Сьогодні: 24.04.2024

Що робити, коли ти розчарований?

505

Що робити, коли ти розчарованийЯк не сумно це визнавати, але періоди «розчарування» в нашому житті трапляються регулярно і переживаються нами, як якийсь ступор і відчуття бар'єру перед бажаним результатом. І хоча всі ми долаємо цей період кожен своїм способом, зустріч з ним всякий раз на якийсь період знецінює наші досягнення і позбавляє нас сил рухатися далі. Ми ніби завмираємо і в розгубленості тупцюємо на місці. Ми тільки що бачили свій шлях чітко і ясно, що ж трапилося?

Ми пропонуємо подивитися на це почуття розчарування і цей період в житті, як на момент свого внутрішнього особистісного зростання. Якісь старі моделі поведінки або наші переконання про що-небудь вже не приносять тих результатів, яких би ми хотіли. Так буває - ми зростаємо з маленькою одягу і маленькою взуття, і точно також ми зростаємо зі своїх старих суджень і знань про світ, в якому ми живемо.

Наше почуття розчарування пов'язане з певними очікуваннями, які не справдилися з різних причин. У цей момент у нас з'являється вибір: засмучуватися і засмучуватися з цього приводу або вибирати нові шляхи і засоби для досягнення бажаного.

  • У першому варіанті, ми (часто несвідомо) вибираємо нічого не робити (замінивши дію на почуття переживання), і в цьому є величезний плюс: я переживаю, і тому у мене немає сил діяти. Це ні добре, ні погано. Можливо це найкращий варіант для даної ситуації, трохи пригальмувати і пошукати нові засоби і способи для досягнення своїх цілей.
  • У другому випадку, більше усвідомленості і прийняття себе: ЦІ способи не підходять, що я ще можу зробити?

Що цінного в другому варіанті? Те, що ми маємо можливість ще раз подивитися на свої цілі «Я дійсно хочу цього?», І прийняти оптимальне рішення для себе на даний момент. Може бути трохи скорегувати свої бажання і прагнення, може бути усвідомити, що ці цілі і не так важливі для мене, що я, швидше за все, вибрав їх для батьків. Якщо ми дивимося на те, що відбувається без осуду, а з прийняттям, то дуже багато чого може відкритися нам по-новому!

У будь-якому випадку цей період чимось дуже цінний для нас. Як же навчитися перемикати себе з переживання на продуктивний стан? Способів багато, і для кожного вони свої. Почніть з простого спостереження за тим, що з Вами відбувається в момент розчарування. І задайте собі кілька питань:

  • Що найбільше мене засмучує в цій ситуації?
  • Скільки часу я готовий присвятити цьому переживання?
  • Що для мене буде найкращим варіантом (відпустити ситуацію або знайти нові способи досягти бажаного)?
  • Як я можу підтримати себе прямо зараз?
  • Що цінного для мене в цій ситуації? Або чому я навчився завдяки цьому?

Як ми вже говорили на початку, почуття розчарування пов'язане з необхідністю міняти і розвивати себе, знову, як в дитинстві, стикаючись зі своєю некомпетентністю або невмінням будувати ті відносини, які б нас радували і надихали. Так влаштований світ: все розвивається і не стоїть на місці. Ми регулярно оновлюємо свій комп'ютер і ставимо більш досконалі програми - це нормально, і необхідність цього цілком очевидна для нас. Ми міняємо одяг, меблі, машини і квартири, все, чим користуємося в своєму житті. Ті ж закони відносяться і до нас, як до постійно розвивається.

І тільки від нас самих залежить, як до цього ставитися: як до чогось неприємного і негативному або як до пригоди: «Цікаво, а як я ще можу досягти бажаного в своєму житті?»

психолог Ірина УділоваАвтор: психолог Ірина Уділова (Єкатеринбург)
GRC - Центри Взаємовідносин
Аудіо-стаття Як бути самим собою