки, але зручніше за все носити його саме на шиї.
Талісмани у кожного свої
Талісман - це необов'язково прикраса. Значення і сенс може бути в абсолютно будь-якої речі! Для кого-то талісман - це стара кофточка, яка завжди приносить удачу, і ви її одягнете на всі важливі події, зустрічі та співбесіди.
У кожної спортивної команди є власний талісман - іграшка, кубок, навіть живу тварину. Для дітей іграшка нерідко стає талісманом. Це - річ, наповнена особливим змістом. І сила цієї речі зростає разом з вірою власника.
Рекомендуємо: Талісмани для знаків зодіаку
Талісман може все життя допомагати людині, ця річ наділена воістину магічною силою, яка доступна тільки одній людині - власнику. Повторимося, зовсім неважливо, що саме це за річ. Але вона повинна бути довговічною, щоб не зіпсуватися і не зламатися, і щоб могла служити все життя. Річ може стати талісманом сама собою, з часом, в зв'язку з тими чи іншими обставинами. Але можна і зробити його собі за власним бажанням.
Наприклад, ви хочете удачі. Виберіть річ - абсолютно будь-яку, її можна купити або взяти готову. Наприклад, брошку, яка була на вас надіта, коли відбулося якесь дуже щаслива подія. Ось вам і готовий талісман!
Але щоб він «працював», ставитися до нього потрібно особливо. Носити тільки в особливі дні, а не «експлуатувати» кожен день, з приводу і без. Зберігати в окремій красивою коробочці або скриньці, берегти, доглядати. Не можна давати нікому в руки, не можна розповідати про таємне сенсі цієї речі. Цією віри і трепетного ставлення буде цілком достатньо, щоб талісман давав вам те, чого ви потребуєте!
Як це працює?
Як відомо, чудеса відбуваються виключно з тими, хто в них вірить і не втомлюється їх чекати. Так само - і з магією. Віра в силу талісмана або оберега - це головна запорука того, що він буде виконувати свої функції.
Будь-яку магічну річ необхідно зарядити. Для цього проводиться невеликий обряд - прямо в домашніх умовах, за бажанням - на природі, в лісі, біля річки. Річ можна заговорити, причому своїми словами: попросити Вищі Сили дати амулетові потрібну енергію, зарядити його світлої силою для захисту і допомоги в благих справах. Можна очистити предмет чотирма стихіями - просто потримати його над вогнем свічки (або над багаттям), у воді, в солі (або в землі, якщо ви на природі), і - над димом пахощів.
Рекомендуємо: Язичницькі обереги
Ритуалів на «зарядку» містичного предмета чимало, можна вибирати будь-який. Ви навіть самі можете створити власний обряд. Головне - закликати Вищі сили, або божество, яке є покровителем вашого амулета, і впустити в річ всю світлу енергію. Можете залишити його на цілий день під сонцем, або на всю ніч - під світлом місяця, він добре зарядиться.
Вірте! Це - головна умова. Якщо на вас оберіг - не бійтеся нічого, і він вас захистить. Наділяє свої магічні предмети силою думки і душі, і вони послужать вам прекрасну службу! Автор: Василина Сєрова