Сьогодні: 26.04.2024

Умовна і безумовна любов

356

умовна і безумовна любовКожній людині властиво думати, що якщо потрібно висловити своє невдоволення чи вплинути на кого-то, це слід робити з позиції сили, а не любові.

Як ви думаєте, чи можна захистити свій простір, самоповагу, не допустити негативного ставлення з боку інших людей на свою адресу, але при цьому залишатися люблячим? Люблячим себе і люблячим світ, в якому ви живете? Безумовно!

Це дуже важливий термін - умовна любов. Людина так влаштована: якщо хтось робить так, як ви просите, ви його любите. І навпаки: якщо не робить того, що ви просите - вашої любові немає місця.

Умовна любов дуже обмежує сприйняття життя. Безумовна любов діє по-іншому, вона не залежить від «зробив - не зробив». Наприклад, батьки не купують дитині велосипед, але вони все одно дуже люблять його. Або дитина не пішла за хлібом, коли мама його попросила, але він все одно дуже любить маму.

Однак найчастіше поняття любові звужується і обмежується. Залишається маленький отвір: «любить - не любить». Дві крайності. Коли ви стикаєтеся з тим, що потік любові скорочується або обмежується, стає тоненьким струмочком, звичайно, вам хочеться більшого.

Ви немов перебуваєте в деякому очікуванні. У той момент, коли ви турбуєтеся і ображаєтеся, з'являється біль. Згодом відбувається її накопичення. І чим більше болю, тим менше любові до себе залишається.

Напевно вам зустрічалися люди, яких можна порівняти з їжаком - настільки людина агресивний і напружений. З одного боку, важко любити таку людину, з іншого - в ньому занадто багато болю, негативу.

Він не вміє любити і підтримувати себе. Струмочок любові у нього практично вичерпався. Такій людині дуже складно дарувати любов. Навіть якщо ви підійдете, скажете ласкаві слова, він напевно отпрянет, не зрозуміє. Колись він вирішив, що його не люблять взагалі, і надів своєрідний захисний панцир.

Чи здатний я?

Коли ви помилялися, батьки, вчителі, старші брати і сестри, як правило, лаяли вас або карали. Це також сприяло накопиченню болю. Напевно вам знайома ситуація: беручи участь в заході з елементами змагання ви розумієте, що програєте, і починаєте думати про свою нездатність.

Це ще один критерій, який знижує любов до себе. Те, що не дає вам бути в гармонії з собою. Якщо ви думаєте, що люблять тільки кращих (того, хто отримав п'ятірку або посів перше місце), ви глибоко помиляєтеся! Вище вже йшлося про умовну любові.

Уривок з книги «Як зробити так, щоб тебе полюбили»