Сьогодні: 24.04.2024

Як визначити свої сильні сторони?

574

сильні сторониУ цій статті ми поговоримо про сильні і слабкі сторони, помилки і перфекціонізм!

Є дуже поважні причини, чому ми щось не робимо, хоча щиро хочемо цього. Але ці поважні причини дуже часто нами переоцінюються. Ми забуваємо, відсуваємо той результат, в якому ми більше зацікавлені.

Деякі люди женуться за складнощами. Шукають, щоб було щось важче, і думають, що результат тоді буде краще, але насправді все зовсім не так. Чим складніше матеріал, тим гірше результати, тому що ви, крім як думати, більше нічого не встигаєте робити в житті.

Є дуже правильне вираз: все геніальне - просто. Де немає напруги, там все легше і відбувається. І головне - щоб гаряче бажання здійснилося, навіть якщо це станеться зовсім не за тим сценарієм, за яким ми планували.

Як визначити сильні сторони?

як визначити сильні сторони?Загляньте в себе і перше, на що зверніть увагу, - ваші сильні сторони. Це не те, що ви обов'язково робите відмінно, чудово, - просто те, що вам подобається і у вас виходить. Список може бути будь-яким: кулінарія, вміння знаходити спільну мову з дітьми, домовлятися, може бути, ви добре пишете, вишиваєте.

Здорово мати великий список достоїнств, щоб ви знали, що ви дуже талановиті, але для початку найкраще сфокусуватися на одному або двох конкретних якостях. Коли ви почнете думати, які ваші сильні сторони, чи можна ту чи іншу якість назвати сильною стороною, ви почнете сумніватися.

Тому важливо сфокусуватися лише на одній-двох сильних сторонах. Саме на тому, що у вас виходить найкраще! Це не на все життя, а лише на якийсь період часу - поки вам це подобається, поки ви від цього отримуєте задоволення або гроші.

Будьте просто корисні

Коли ви знаєте свій талант, у вас завжди є можливість заявити про нього. Але для успішного виконання желагій важливо ще одна якість - вміння бути корисним людям. Тому виконайте таке завдання: запитайте 5 людей зі свого оточення, ніж ви можете їм допомогти.

Вам важливо говорити: «Мій талант - такий-то, ніж я можу вам допомогти?» Ви просто наметете, побачите для себе, як ваші таланти можуть комусь ще допомагати. Важливо задавати питання, тому що зазвичай ми думаємо, що люди самі знають про наші таланти. Насправді це не так.

Почніть говорити про свій талант!

талантиВажливо говорити про свій талант, підходити до конкретної людини. Встановлюйте контакти і активно пропонуйте робити те, що і так вам приємно, і ще іншим буде корисно. Така відкритість зазвичай дуже сприяє людей. Ми іноді закриваємо свої таланти, не даємо їм проявлятися.

Проблема полягає в тому, що ми боїмося ризикнути. У нас з'являються можливості для того, щоб щось реалізувати, але всередині виникають сумніви, які не дають нам погодитися на щось, у чому ми ще себе не пробували.

Якщо вам цікавий якийсь проект, але ви відчуваєте сумніви всередині, відчуваєте якийсь страх, важливо просто «вскочити» в це. Ви можете не знати, як це зробити, що вам потрібно буде робити.

Але можна все життя вивчати енциклопедії і так, в кінці кінців, нічого і не зробити, тому важливо «встрибують» в якісь речі. Тоді у вас обов'язково з'являться якісь нові, цікаві спільні проекти.

Прийміть свої слабкі сторони

прийміть свої слабкі сторониПісля того як ви визначите свої достоїнства, приходить час подивитися, умовно кажучи, на слабкості. Ми звикли вважати, що у нас є сильні і слабкі сторони. Але поняття «слабкі сторони» дуже умовно. На них потрібно вчитися дивитися як на свої ресурси.

Ресурс - це те, що ми просто не використовуємо, але в ньому можна знайти позитивну сторону, запорука подальшого розвитку. Наприклад, страх, - це ресурс сміливості, і щоб його розвивати, потрібно іноді ризикувати, робити щось спонтанно, швидко, щоб не встигнути злякатися.

Або, наприклад, зайва чутливість - це ресурс вміння себе підтримувати. Страх бути неуспішною - це стимул навчитися любити свої помилки, досвід. Повільність, лінь - ресурс, що допомагає розвинути більше раціональності, активності і т. Д.

Зі страхами взагалі все дуже просто. Якщо ви чогось боїтеся, - значить, вам важливо цьому навчитися. Будь-яка слабка сторона - це дійсно ресурс. Це не слабкості як такі, а то, що ми не розвивали, і там приховано для нас дуже багато потенціалу.

Чому ми відкладаємо на потім?

говорите про свої таланти

Наступне, що може нам перешкодити, - це прагнення до досконалості, перфекціонізм. Ми зазвичай нічого нового не починаємо або не розвивається, боїмося ризикувати тільки через те, що у нас всередині є перфекціоніст. Важливо самокритичність знижувати і ще краще усвідомлено відключати перфекціонізм.

Найголовніше - це «вскочити» в ситуацію і вчитися вирішувати собі бути недосконалим, робити помилки. Це нормально, що ви помиляєтеся. Ми прагнемо до досконалості, щоб не бачити свої слабкі сторони.

Якщо ви почнете ставитися до своїх слабких сторін як до величезних ресурсів, у вас пропаде цей страх або бажання робити все тільки «на відмінно». Інакше це переростає у хворобу або в деградацію, тому що спрацьовує принцип: я нічого робити досконало не можу, значить, я нічого робити і не буду.

Не бійтеся помилитися!

Привчайтеся думати, що ви завжди все робите якісно на тому рівні, на якому перебуваєте зараз. У той період часу, коли ви чимось займаєтесь, ви робите це максимально якісно.

Більше ви не можете зробити. Нічого страшного не буде, якщо ви зробите помилки або щось у вас не вийде. Пілоти не з першого разу злітають на літаку. Для того щоб їм злетіти, у них є дуже довгий період практики і велика кількість льотних годин. Без цього вони б не навчилися літати взагалі.

Помилки завжди лежати в основі досвіду справжніх професіоналів!

Як залучити гроші на реалізацію Великий мрії?
Беріть участь в безкоштовному семінарі Ірини!

Ірина УділоваІрина Уділова

Експерт з сімейних стосунків.

Автор книг «Секрети щасливих стосунків», «Як зробити так, щоб тебе полюбили».