Сьогодні: 28.03.2024

Що робити, коли дратує все навколо?

2626

Що робити, якщо все дратує?Кожна людина в різні часи переживає суперечливі емоційні стани.

Біла смуга змінює чорну, сьогодні - ти сама чарівність, а завтра всередині все кричить: «мене все дратує».

Людина - організація тонка, і вивести його з рівноваги не складно. Особливо якщо це жінка. Та й чоловіки не виняток.

І що ж робити, якщо Ви помічаєте, що настає стан душі, коли все дратує: погода на вулиці, голуби, що залишають сліди на підвіконні, дзвінки друзів, мовчання телефону.

А після Вас вже бісить вже сам факт того, що все навколо дратує. Від цього стану дуже швидко приходить втома.

Отже, що робити в цьому випадку і як впоратися з роздратуванням? Розберемося з проблемою по порядку.

З чого почати?

Коли все дратуєКожен намагається себе якось виправдати: «вони мене дістали», «це від батька передалося», «я просто дуже чутливий».

Але, незважаючи на пояснення, сама людина змучений станом, коли його все дратує. До того ж його дратівливість псує відносини з іншими.

Проблема в тому, що можуть змінюватися партнери, робота, друзі, місце проживання, але людина-то залишається зі своїм характером. І коли незалежно від ситуації в житті роздратування залишається - пора щось робити.

Якщо Ви «заблукали» і не знаєте, що робити, спробуйте зробити перший крок. Прийміть свій стан як факт.

Коли людина заспокоїться, він може побачити всю реальну картину. Другий крок - визнайте, що Вам потрібна допомога розуміє людини.

У чому причина роздратування?

роздратуванняВажливо зрозуміти, що у будь-якого роздратування є підстави. Часом досить зрозуміти корінь проблеми, і півсправи зроблено. Ось деякі причини появи роздратування:

1. Відповідь на питання «чому мене все дратує» може бути на поверхні. Це характер. Може, він передався спадковим шляхом, а може бути, сформувався в процесі життя.

У будь-якому випадку, такий типаж особистості, яку все дратує і все дратують, є негативним персонажем в соціумі. З ним поруч всім некомфортно, його суспільства намагаються уникати. Якщо у Вас мало друзів поруч, варто задуматися, чи не такий я людина.

2. Можливо, Ви - перфекціоніст, болісно переживає будь-яка невідповідність ідеальної картині світу. Ця категорія людей відрізняється вічним невдоволенням, їм важко догодити.

Рекомендуємо: Перфекціоніст - хто це?

Їх улюблений вислів: «Якби це було по-іншому, я був би задоволений». Але для нього такої ідеальної ситуації не існує апріорі. Якщо Ви - такий ідеаліст, краще вийти за рамки свого уявлення про ідеал.

Життя набагато ширше і різноманітніше з усіма її плюсами і мінусами. Прийміть її такою.

3. Інший варіант, коли дратує зовнішня ситуація. Можливо, прямо зараз складаються обставини, які вибивають з «сідла» навіть самого витриманого і врівноважену людину.

Подбай про себе сам

Завдяки зовнішніх подразників людина може дійти до неврозу. Невроз, це стан, коли все дратує:

  • На будь-яке звернення Ви відповідаєте - «дайте мені спокій!»
  • Список людей і подій, хто дратує, збільшується, не маючи, здавалося б, підстави.

Часті неврози спостерігаються у жителів великих міст, якщо вони без відпочинку проводять в активній міській суєті тиждень за тижнем. Вихід з подібного нервового напруження очевидний: киньте все і дайте собі відпочинок.

Ідеальний варіант - виїхати на тиждень іншу за місто або в подорож!

Отже, основні причини дратівливості поділяються на внутрішні і зовнішні. Тому і способи захисту від неї різні. Головне, розібратися в причині.

Свобода поруч

Якщо все дратуєОчевидно, що боротися з зовнішніми факторами легше і швидше, ніж з власним характером, так як характер - це усталені якості людини, що впливають на його спосіб життя і поведінку.

Але це можна робити за умови, якщо Ви вже втомилися від своєї гневливости і частих конфліктів на цьому ґрунті.

Вимоталися? Зрозуміли, що це я - дратівливий і конфліктна людина? Значить, свобода від самого себе близька. Головне, прийняти рішення: «У мене вийде, я зміню своє життя».

Корисно почати з практичного завдання: проаналізувати і написати список під заголовком «Мене це дратує». Люди, речі, ситуації, все, що дратує, має лягти перед очима.

Роздратування не втече, якщо не зрозуміти його причину. Свого «ворога» треба знати лицем до лиця, особисто. Поки характер не змінений, по можливості, потрібно уникати ситуацій або людей, що викликають негативну реакцію.

Якщо є можливість. Наприклад, краще утриматися від компанії, куди приходить людина, що є подразником.

У вас вийде!

Як заспокоїтися, якщо все дратує?Ви можете сказати: «Що робити, коли я опинився в ситуації, від мене не залежить, але яка дратує?» Ось тут доведеться потренувати «м'язи» самовладання і самоконтролю.

Можна спробувати абстрагуватися від обставини або небажаного людини. Або використовувати звичайний рахунок, щоб заспокоїтися і привести свій стан в більш стабільний.

Дуже правильно буде натренувати характер за допомогою простого слова «стоп» всередині себе. Стоп - своєму роздратуванню, що піднімається емоційного вибуху.

Після цього потрібно спокійно видихнути і «перевести стрілку» думок на іншу тему, більш комфортну і приємну. Це і є щоденна робота над новою звичкою відмовитися від роздратування.

Не зайвим буде в такий момент подумати про можливі наслідки нахлинуло гніву для подальшого спілкування з людиною. Це протверезить і допоможе заспокоїтися.

Людина, яка вміє керувати своїми емоціями - дуже сильна особистість, гідна поваги. У Вас є чого досягати! Одного разу Ви будете собою пишатися.

Критикую інших, роблю те ж саме

Як перестати дратуватися?У це важко повірити, але психологами доведено: те, що ми не переносимо в інших, маємо самі. Ми можемо навіть посперечатися або відкинути цю ідею: «Я не божевільний, щоб робити те, що дратує в інших. Це неправильно, тому мені це і не подобається ».

Душа людини - дуже суперечлива. Варто уважно поспостерігати за своїм внутрішнім світом, реакціями і поведінкою, і дослідження покаже, що психологія права.

Те, що дратує в інших, є на рівні підсвідомості у Вашій натурі. Факт!

Ви немов дивіться в криве дзеркало. Нам щось не подобається в собі, тому саме ця риса так кидається в очі і дратує в інших людях. Хоча свідомо ми можемо про це навіть не замислюватися.

Чужі недоліки, які так дратують нас, тільки демонструють нам можливість змінити це в собі! Якщо я бачу це в іншому - це є у мене.

Живи своїми пріоритетами

Варто сказати, що є ще дві важливі причини нашого роздратування:

  1. Обставини або люди перешкоджають задуманому Вами планом, коли оточення не дозволяє робити, що хочеться.
  2. Інші чекають від Вас те, що Ви не можете робити або просто не хочете.

Подивимося на цю причину філософськи. Ви створені унікальною, неповторною особистістю, що дає право жити так, як хочете саме Ви. З розрахунку особистих цінностей, бажань, здібностей.

Рекомендуємо: Як заспокоїтися і не нервувати?

Але, з іншого боку, люди, що знаходяться поруч, так само індивідуальні. Зі своїми намірами і планами, які можуть суперечити Вашими.

Ніхто не зобов'язаний жити відповідно Вашим очікуванням, та й Ви вільні у своєму виборі. Межі кожної людини повинні бути чітко позначені. Здатність вільно вимовляти слово «ні», і також спокійно чути його у відповідь, позбавить від зайвого роздратування.

Людині можливо майже все, якщо він захоче. Дратівливість можна перемогти крок за кроком. Радійте маленьким досягненням і прийдете до великих. Якщо Ви ще роздратовані, але вже навчилися в інтонацію «додавати сахарку», це - досягнення. Перемога не за горами!
Автор: Дар'я Кисельова