Сьогодні: 26.04.2024

Що робити, якщо настрій поганий?

408

Поганий настрій що робити

Поганий настрій: що робити, якщо з самого ранку не ладяться справи і дратує кожна дрібниця?

Причому роздратування має тенденцію посилюватися з кожною годиною, погрожуючи завершитися спалахом гніву або нервовим зривом.

Чи можна боротися з цим станом і чи існують рецепти, що допомагають позбутися від поганого настрою?

Чому буває поганий настрій?

Поганий настрій може виникнути у будь-якої людини (і це нормально).

І у кожного воно проявляється по-різному: хтось плаче, хтось впадає в депресію, хтось на шматки рве фотографії або б'є посуд.

Поганий настрій багатолике, воно отруює життя, тому позбуватися від нього слід якомога швидше, необхідно лише розібратися в причинах його виникнення.

Отже, чому буває поганий настрій? Причиною його може бути:

  • Наявність серйозного стресу. Одноразові стресові ситуації не такі небезпечні, як постійне нервове перенапруження, чревате розвитком багатьох недуг і веде до невиліковної хронічної депресії.
  • Важке захворювання, отруйна життя людини і значно погіршує якість його життя.
  • Постійне недосипання, обумовлене прискореними ритмами життя сучасної людини.
  • Важке фінансове становище.
  • Серйозна сварка з близькою людиною або колегами по роботі.
  • Невідповідність між рівнем домагань і реальною дійсністю (нездійснені мрії).
  • Образа на оточуючих.
  • Різного роду переживання і підвищена тривожність.
  • Звичка стримувати і збирати всередині себе негативні емоції по відношенню до неприємних людям. Коли вантаж невисловлених емоцій стає занадто великим, людську підсвідомість відповідає на нього депресією.

І це - неповний список можливих причин поганого настрою.

Уміння боротися з поганим настроєм багато в чому залежить від світовідчуття людини.

Обумовленого, насамперед, середовищем, в якій відбувалося формування його особистості, рівнем і якістю освіти, близьким оточенням і рядом інших обставин.

Найпростіші поради

«Якщо настрій поганий, що робити?» - запитаєте ви. Ось кілька простих способів боротьби з поганим настроєм:

  • Для того щоб проаналізувати причини свого поганого настрою, можна звернутися до допомоги близького друга. Щира розмова з ним допоможе не тільки позбутися від негативних емоцій (що само по собі буде сприяти полегшенню стану), а й відкриє вам очі на справжню причину ваших переживань. А знаючи причину, вже набагато простіше впоратися з поганим настроєм.
  • Комплекс звичайнісінькою ранкової гімнастики здатний прогнати нудьгу і поганий настрій. Просто зробіть зарядку. Вас це дивує? Даремно. Справа в тому, що рухова активність стимулює вироблення ендорфінів - речовин, здатних поліпшити емоційний стан людини. Як фізичне розрядки можна вибрати прогулянку, пробіжку або відвідування басейну. Деяким допомагає звичайна боксерська груша: 40 хвилин активного «спілкування» з нею здатне позбавити не тільки від поганого настрою, але і від зайвих калорій. Для підняття тонусу можна зайнятися аеробікою або відправитися в танцклас.
  • Можна з'їсти кілька шматочків справжнього гіркого шоколаду: це допоможе вам впоратися з поганим настроєм, оскільки шоколад сприяє виробленню опіатів, що поліпшують емоційний настрой.
  • Можна подивитися веселу кінокомедію за участю вашого улюбленого актора. Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні достатню кількість часу для цього, ваш настрій може підняти навіть невеликий відеоролик, знайдений в інтернеті. Перевірено, що в таких випадках добре допомагають сюжети про витівки домашніх вихованців або перегляд картинок з дотепними коментарями.
  • Можна зайняти себе інтелектуальною діяльністю: рішенням всіляких головоломок, кросвордів, проходженням психологічних тестів, грою в шахи.
  • Можна відвідати містечко атракціонів. Атмосфера нестримних веселощів, що супроводжує відпочиваючих людей, заразить і вас хорошим настроєм і не залишить місця для нудьги.
  • Можна зайнятися будь-творчою діяльністю: бісероплетінням, живописом, виготовленням біжутерії, ліпленням із солоного тіста, поезією - всім, що вам подобається і здатне відвернути від важких думок.

Як перемогти поганий настрій?

Що робити, коли поганий настрій вносить дискомфорт у ваше життя, будучи джерелом постійного смутку і невдоволення життям?

  • Якщо причиною поганого настрою стало спілкування з людьми, які вам неприємні, постарайтеся якщо не уникнути спілкування (якщо це - хтось із вашої адміністрації або з числа колег), то хоча б мінімізувати контакти з ними.
  • Зробіть так, щоб у вашому оточенні були люди, які є джерелом позитивної енергії. Якщо ви з якихось причин перестали з ними спілкуватися, докладете всіх зусиль до того, щоб знову почати це спілкування. Ніщо так не піднімає настрій, як контакт з власником гарного почуття гумору.
  • Постарайтеся думати про приємні для вас речі: ви можете згадати про час, коли були успішні і щасливі. Перегляд фотоальбому зі знімками того періоду допоможе вам позбавитися від негативних емоцій. Не дозволяйте собі думати про погане, замініть негатив позитивом - і ви відчуєте, як поганий настрій почне вас залишати.
  • Обзаведіться домашніми вихованцями: ось вже хто розвіє нудьгу і наповнить життя позитивними емоціями. Витівки тварин не раз змусять вас посміхнутися, спілкування з ними здатне заспокоїти людину (встановлено, що погладжування м'якої шёрсткі впливає на частоту скорочень серцевого м'яза), а систематичні прогулянки на свіжому повітрі (якщо ви заведете собаку) сприятимуть зміцненню здоров'я, та й порухатися теж доведеться.
  • Залежно від того, чи є ви трудоголіком або любите побездельничать, вам слід поміняти рід занять. Трудоголіку корисно буде трохи розслабитися і відпочити, відправившись за місто або на курорт, а любителю дозвільного проведення часу, навпаки, необхідно віддати себе якого-небудь важливого заняття.
  • Щоб позбутися від поганого настрою, людині іноді необхідно лише гарненько виспатися, оскільки причиною пригніченого стану може бути хронічне недосипання.
  • Перестаньте турбуватися з приводу. Часто причиною поганого настрою служить нічим не обумовлене занепокоєння. Якщо вам належить якусь справу і занепокоєння пов'язане з ним, не затягуйте з його виконанням - і ви позбудетеся від цього неприємного відчуття.

А якщо це депресія?

Дуже поганий настрійУ вас постійно поганий настрій: що робити в цьому випадку?

Найважливіше: відмахуватися від своїх проблем, а поставитися до цього стану з усією серйозністю.

Справа в тому, що воно може з легкістю перерости в депресію, яка вимагає обов'язкового звернення до психотерапевта і медикаментозної терапії. Тому краще не доводити до неї, а запобігти ще на стадії постійно поганого настрою.

Коли ж слід бити на сполох, що не прогавити прикордонний стан? Коли настрій дуже погане можна вважати вже свідченням розвилася депресії?

Незмінно поганий настрій, що спостерігається у людини протягом двох-трьох тижнів, дає право стверджувати, що у нього - перша стадія депресії, іменована розладом настрою.

На цій стадії настрій не завжди буває стабільно поганим, трапляються і різкі перепади.

Буває, що огидне ранковий настрій до вечора значно поліпшується, а буває все з точністю до навпаки: вставши вранці в чудовому настрої, людина до вечора відчуває пригніченість і почуття втоми.

The YouTube ID of 2rjI87scwsAlist is invalid.

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, не відкладайте на потім візит до психотерапевта: надана вчасно допомога позбавить вас від серйозного і тривалого лікування.

Автор: Катерина Волкова