Сьогодні: 23.04.2024

Не можу завагітніти: причини безпліддя і способи його усунення

737

Не можу завагітніти, що робитиЗа статистикою 35-40% безплідних пар схильні до нездатності зачати дитину через жіночий фактора.

Відповіді на питання про те, чому жінка буває не здатна завагітніти, і як все-таки сім'ям, які бажають завести дитину, вирішити цю нелегку проблему, ми в деталях розберемо в цій статті.

Обов'язково слід зазначити, що на проблеми з вагітністю впливають не тільки фактори, пов'язані з сечостатевої системою жіночого організму, а й порушення функціонування інших органів і систем. І психологічна проблема займає тут далеко не останнє місце.

Психологічні причини, чому не виходить завагітніти

не можу завагітнітиКоли жінка говорить «Я хочу завагітніти», чи усвідомлює вона до кінця, чому саме тут присутнє слово «хочу». І чому підсумком тривалих старань виявляється висновок «Я не можу завагітніти»?

Людина може до кінця не усвідомлювати, з якої причини він в чому-небудь потребує. І в даному питанні це далеко не останній фактор.

Трапляється, що завагітніти жінці потрібно не через щирого бажання мати дитину.

  • Таким чином вона може хотіти прив'язати до себе чоловіка.
  • Або це потрібно для усвідомлення власної важливості.
  • Або просто для того, щоб змінити своє життя і змусити себе щось робити.

Важливим фактором, чому не виходить завагітніти, може виявитися страх. Самих пологів, страх після пологів втратити колишню привабливість, або навіть підсвідома думка про те, що до виховання та утримання дитини жінка не готова.

Іноді трапляється, що жінка не сприймає свого партнера як потенційного батька дитини. Причому це теж виникає цілком на психологічному рівні, наприклад, якщо у неї зачаїлася образа на чоловіка.

Жінка може цього і не пам'ятати, зате її підсвідомість відправляє сигнали тілу «я не хочу завагітніти від цієї людини». Доктора, перевіряючи жінку на можливі захворювання і патології, ніяких відхилень не знаходять, розводять руками і ставлять діагноз «нез'ясовне безпліддя».

Що робити в цьому випадку? Звернутися до психолога. Адже більшість жінок навіть не підозрює, що крім тілесних недуг бувають ще й душевні. Але, як би там не було, зациклюватися тільки на психологічну сторону проблеми і робити поспішні висновки теж не варто.

Діагностика й обстеження при безплідді

чому я не можу завагітнітиНапевно, всі розуміють, що причина, по якій жінка не може завагітніти, здатна ховатися в обох партнерах і повне обстеження повинен пройти кожен з них.

Насамперед партнерам потрібно провести бесіду з репродуктологом. І визначити можливі варіанти розвитку проблеми і приблизну спрямованість в її вирішенні, тактику обстеження і подальшого лікування.

І перш ніж починати індивідуальне обстеження, обидва партнери повинні провести тести на наявність передаються статевим шляхом інфекційних захворювань, тому що це і може бути основною причиною безпліддя. А так же в ході лікування можливі загострення цих хвороб.

У чоловіків весь огляд і діагностика є досить нескладними, але інформативними. Варто обстежитися у лікаря андролога і проконсультуватися з фахівцем з чоловічого безпліддя.

Що потрібно зробити жінці?

Жінки в першу чергу повинні пройти обстеження УЗД органів малого таза. Після, якщо явних симптомів не виявлено, проводяться такі перевірки:

  • Діагностика гормонального фону і функціонування яєчників (вміст в крові певних гормонів, спостереження за змінами в матці протягом менструального циклу, вимірювання температури внутрішніх статевих органів).
  • Оцінка стану порожнини матки, найбільш точно визначити яке допомагає гістероскопія - детальний огляд за допомогою міні-відеокамери.
  • Перевірка прохідності маткових труб.
  • Імунологічна сумісність партнерів, визначити яку найкраще дозволяє посткоїтальний тест. Він вимірює здатність сперматозоїдів даного чоловіка до пересування і збереження рухливості в умовах слізістості шийки матки даної жінки.

Що впливає на репродуктивну функцію жінки?

Існує кілька основних груп патологій, які впливають на безпліддя жінки. Ці причини розглянуті нижче.

1. Збої овуляції

причини безпліддяДана проблема впливає на здатність до зачаття приблизно в 40%. Овуляція починається в більшості випадків за 14 днів до початку менструації, хоча в загальному це погоджено з індивідуальним менструальним циклом кожної жінки.

Овуляція являє собою вихід дозрілої і готової до запліднення яйцеклітини з фолікула. Захворювання яєчників впливають на дозрівання фолікула. Відповідно, і на дозрівання яйцеклітини, тому овуляції не відбувається.

2. Захворювання матки, шийки матки і маткових труб

чому не виходить завагітнітиКанал шийки матки в здоровому жіночому організмі рівномірно заповнений слизом. Вона сприяє безперешкодної зустрічі яйцеклітини зі сперматозоїдом.

Якщо слизу недостатньо або вона за консистенцією перевищує норму густоти, то це призводить до застрявання сперматозоїдів на півдорозі до мети. Відбувається внаслідок статевих інфекцій, ерозії шийки матки або її запаленні і при порушенні роботи залоз, що виробляють слиз.

Часта проблема - запалення маткових труб. На це впливають вищезгадані інфекційні хвороби, раніше роблені аборти або позаматкова вагітність. Так само безпліддя тягнуть за собою маткові пухлини і кісти.

Причиною нездатності до зачаття так само може бути збій в імунітеті жінки, внаслідок нього в слизу утворюються речовини, що вбивають сперматозоїди. Це називається імунологічних безпліддям, і для його виявлення проводять посткоїтальний тест.

3. Полікістоз яєчників

не виходить завагітнітиВін обумовлений гормональними порушеннями в жіночому організмі, часто це надлишок чоловічих статевих гормонів. Легко визначається зовнішніми змінами - різке збільшення маси тіла і зайва «волосатість».

Призводить до змін в яєчниках - фолікули НЕ дозрівають, а внаслідок цього не розвиваються і яйцеклітини. Виникає безліч фолікулярних кіст (це легко діагностується за допомогою УЗД).

На щастя, дане захворювання вже кілька десятиліть успішно і оперативно лікується. Основна його спрямованість лежить в стимуляції овуляції і при максимальних досягнення яєчники приходять в нормальне функціонування в 70%, можливість же завагітніти становить близько 40%.

Рекомендуємо: Як зрозуміти, що хвороба пов'язана з родовими заборонами?

Звичайно, лікування безпліддя завжди індивідуально. І на питання «Чому я не можу завагітніти?» Жодна жінка не знайде точної відповіді тільки в письмових джерелах або керуючись чиїмись досвідом.

Навіть якщо присутній тверда впевненість, що ви визначили таким чином точну причину і ваші симптоми її підтверджують, слід пам'ятати, що вищезгадані фактори безпліддя можуть бути комбінованими.

Очевидно, що для того щоб ваше «хочу завагітніти» трансформувалося в впевнене «можу», слід звернутися до гінеколога для точної діагностики і спрямувати всі зусилля на те, щоб у вашій сім'я з'явилося поповнення.

Діагноз «безпліддя» і статистичні дані

хочу завагітнітиПроблема бездітності сімей протягом їх репродуктивного віку в світі становить близько 14%. У процентної складової нездатність до зачаття як чоловіків, так і жінок дорівнює.

У 40% це залежить від порушення запліднюючої здатності чоловіка, в 40% причина криється в проблемах репродуктивних органів жінки, і в 20% пов'язана з обома партнерами. Або порушення виявлені у обох, або така пара імунологічно несумісна.

Статистичний термін, за який визначається, чи здатна здорова подружня пара зачати дитину чи ні, становить 12 місяців регулярних статевих контактів, тут працює простий підрахунок: у 30% пар цей період займає 2 або 3 місяці, у 60% - близько 7 місяців і у решти 10% він займає 11-12 місяців.

Тому не варто панікувати і опускати руки, якщо ваша сексуальне життя триває менший час. Говорити собі «я не можу завагітніти» поки ще рано.

Жіноче безпліддя буває первинним (коли раніше вагітності не було) і вторинним (вагітність раніше була, проте в наступний раз протягом року плідних старань так і не наступила).

вторинне безпліддя

не можу завагітніти другою дитиноюПроблема в зачатті другу дитину, на жаль, досить поширена серед пар, які вже мають одного малюка. Вторинне безпліддя так само можливо, якщо попередня вагітність була перервана за допомогою аборту або викидня. Або пологи не наступили внаслідок позаматкової вагітності.

Сумно, але фраза «Я не можу завагітніти другою дитиною» на слуху у майже половини таких сімей. Що потрібно робити в цьому випадку?

Якщо пара стикається з цією проблемою, але, тим не менш, хоче завести другу дитину, то візит до лікаря краще не відкладати. Тому що з віком знайти відповідні методи лікування і завагітніти вдруге буде значно важче.

Причини вторинного безпліддя

як завагітнітиФертильність, іншими словами репродуктивність жінки, після 35 років помітно знижується. І близько чверті жінок в цьому віці схильні до вторинного безпліддя.

1. Проблеми з щитовидною залозою. Наприклад, коли відбувається її гіперфункція, впливають на кількість вироблених гормонів і менструальний цикл. Що, знову-таки, порушує процес овуляції і знижує здатність до зачаття.

І, крім того, викликає деякі гінекологічні захворювання: ендометріоз або міоми матки. А ось гіпофункція щитовидки здатна пригнічувати вироблення гормонів яєчників.

2. Перерване вагітність, зокрема, аборт, загрожує ще більш плачевними результатами. Наприклад, шар ендометрія, яким вистелена внутрішня оболонка матки, часто повністю зішкрябується при абортах.

Внаслідок цього яйцеклітина, яка природним шляхом дозріває і благополучно запліднюється, але не може затриматися в матці. Утримує її речовина відсутня.

3. Якщо перші пологи пройшли шляхом кесаревого розтину, то це теж може негативно відобразитися на зачатті другу дитину. Так як операції, що проводяться в порожнині матки, часто залишають шрами, поліпи або спайки.

Але в цьому випадку при своєчасному медичному втручанні все зазвичай вдається налагодити і знову вдало завагітніти.

4. І, звичайно, відомий факт, забувати про який не варто: на безпліддя активно впливають не тільки нездоровий спосіб життя, а й навіть неправильне харчування. Тому необхідно задуматися над способом життя під час зачаття першої дитини і можливим його зміною під час бажання завагітніти другим.

Причини безпліддя, не пов'язані з патологіями і медициною

Як легко завагітнітиНа жаль, ми в переважній більшості схильні до перебільшень, паніці і мимовільному надумиванію собі цілої гори неіснуючих недуг, толком ще не розібравшись у причині виниклої проблеми.

Пара, у якій не виходить зачати дитину, цілком може бути абсолютно здоровою. Ось кілька безглуздих і дуже простих в усуненні факторів так званого безпліддя.

1. Занадто активне статеве життя партнерів або, навпаки, довгий стриманість. Проблема ця в основному чоловіча. У першому випадку якщо чоловік, припустимо, займається сексом щодня, то помітно падає кількість сперматозоїдів і їх активність. Вони не встигають дозріти до потрібного для запліднення стану.

Рекомендуємо: Я боюся заводити дитину

У другому випадку результат майже аналогічний, так як сперматозоїди довгий час перебували в «сплячому» стані і до запліднення можуть виявитися не готові. Оптимальний інтервал частоти статевих актів для партнерів, що бажають завести дитину близько 5 днів, а в овуляційний період повинен становити 2-3 дня.

2. Стреси, нервові зриви і стомлюваність, що призводить як до зниження вироблення сперматозоїдів, так і до порушення процесу овуляції. У період зачаття обом партнерам слід поберегти себе від негативно впливають на психіку чинників.

Причини чому немає вагітності3. Вживання деяких лікарських засобів, в основному антибіотиків і седативних препаратів. Це теж індивідуальна проблема, при якій, втім, слід обов'язково консультуватися і з лікарем, ці кошти прописано, і з особистим гінекологом або андрологів.

Навіть прийом вітаміну С у великих кількостях може пригнічувати вироблення цервікальної рідини у жінок. Не слід вживати штучні вітаміни, біологічно активні добавки та іншу хімію.

4. Звичайно, куріння, зловживання алкоголем і навіть кави негативно впливає на репродуктивну функцію обох статей. У період зачаття дитини слід взагалі відмовитися від цих звичок, тому що в разі настання так давно бажаної вагітності це може нашкодити плоду.

Дорогі жінки, завжди слід пам'ятати, що коли ви задаєте собі досить актуальні в наш час питання «Чому я не можу завагітніти?» І, що ще більш актуальною, «Чому не можу завагітніти другою дитиною?», Не варто впадати у відчай і думати, що повноцінна щасливе сімейне життя тепер для вас виявиться недосяжною.

Скажіть собі: «я можу» і не зупиняйтеся на просуванні до своєї мети. Щастя мати дітей анітрохи не переоцінене і пари, абсолютно впевнені у фортеці свого союзу і твердять в один голос «хочу, хочу, хочу», мають повне право досягти бажаного.

Дуже б хотілося, щоб ця стаття була корисна і допомогла знайти оптимальні методи для вирішення проблеми складності завагітніти. І пам'ятайте: у здоровому тілі обов'язково повинен бути здоровий дух.