Сьогодні: 04.12.2024

Що робити, якщо не впевнена в правильності рішення?

507

Я не впевненаЛюдей, невпевнених у собі, величезна кількість. Саме ця якість дуже заважає жити і стає причиною звернення до психологів.

Фразу «я не впевнена» хоч раз в житті вимовляє майже кожна жінка. Адже трапляються ситуації, коли буквально вибита грунт з-під ніг і не знаєш, що робити. Однак для деяких дівчат почуття невпевненості у власних красі, таланті, розумі, доброті є головною перешкодою до щасливого і успішного життя.

Звідки береться невпевненість?

Які почуття ховаються за настільки обтічної фразою, як я не впевнена в собі?

  • страх

У суспільстві існують певні стереотипи, суть яких полягає в тому, що природне почуття страху оголошується поганим, негідним.

Рекомендуємо: Як підвищити впевненість в собі?

Згадайте хоча б горезвісне: чоловік не повинен боятися ... темряви / висоти / відповідальності, жінка не повинна бути одна, і т.д. Коли у людини виникає подібний страх, він починає відчувати психологічний дискомфорт, стає невпевненим у собі.

  • Страх не виправдати чиїхось надій, не відповідати очікуванням суспільства, батьків

Бажання жити за принципами «так треба» закладається ще в дитинстві. Не всяка дівчина зуміє відкинути власні бажання і почати жити своїм життям. Хвилюючись про те, що скажуть інші, ви починаєте обростати різного роду комплексами, в тому числі, почуттям невпевненості.

  • Страх опинитися осміяної, випробувати відчуття приниженості

Чимало знайдеться людей, які не бояться потрапити в комічне становище, ще менше тих - кого не лякають приниження. Однак помилки роблять все, вони є способом зрозуміти себе, можливістю знайти інші шляхи вирішення проблем. Навчитися не робити помилок, не викликати осуду оточуючих - неможливо. Адже помилки - це досвід.

Поради для тих, хто хоче стати впевненіше

Як шкода, що не існує чудовою пігулки, прийнявши яку можна набути впевненості. Однак виправити існуючу ситуацію все ж можливо. Перший крок до цього - констатувати факт невпевненості і знайти способи подолання проблеми.

Отже, хто одного разу сказав: «я не впевнена в собі, що робити?», Почне шукати способи подолання даного почуття і обов'язково його знайде!

  • Навчіться жити з сумнівами

Будь-яка справа, особливо якщо ви виконуєте його вперше, супроводжується відчуттям невпевненості у власних силах. Навчіться сприймати сумніву, як неодмінний атрибут будь-яких починань.

Але при цьому пам'ятайте, що сумніви - це лише емоції, які не здатні змінити об'єктивної реальності. Навчіться жити з сумнівами, не підкоряючись їм, творити власне життя, продовжувати розпочате.

  • Пам'ятайте про свої достоїнства

Іноді віра в себе залишає навіть самих впевнених і успішних леді. В такий момент згадайте, що сумніви і почуття невпевненості - лише прояв вашого емоційного стану, супутники поганого настрою, а, можливо, і неважливого самопочуття.

Підбадьоритися в такій ситуації допоможе констатація власних достоїнств і досягнень. Не потрібно нахвалювати себе, досить конкретно перерахувати (можете написати список на аркуші паперу) все, чого ви домоглися, ніж ви пишаєтеся. Це проста вправа допоможе «повернути» вашу свідомість в позитивно-творчу площину.

Як подолати скутість при спілкуванні

Часто почуття невпевненості наздоганяє людей при спілкуванні з незнайомцями або малознайомими співрозмовниками. Мова буквально німіє, долоні пітніють, вилиці немов зводить судома, а в голові б'ється одна думка: а раптом оточуючі не зрозуміють того, про що я скажу. Раптом я «ляпну» дурість.

Психологи в такому разі радять згадати, що 95% людей пам'ятають і турбуються лише про власні проблеми. На підсвідомому рівні людина виокремлює лише те, що стосується його життя. Малознайомий чоловік, ймовірно, навіть не помітить вашу помилку.

Нарешті, пам'ятайте, що почуття впевненості в собі зазвичай притаманне дівчатам позитивним, який вміє знаходити у всьому хороше. Стати такою, нехай вашим життєвим лейтмотивом буде мантра: я впевнена, що все буде добре! Інакше бути не повинно! Автор: Світлана Прус