Сьогодні: 26.04.2024

З чого почати психологічне консультування?

555

щаслива жінка з дитиноюВсе більше людей в нашій країні виявляють інтерес до психології, усвідомлюють її важливість і користь. І звичайно, цей інтерес, цей ентузіазм, який з'являється під час оволодіння знаннями, породжує бажання допомагати іншим людям.

З чого почати психологічне консультування? Кожен з вас може внести посильний внесок у цю прекрасну справу. Це можливо на трьох рівнях: на першому ви щось покращуєте в своєму власному житті, вирішуєте якісь проблеми або питання, щось для себе пояснюєте.

Другий рівень - це коли ваші близькі дивляться на вас, на те, як поліпшується ваше життя, і щось повторюють, привносять у своє життя, слідують якимось вашим рекомендаціям, і атмосфера ваших відносин змінюється, тому що ви самі покращуєте своє життя , і це поширюється автоматично на всю вашу сім'ю, друзів, знайомих.

І третій рівень - це коли у ваших близьких поліпшується життя, і на них дивляться інші люди, які, можливо, не знайомі особисто з вами. І відбувається ланцюгова реакція, один за одним відбуваються мікрозміни, які призводять до чогось більшого.

І в міру того як росте ваш вплив, ви можете допомогти все більшій кількості людей. Це саме час для того, щоб почати серйозно займатися консультуванням.

Консультування як бізнес

Отже, ви вирішили зробити консультування своєю професією, улюбленою справою, яка приносить дохід. Хтось займається психологією вже 10 років, а хтось тільки почав відкривати її для себе - почати може кожен, але важливо зробити це правильно, щоб старт був швидким і ефективним.

І найважливіше для початку - навчитися сприймати психологію як реальне джерело доходу, як засіб взаємовигідного співробітництва з клієнтами. Клієнти - це ті, хто з нами співпрацює. Ми, консультанти, - ті, хто хоче давати професійні знання.

І з іншого боку клієнти - це люди, які хочуть взяти професійну пораду і застосувати його в своєму житті. І за це, як і за будь-яку співпрацю, не соромно просити і отримувати гроші.

Радянський Союз існував не так давно, ще півстоліття не минуло, і, на жаль, так сталося, що у нас професія психолога асоціюється з чим завгодно, але тільки не з грошима. Але якщо ви хочете будувати консультаційну практику, консультаційний бізнес, важливо говорити про гроші, тому що вони нерозривно пов'язані з результатами клієнтів.

Дуже часто ми боїмося брати гроші, тому що в нас закладено принцип: «Спочатку якісні послуги, потім гроші». Це одне з важливих обмежень, тому що люди починають мучитися сумнівами: «А раптом я помилюся? А раптом не вийде? »

Така чесність з собою дуже корисна, вона є неодмінною умовою роботи з іншими людьми. Якщо ми не вміємо бачити свої страхи, свої обмеження - ми будемо також м'ятися, соромитися і «замазувати» проблеми клієнтів, тому дуже важливо сьогодні бути щирими і подивитися на себе так, як є, без засуджень, без критики.

Щоб рости, важливо зрозуміти, в якій точці ви зараз перебуваєте, усвідомити це, і тільки після усвідомлення ви зможете зробити щось нове, яке дасть зовсім інші результати. У цьому сенсі гроші - це хороша гарантія якості. Тому що це відповідальність, це прагнення викластися на сто відсотків.

Хобі або бізнес

Ви повинні побачити, що є бізнес, а є хобі. І ваше завдання - вибрати, чи будете ви реалізовувати консультування як хобі - улюблена справа, за яке гроші брати не можна, або все-таки будете будувати бізнес, який буде реально цікавий.

Початковий досвід - це найскладніше і найважливіше, тому що це фундамент, на якому будуть засновані ваші подальші досягнення. І якщо його закласти неправильно, далі будуватися буде складно.

Ми розповімо вам, як з нуля і без досвіду почати консультувати, щоб ви змогли зробити перші кроки в освоєнні нової професії - професії консультанта.

Ми поговоримо про те, як вести консультацію, що говорити клієнту, як напрацювати досвід, де брати клієнтів і як їх знаходити, про систему продажів, про маркетинг і так далі.

Також ми поговоримо про те, як за один-два місяці стати затребуваним і високооплачуваним фахівцем, тому що це цілком реально.

Отримайте 4 видеоурока
«Як розпочати консультувати»