Сьогодні: 26.04.2024

Основні періоди розвитку відносин в парі

445

Етапи розвитку стосунків чоловіка і жінкиКоли між двома людьми з'являється романтичне почуття, їм здається, що воно буде тривати все життя. Але після закінчення якогось часу вони розуміють, що помилялися.

Партнер, який здавався раніше ідеальним, починає викликати почуття неприйняття і роздратування. Чому це відбувається? Яким чином наша любов переростає в байдужість?

Щоб знайти відповіді на ці питання, потрібно детально вивчити етапи розвитку стосунків чоловіка і жінки.

Основні ступені відносин

Типова модель відносин виглядає так:

  1. Закоханість.
  2. Пересичення.
  3. Заперечення.
  4. Терпимість.
  5. Служіння.
  6. Взаємоповага.
  7. Кохання.

Тепер ретельно розглянемо кожен з цих етапів.

1. Закоханість

Найкоротша, але дуже привабливе час для обох партнерів. Зустрівши цікаву людину, який викликав у нас симпатію, ми відчуваємо до нього потяг.

Далі ця людина стає головним в нашому житті, нам необхідно його постійна присутність, як повітря. Світ забарвлюється в яскраві тони, в душі звучить приємна музика, змушуючи шалено битися серце.

Рекомендуємо: Кілька ознак того, що чоловік дійсно вас любить!

Всі думки зайняті лише коханою людиною. Закоханість триває близько року. Це набагато менше, ніж інші етапи розвитку відносин. Поступово йде пристрасть, несучи з собою гостроту почуттів. Людина спускається на землю, де його чекає реальність.

2. Пересичення

Етапи розвитку міжособистісних відносин в паріПроміжний етап, під час якого відновлюється спокійний погляд на ситуацію. Ми згадуємо, що крім коханої людини, у нас є зовсім інші інтереси.

Масу позитивних емоцій приносить спілкування зі старими друзями і новими знайомими. Іноді виникає бажання освіжити стосунки, але при невдалій спробі ми не засмучуємося. Дивлячись правді в очі, ми зізнаємося собі, що не так уже й цього і хотіли.

3. Заперечення

Знявши рожеві окуляри, ми чітко бачимо не тільки гідності, а й недоліки свого партнера. Підсвідомо ми робимо акцент саме на них.

Рекомендуємо: Роздратування і образа на чоловіка.

Адже звикнувши до хорошим сторонам, ми їх практично перестаємо помічати. При цьому на перший план виходять негативні якості партнера.

Ми починаємо сумніватися в розумності свого вибору, і все частіше стикаємося з думкою, що нас просто обдурили. Найпростіше в цій ситуації піти, сподіваючись, що такі відносини вже точно нас не розчарують. Але це зовсім не так. Недоліки є у всіх.

4. Терпимість

Всі етапи міжособистісних відносин в парі вимагають особливого підходу. Але цей найбільш важливий. На відміну від терпіння, терпимість не означає стійке перенесення всіх негараздів, що випали на долю людини.

Мається на увазі не смиренність, не підкорення, а саме сприйняття того, що відбувається, як належного. Якщо ваш партнер дійсно важливий для вас, ви не станете ділити його на достоїнства і недоліки.

Ви прийміть його цілком з усіма його позитивними і негативними якостями. В іншому випадку, сенсу продовжувати ці відносини немає.

5. Служіння

Етапи сімейних відносинПройшовши попередні етапи сімейних відносин, ми стаємо на службу інтересів партнера. Можливість ділитися з ним тим, що маємо, нам доставляє неймовірну радість. Цей етап вважається певним проявом сили.

Адже тільки сильна людина може витрачати свою енергію на іншого, нічого не вимагаючи натомість. При цьому сили людини не йдуть, а навпаки, зростають на тлі позитивних емоцій. Коли такі почуття відчувають обидва партнери, в родині панує приємна атмосфера.

6. Взаємоповага

Люди, які прожили разом певний час, починають поважати один одного не за вчинки або риси характеру. Вони відчувають повагу до особистості в цілому. Пережиті злети і падіння допомагають зрозуміти цінність людини, як такого.

Рекомендуємо: Що таке любов?

Також зростає довіра до партнера, зміцнюється почуття надійності. Цей етап, як ніякі інші етапи в міжособистісних стосунках чоловіка і жінки, приносить в сім'ю легкість, притаманну старим друзям.

Ми повністю довіряємо партнеру, розуміємо його з півслова, можемо розповісти йому про свої переживання. Виникає відчуття, що поруч, дійсно, знаходиться наша друга половинка.

7. Любов

Не варто плутати любов з закоханістю. Це вже далеко не те всепоглинаюче почуття, яке стало власником вами на самому початку. Любов - глибоке, спокійне, піднесене, але дуже спокійне ставлення до партнера.

Ми починаємо бачити в ньому джерело нескінченної радості і нових відкриттів. Даний етап можна охарактеризувати, як спорідненість душ.

The YouTube ID of zpJr_UJXmSslist is invalid.

Уважно вивчивши всі етапи у відносинах, ми можемо самі коригувати хід їх розвитку. З огляду на особливості кожного з них, нам буде не важко вибрати правильну поведінку для того, щоб прожити щасливе життя з коханою людиною.

Автор: Віра Дробная