Сьогодні: 04.10.2024

Як зняти внутрішнє напруження?

523

Кожен день ми здійснюємо тисячу справ і приймаємо стільки ж рішень в самих різних сферах свого життя. Починаючи з рішення, що приготувати на сніданок і закінчуючи стратегією розвитку свого бізнесу. Не важливо, наскільки глобальні питання, які ми вирішуємо, будь-який з них може викликати у нас напруга.

З чим пов'язано внутрішнє напруження?

В даний час люди постійно живуть з внутрішнім напруженням. І якщо в якихось відповідальних робочих моментах цю напругу ще можна пояснити, то з чим це пов'язано в усіх інших, самих буденних ситуаціях? Чому ми не можемо розслабитися ні на хвилину?

Насправді, найбільше це пов'язано з бажанням відповідати якомусь образу, який ми самі придумали. Відбувається це не усвідомлено, людина приймає таке рішення на підсвідомому рівні.
Ми намагаємося відповідати чужим уявленням. Нам з дитинства твердили, що потрібно бути хорошим і слухняною дитиною. У суспільстві вважається, що потрібно заробляти багато грошей. Хороша дружина - це та, яка годує чоловіка смачно. А якщо ти зараз втомилася і не готуєш для нього, значить, ти погана дружина?

У нас цих внутрішніх «треба» і «повинна» накопичується дуже багато. І ми їх вже не відстежуємо, тому в прийнятті рішень стикається «Те, як повинно бути правильно» і «Те, що я хочу». На тренінгах та консультаціях мені часто кажуть: «Ні, немає. Я добре до себе ставлюся і поступаю так, як хочу ». А я бачу, наскільки людина до себе вимогливий, або наскільки він часто перебуває в стані протесту: «А от не буду я це робити».

Ми практично це не усвідомлюємо. І тому в нас завжди присутня внутрішня напруга. Воно йде тільки тоді, коли ми дуже усвідомлені, коли ми дуже чітко бачимо, що зараз з нами відбувається, коли ми можемо спокійно міркувати про себе, аналізувати: «Мені подобається це чи не подобається? Чого я хочу насправді? »Отже, тільки дуже глибоке бачення і прийняття себе допомагає не відчувати ніякого внутрішнього напруження.

Як визначити, що ви напружені?

Перший помічник в цьому - наше тіло. Якщо бути до нього дуже уважним: бачити свої пози, свої жести, чути свої інтонації, то можна відразу зрозуміти, коли «зі мною щось не так». Досить просто помітити, в якому зараз стані ваше тіло: в розслабленому або, навпаки, напруженому.

І якщо тіло гнучке, рухливе, якщо вам комфортно, і ви себе фізично відчуваєте дуже добре - це говорить про те, що і в психологічному плані все добре. Як тільки з'являються скутість, якусь напругу в тілі, конкретно скута верхня частина тулуба: плечі, верхня частина рук, спина, - люди дуже часто сутуляться. Це говорить про те, що людина знаходиться в несвідомому напрузі. Сутулість - це часта ознака надмірної внутрішньої навантаження, внутрішньої напруги.

Як позбутися від внутрішньої напруги?

Отже, внутрішнє напруження безпосередньо пов'язане з тим, що людина не приймає себе таким, яким він є, зі своїми бажаннями. Для внутрішнього розслаблення необхідно розвивати в собі, в першу чергу, прийняття і любов до себе.

Для людини взагалі основну рису в житті - це любов до себе. Якщо не займатися її розвитком, її постійним підтриманням в собі, то саме по собі нічого не розсмокчеться, що не владнається і не складеться як треба. Адже за ваше життя відповідаєте тільки ви, і ви можете в ній зробити все, що ви захочете.

Тому, безумовно, розвивати любов до себе необхідно. Цьому варто присвячувати час, енергію, сили. Вкладати в це гроші. Тому що найголовніше для людини - бути щасливим.

А для чого ми ще народилися? Тільки для того, щоб прожити своє життя гідно і щасливо. Щоб вам хотілося посміхатися, щоб вам хотілося діяти. Щоранку вставати і думати: «Що сьогодні хорошого може статися в моєму житті?».

Ще більше секретів від Ірини Уділова в «Весняної тижня медитацій»

Уривок з тренінгу «Як полюбити себе»
Ірина Уділова

Ірина УділоваІрина Уділова (relation1.ru)

Експерт з сімейних стосунків.

Автор книг «Секрети щасливих стосунків», «Як полюбити себе».