Всі пам'ятають і знають про кризу середнього віку, але виявляються абсолютно не готовими до його появи.
Основною складністю такого стану у сімейного чоловіка може стати залежність всіх членів сім'ї від стану глави сімейства. Тоді як у самотнього страждає робота і особисте життя.
Щоб з гідністю і мінімальними втратами прожити цей непростий етап життя, необхідно бути до нього підготовленими. Перш за все, слід вчасно розпізнати криза середнього віку у чоловіків: симптоми цього стану типові.
Що це за стан
Не тільки представники сильної статі, але і їх близькі (особливо жінки) намагаються зрозуміти, що таке криза середнього віку у чоловіків. Пов'язано це з нестабільним станом, яке відбивається на найближчому оточенні. Стан роздратованості переслідує людину і проявляється в спілкуванні з родиною, дружиною, колегами і начальством.
Під кризою середнього віку прийнято розуміти довгострокову депресію або пригніченість через переоцінку життєвих цінностей.
Зазвичай криза 40 років у чоловіків грунтується на усвідомленні йде молодості, втрачених можливостей і наближення старості. Абсолютно невинні для задоволеного своїм життям людини думки здатні підштовхнути психічно нестабільного індивіда до депресивного стану.
Рекомендуємо: Причини чоловічого кризи середнього вікуПідбивати попередні підсумки зробленого - це не привід для паніки, але тільки в тому випадку, якщо зроблене задовольняє і радує. Якщо ж чоловік, поглянувши назад, бачить тільки недороблені, пропущене або невдале, то стан незадоволення загрожує затягнутися.
Як відчути наближення кризового стану
Однозначно сказати, коли настає криза середнього віку у чоловіків, неможливо. Психологи визначають досить розмиті тимчасові рамки: від 35 до 60 років за Юнгом або 40-45 років по Левинсону.
Дослідження сучасних психологів свідчать, що кожен європейський житель, не залежно від статі, стикається зі складнощами кризи середнього віку від 25 до 50 років. Але момент, коли починається криза середнього віку, пропустити неможливо: різкі зміни в настрої, ставлення до життя і роботи стають помітні навіть сторонній.
Рекомендуємо: Як подолати кризи в стосунках?Відповісти, скільки триває кризовий стан, також неможливо: у кожної людини це стан протікає по-своєму, з певними труднощами і тонкощами. У деяких стан кризи може тривати з загасаннями до кінця життя, у інших - пройде за півроку. Підштовхувати або форсувати події не варто, можливо тільки втручання грамотного і розуміє фахівця, здатного зробити правильні висновки.
ПОРАДА! Необхідно розуміти, що стрімкого кризи середнього віку не буває: тривати цей стан буде не день або тиждень, а місяці або роки. І тільки зважений і спокійний підхід може гарантувати відносно благополучне спілкування в цей період.
Незважаючи на те, як саме проявляється вікова криза у чоловіків, головним залишається бажання самого чоловіка і оточуючих знайти оптимальний і максимально безболісний вихід з цього стану.
Основні ознаки
Отже, цілком можливо розпізнати криза 30 років у чоловіків: симптоми такого стану наступні:
- Надмірна дратівливість, що чергується з сентиментальністю: чоловік може ховати сльозинку при перегляді мелодрами, а відразу після цього влаштувати скандал через неправильно вигладженою сорочки.
- Невдоволення своїм зовнішнім виглядом: чоловік вишукує зморшки, сиве волосся і обмацує фігуру на предмет зайвої ваги - для нього вкрай важливо зберігати зовнішню привабливість і відчувати себе затребуваним.
- Заклопотаність своїм здоров'ям, особливо якщо справа стосується статевої спроможності, яку багато чоловіків ототожнюють зі своїм чоловічим началом. У спробі зберегти свої можливості вони можуть звертатися до чудо-препаратів, захоплюватися спортом і відвідуванням салонів.
- Замкнутість може стати одним з ознак кризи, особливо у раніше товариських особистостей. Таким чином чоловік намагається приховати свій внутрішній стан, утримати в собі переживання і проблеми.
- Переживання про майбутнє. Чоловік все частіше замислюється про майбутнє, докладно розмірковує про смерть, немов підбиваючи підсумки свого життя.
Але тільки розпізнати ознаки кризи середнього віку недостатньо, адже основна робота повинна бути спрямована на спільне подолання і максимально спокійне і мирне проходження труднощів цього періоду разом. Розуміння, терпіння і допомогу в пошуку нових життєвих орієнтирів - ось та модель поведінки, яка здатна допомогти з подоланням кризового стану.
Автор: Людмила Тихомирова