Сьогодні: 21.11.2024

Якщо відносини зайшли в глухий кут

612

Що робити, якщо відносини зайшли в глухий кут?

Давайте поговоримо з вами про те, що робити, якщо відносини зайшли в глухий кут?

Мабуть, варто почати з того, що у будь-яких відносин, як і будь-якої поведінки, завжди є мета, незалежно від того, усвідомлюємо ми це чи ні.

І якщо ми усвідомлено ставимося до постановки мети наших відносин, тоді ми можемо щось робити для її досягнення.

Наприклад, якщо ми поставили собі за мету потрапити в якусь країну або місто, то ми зробимо все, щоб там опинитися. І тоді у нас є маршрут, який ми прокладаємо, ми вибираємо, яким чином туди дістатися.

У літака є навігаційні прилади, які вказують, що він летить в потрібному напрямку. І якщо у нас в стосунках теж існує мета, тоді нашим навігаційним приладом служить ідея: «Що я роблю для того, щоб мої стосунки були саме такими, якими я хочу їх бачити?»

Чи дійсно ви дивитеся в одному напрямку?

Часто буває так, що ми начебто само собою припускаємо, що ми рухаємося в одному напрямку з партнером.

Дуже часто на консультації приходять пари, і виявляється, що жінка думала одне - «Я хотіла в першу чергу завести дитину з цією людиною», а чоловік зовсім інше: «Я її просто любив і хотів, щоб вона була щасливою» або «Треба створити матеріальну базу для того, щоб потім народити дитину ».

І ось так кожен про своє думав, і прийшли до того, що відносини не шикуються. Коли ми не обговорюємо цю тему, а лише припускаємо, що рухаємося в одному напрямку, то можливо, що насправді це не так, і це веде до конфліктів.

Якщо ми до мети не ставимося досить усвідомлено, у нас все одно є так звані підсвідомі цілі, і вони не завжди бувають ефективними.

Коли я почав зустрічатися зі своєю майбутньою дружиною ...

Наприклад, коли я почав зустрічатися зі своєю майбутньою дружиною, мене, в принципі, не дуже влаштовували ті відносини, які були в батьківській родині (конфлікти, якісь обставини).

І я мріяв, як би швидше звідти піти, щоб нікого не бачити, не чути ці конфлікти, скандали. І при цьому я вже зустрічався з жінкою, ми любили один одного, у нас з'явилися почуття.

Потім відбулася весілля, і в цей же вечір ми поїхали жити окремо. І начебто все добре, але в якийсь момент в наших відносинах я помітив, що чогось не вистачає, немає відчуття повноти наших відносин. Як багато хто говорить, відносини зайшли в глухий кут.

У той час я потрапив на програму «Від самотності до любові», після проходження якої побачив, наскільки реально можуть змінитися відносини в парі.

Я для себе відкрив з великим подивом, що, виявляється, моя мета, яку я, природно, не усвідомлював, була - піти від старих відносин. І вона була досягнута, тобто з батьківської сім'ї я пішов, але на нові відносини мета не поставив.

І тоді з'явилося відчуття паузи, коли нічого не відбувалося. Ми думали про дитину, про бізнес, але в якийсь момент усвідомили, що ми не думаємо з позиції «ми разом», як пара.

Вони жили довго і щасливо ... А що далі?

Всі ми знаємо казки: «Жили-були Іван-Царевич і Василиса Прекрасна ...» - і казка зазвичай закінчується на тому, що вони одружилися.

А які у них були далі цілі? Начебто і так все зрозуміло: раз одружилися, наступний етап, як правило, - діти, потім - старість. Або інший варіант: «Вони жили довго і щасливо і померли в один день».

А як вони жили довго і щасливо? Так і в житті: ми всі знаємо всі шляхи, як підійти до того, щоб стати парою, а що робити, щоб залишатися парою, - про це казок фактично не написано.

І дуже часто пари приходять до кризи, коли вони сходяться на тому, що треба народити дитину, чоловік приходить до думки, що хотів би забезпечувати сім'ю. І тут виникає це почуття - а що робити далі?

Тому, коли ми говоримо про цілі, важлива візуалізація, уявлення про те, яких би ми хотіли відносин, як ми хочемо говорити з партнером, як взаємодіяти, може бути, подорожувати, як-то відпочивати, проводити будні ...

Потрібно почати наповнювати спільне час, спільне життя якимись ідеями, подіями, планами. Це і є те, що можна назвати усвідомленої постановкою мети.

Немає єдиних шаблонів або стандартів, що одна мета хороша для відносин, а інша ні. У кожного це по-своєму. Хтось вважає, що для нього найкраща нагорода - прийти додому ввечері, сісти поряд і, може бути, ні про що не розмовляти, але просто відчути один одного, відчути єднання ...

Хтось уявляє, що він ось приходить ввечері додому, і у нього з сім'єю купа справ, спільних ігор, походи і запрошення в гості ...

Це і є уявне представлення, потрібне, щоб не вийшло, як у казці: «Іди туди - не знаю куди, принеси те - не знаю що» ... Коли ви представите ідеальні відносини, у вас з'явиться яскравий образ, картинка і ви будете знати свою мета в стосунках.

Уявіть її прямо зараз!

Як виховати з хлопчика чоловіка?Олег Єфімов (www.efimov-grc.pro)

Коуч і старший тренер компанії GRC-Центри Взаємовідносин.

Уже 10 років проводить тренінги в різних містах Росії.