Сьогодні: 30.04.2024

Як вивести сімейні відносини з глухого кута?

424

Що робити, якщо відносини зайшли в глухий кут?Сімейне життя супроводжується безліччю побутових проблем, вирішувати які повинні самі подружжя. Що робити, якщо відносини зайшли в глухий кут, а попереду чекає все життя, і хочеться домогтися всього в парі з коханою людиною?

Перше - важливо зрозуміти причини розбіжностей, що виникли, спробувати поговорити про конфліктної ситуації. Психологи нагадують, що досить часто проблема є перебільшеною через відсутність розмов між членами сім'ї.

причини конфліктів

Які причини сімейних конфліктів, і чому вони виникають в сім'ях? Є три найпоширеніші тлумачення психологів з цього приводу:

  1. Невміння і небажання слухати.
  2. Невміння чути партнера.
  3. Невміння говорити про те, що хвилює.
Рекомендуємо: Причини сімейних конфліктів

Недовіра і недомовки завжди призводять до того, що сімейні відносини заходять в глухий кут, виникають постійні скандали, в результаті яких можливий розпад сім'ї, подружжя розлучається, залишаючись на все життя найлютішими ворогами.

Позбавляємося від конфліктних ситуацій

Як надходити в тих випадках, коли відносини заходять в глухий кут? Сформована практика сімейного психолога говорить такі прості істини:

  • Приготуйте смачну вечерю, після якого поговоріть про проблему, що призвела до початку конфлікту.
  • Зберіть всіх членів сім'ї за чашкою чаю або кави, спокійно обговоривши ситуацію.
  • Чи не підвищуйте значимість проблеми, спробуйте просто її перечекати.

Відносини зайшли в глухий кут, що робити для відносин з чоловіком або дружиною - найчастіше питання, що задається сімейного психолога. У кожному разі сварок і суперечок потрібно постаратися знайти особливий спосіб виходу з кризи, не можна дати поради для будь-якої ситуації, так як всі вони унікальні в якомусь роді.

Рекомендуємо: Як перестати сваритися з чоловіком?

Якщо відносини з чоловіком зайшли в глухий кут, потрібно терміново вживати заходів, адже чоловіки - індивідууми, які не здатні сприймати істерик жінок, не всі готові вислуховувати багатогодинні висловлювання і невдоволення своїх дружин, тому просто йдуть. Якщо дружина хоче, щоб відношення не перервалися остаточно, вона не повинна переходити на крик.

Основні ознаки сімейної кризи

Чи можна виділити ознаки кризи і як зрозуміти і розпізнати непорозуміння на ранній стадії? Тепер поговоримо більш докладно, що робити в двох найпоширеніших психологічних станах партнерів по шлюбу.

Перш, ніж шукати вихід з кризи, подумайте, а чи дійсно у вас є бажання вберегти сім'ю, виходити з цього глухого кута?

Є два види сімейних відносин:

  • Відносини між подружжям зіпсовані остаточно, виникають систематичні сварки, чвари, суперечки.

Чоловік і дружина не хочуть бачитися, не слухають один одного, їх дратує абсолютно все. Такі відносини приречені, тому немає сенсу витрачати зусилля на спроби зберегти сім'ю, краще відразу розлучитися, щоб не посилювати проблему.

Рекомендуємо: Рівні конфліктів: як навчитися домовлятися?

Відносини в повній мірі себе вичерпали, бажано просто розлучитися, щоб в душі кожного чоловіка залишилося хоч трохи приємних спогадів, а не культивувалося почуття злості і ненависті. Психологи радять вчасно поставити крапку у стосунках, почавши після цього новий етап у своєму житті.

Коли відносини зайшли в глухий кут, і виходу з нього не видно, не потрібно «існувати» разом, якщо у вас є спільні діти. Такі сім'ї не можна назвати повноцінними, діти в них нещасливі.

  • У деяких сім'ях скандали виникають без жодного приводу, але вони необхідні для поновлення відносин. Після чергового скандалу подружжя, немов і не було криків і сварок, знову посміхаються один одному, радіють успіхам дітей.

У відносинах подібних сімей психологи застерігають про те, що не варто втручатися стороннім зі спробою помирити зганьблену чоловіка і дружину. Відразу після примирення справжніми ворогами сім'ї, через які і трапився скандал, подружжя будуть вважати саме тих людей, що допомагали відновленню згоди.

Вчимося миритися

Без сварок неможливо уявити повноцінні сімейні відносини, потрібно вміти правильно виходити з критичної ситуації:

  1. Перший крок. Оцініть ваші подружні стосунки. Вам приємні поцілунки, обійми чоловіка (дружини)? Ви не можете від них відмовитися? Прислухайтеся до себе, свого тіла. Якщо такі відносини вам потрібні, дійте. Інакше починати примирення не варто.
  2. Другий крок. Беріть емоції під повний контроль. Намагайтеся зберегти все те, що є. Не шукайте приводу для того, щоб знову влаштувати скандал і втратити свого обранця назавжди. Будьте мудрішими своєї другої половинки, спробуйте почути все те, що хоче розповісти партнер по відносинам.
  3. Третій крок. Змініть реальність, наприклад, запропонуйте своєму чоловікові (дружині) помінятися ролями, відчути ті емоції, які відчуваєте ви під час сварки. Пам'ятайте, під час експерименту про чесність, інакше належного ефекту гра не принесе.

Найважливіше, врахуйте при вирішенні конфлікту: щаслива сім'я - це та первозданна мета, заради якої людина з'явилася на цій Планеті, це інститут суспільства, від якого залежить дуже багато чого. Тому поставте на вершини цінностей саме сім'ю, і тоді всі конфліктні ситуації відійдуть самі собою.

Автор: Євген Ракель