Ми живемо в дуже динамічний час: все навколо змінюється і розвивається просто з фантастичною швидкістю. Постійно щось відбувається: будуються нові будинки, з'являються нові винаходи, і навіть норми життя постійно зазнають якісь зміни.
Те, що ще вчора здавалося непорушним - руйнується, то, що завжди вважалося аморальним - стає прийнятним. І людина, перебуваючи у вирі цього постійно мінливого потоку подій, змушений теж адаптувати себе. Ми змушені підлаштовуватися під динаміку подій.
Такий темп життя часто вимагає від нас величезної напруги і призводить до стресу. Для того щоб встигнути все і вчасно, ми частенько просто заганяємо себе, втомлюємося від перенапруги.
Останнім часом я часто чую скарги від інших людей на те, що часу катастрофічно не вистачає. Бракує сил, щоб все встигнути. Як же зробити так, щоб часу вистачало на все? Чи можна жити без напруги і при цьому встигати досягати поставлених цілей?
Як же все встигати жінці?
На перший погляд здається, що це завдання не з простих. Однак, далеко не всі люди живуть в стресі. Звичайно, можливо скажете ви, такої проблеми немає у тих, хто нічого не робить. Ну, наприклад, до цієї категорії щасливчиків можна віднести дітей і пенсіонерів)).
Їм поспішати точно нікуди: за дітей вирішують і планують час батьки, пенсіонери теж не обтяжені обмеженнями робочого часу і турботою про дітей. Що ж тепер робити? Як говоритися, відпочинемо на пенсії? Або, все таки, є якийсь - то спосіб жити без вічної гонки і втоми?
Якщо для вас проблема нестачі часу є актуальною, але не можливо розв'язати, то у мене для вас є хороша новина: можна знайти спосіб, щоб цю проблему вирішити!
З чого почати?
- Почніть з внесення ясності: на що саме вам не вистачає часу. Найчастіше нам не вистачає часу на самого себе, тобто на повноцінний відпочинок. Ми затримуємося на роботі, займаємося громадськими справами, вирішуємо проблеми дітей і близьких. В результаті втомлюємося, що не висипаємося, стаємо нервовими і встигаємо ще менше. Гора невиконаних справ стає ще більше, а сил, необхідних для її вирішення майже не залишається.
- Спробуйте відстежити, куди йде велика частина часу і сил. Для цього протягом тижня кожен день записуйте, чим ви займалися і скільки часу на що витратили. Це важливо зробити, тому що іноді ми не помічаємо, як багато сил і часу у нас займають якісь дрібні, неважливі заняття. На приклад, після роботи ви підвозите подругу до будинку і вам доводиться стояти в пробках по дорозі назад. Через це, ви приїжджаєте додому на годину пізніше.
Звичайно, я не закликаю вас перестати допомагати друзям і близьким! Це важливо, але також важливо, щоб ця допомога була адекватною вашим можливостям. Завжди є якийсь компроміс: важливо підтримувати інших, але і ви гідні поваги і любові.
Можливо, що підвозити подругу ви можете частково, а не до самого її будинку або робити це, не кожен день. Вобщем, завжди є якийсь варіант, який підійде і вам і іншим, і при цьому не буде вас напружувати.
Просіть про допомогу
Якщо ви щось не встигаєте, то не соромтеся просити про допомогу. Нам часто здається, що якщо ми про щось попросили, то інші будуть вважати нас слабкими, немічними, почнуть жаліти і т.д. Так само, буває, що ми не просимо допомоги, тому що «нормально крім мене ніхто не зробить», «мені відмовлять», «за мене ніхто цього не зробить».
Але якщо ви звернете увагу на досвід успішних людей, то побачите, що всі вони працюють в команді. Можливо, що ваші близькі готові допомогти вам, варто тільки набратися сміливості і попросити їх про допомогу. Зовсім не обов'язково тягнути все на своїх плечах.
Почніть повноцінно відпочивати
Звичайно, дуже важливо повноцінно відпочивати. Якщо ви витрачаєте багато енергії, то дуже важливо її заповнювати. Приділяйте собі особливу увагу. Візьміть собі за правило піклуватися про себе хоча б 1-2 рази на тиждень, щоб відновити витрачені сили. Я думаю, що ніхто не буде сперечатися з тим фактом, що коли ми сповнені сил, то встигаємо в 2 рази більше звичайного, а втомлюємося набагато менше.
Складіть список справ, які вас радують і наповнюють енергією. Це може бути все що завгодно: читання книги, прогулянка в парку, похід в кіно або кафе, головне - щоб це приносило вам радість, і ви відчували приплив енергії і задоволення. Заповнюйте витрачену енергію справами з цього списку, коли відчуваєте, що сили закінчуються. Можливо, що ви мало встигаєте через те, що просто не вистачає енергії на реалізацію задуманого.
Отже, підіб'ємо підсумок. Якщо вам не вистачає часу, то варто уважно розібратися: на що саме вам його не вистачає. Якщо всі ваші сили йдуть тільки на рішення проблем в одній області, на приклад, на роботу, то варто подумати про те, як раціоналізувати саме цю сферу.
Даремна трата часу?
Для цього потрібно детально розглянути, на що саме ви витрачаєте свій час - в цьому вам допоможе детальний аналіз справ. Вчіться співпрацювати з іншими людьми: просіть про допомогу і делегуйте якісь свої обов'язки, на які у вас не вистачає часу. Обов'язково приділяйте час відпочинку і відновлення сил.
Іноді може здаватися, що відпочинок і приємно проводити час - це марна трата часу, але насправді це і є той ресурс, який дозволить вам справлятися зі звичайними справами набагато швидше і ефективніше.
Звичайно ж, в кожному окремому випадку причини, які викликають брак часу можуть бути найрізноманітніші.
У чому причина браку часу?
Як правило, розібратися з цими причинами самостійно досить складно. Справа в тому, що ми не можемо самі відстежити свої внутрішні установки, які і є основною причиною нестачі часу. Буває так, що людина сама, несвідомо заповнює своє життя суєтою і занепокоєнням.
Грунтуючись на власному досвіді консультування, я можу впевнено сказати, що часто причина криється в абсолютно несподіваною області. Тому, якщо ви прочитавши і виконавши всі вище перераховані рекомендації, так і не відчули полегшення, то варто звернутися за допомогою до професійного психолога. У будь-якому випадку, проблема нестачі часу цілком піддається вирішенню.
Ваше життя може стати саме такою, як ви хочете. Найголовніше, що якщо ви навчитеся раціонально використовувати свій час, якщо зможете зрозуміти причину нестачі сил і енергії, то зможете досягти будь-яких цілей, і такі поняття як «стрес» залишаться для вас в минулому.
Хочете почати все встигати?
Отримайте в подарунок консультацію Анни Уділова »
* Пропозиція обмежена для перших 5!
Анна Уділова
Консультант з сімейних стосунків
Записатися до Анни Уділова →