Сьогодні: 20.04.2024

причини самобичування

453

самобичуванняЩе один критерій зниження любові до себе - зайва відповідальність.

Часом дорослі конфліктують, сваряться, розлучаються, під вантажем власних проблем не звертають уваги на дитину. А дитина починає накручувати себе: напевно, це через мене; мабуть, я щось не так роблю, я «не такий».

Всі діти егоцентричні: вони вважають себе центром Всесвіту, причиною всього, що відбувається. Така собі глобальна відповідальність: «Я погано себе веду, не завжди слухаюсь тата і маму, тому вони лаються. Це через мене'.

Взяття на себе чужий відповідальності стає причиною нелюбові: «Батьки розлучилися через мене, тому мене не можна любити». Однак хіба в його повноваження повернути любов батьків один до одного? Ні!

Коли ви звалюєте на себе чужу відповідальність, то забуваєте про власне життя - і любов до себе знижується. Є люди, які беруть активну участь в долі інших. Для них це єдиний спосіб, щоб отримати любов: «Якщо я подбаю про кого-то, то і мені трохи перепаде, значить, я чогось вартий».

Наслідків того, що ви недооцінюєте і не приймаєте себе, безліч. Наприклад, якщо вам не вистачає поваги і любові до себе, то навіть невелика неприємність стає величезною. Ви стискати і починаєте стискати світ навколо до розміру цієї неприємності.

Ще один приклад: ви витрачаєте неймовірну кількість сил і енергії на те, щоб виправдовувати себе, залишитися в очах інших хорошою людиною.

Особливо це проявляється в ті моменти, коли ви чогось не досягаєте, у вас щось не виходить. Замість того, щоб присвятити свою енергію і сили виправлення помилки, ви багато часу витрачаєте на те, щоб довести і виправдати себе.

Улюблене заняття - самобичування.
Самокритика - та дитяча звичка, яка у вас залишається назавжди.

Постійне бажання догодити іншим і сподобатися

Дії кожної людини спрямовані на отримання похвали. Якщо ввечері вас похвалили, значить, день вдався. Якщо цього не відбулося, ви незадоволені собою і починаєте себе лаяти. Прокручуєте заново все ситуації і турбуєтеся, що зреагували неправильно!

Так з'являється залежність від чужої думки, будь-яке зауваження сприймається як особиста образа. Якщо вам кажуть, що ви робите щось не так, у вас напевно виникає відчуття, що це з вами щось не так. Триває самобичування.

Уривок з книги «Як зробити так, щоб тебе полюбили»