Чотири роки спільного життя - це термін. За стільки років подружжя міцно «зрослися» один з одним.
Проживши разом стільки років, чоловікові і дружині стало багато ясно, вони навчилися миритися з недоліками один одного, поважати і цінувати, прощати і любити. Чотирирічна річниця спільного життя називається лляне весілля, а також іноді її називають воскове весілля, або мотузкова.
Але саме лляне весілля - назва найпоширеніше, а, крім того, що підходить. Тому що льон - матеріал міцний і міцний, його нитки щільно переплетені, і льон не так просто порвати.
Так і подружжя, проживши разом стільки років, скільки не кожна молода пара витримує, стали міцно переплетені один з одним. І цей союз вже не так просто розірвати.
Льняна весілля є важливим святом за перші кілька років спільного життя. Саме стільки років потрібно прожити разом, щоб перейти в міцний статус сім'ї.
Попереду багато років щасливого гармонійного життя. І нехай ніхто не скаже, скільки саме, але вже можна з упевненістю вважати, що пара міцна і надійна, і подружжя не так просто розлучити.
Як відзначити річницю?
Звичайно, є різні традиції, пов'язані з цим святом. Кожна «весілля», яка б вона не була, має свої правила, ритуали, привітання і подарунки, і інші закони, які збереглися і дотримуються до цих пір.
Їх необхідно знати і шанувати, щоб життя разом була щасливою і гармонійною, а сім'я процвітала і міцніла день за днем. Які ж є традиції і ритуали, якими характеризується лляне весілля, і що потрібно дотримуватися цим святковим днем?
Традиції для подружжя
По-перше, є традиції, які стосуються тільки чоловіка і дружини, і більше нікого. Вранці або вдень, ще до святкування річниці, подружжя повинні провести разом деякий час в спогадах.
Важливо згадати, скільки минуло років щасливого життя, пригадати всі прекрасні і дорогі серцю моменти. І обов'язково розповісти другій половинці, за що ви його любите, які переваги цінуєте, і чому ця людина для вас самий унікальний і неповторний.
Після цих приємних слів необхідно згадати всі образи і непорозуміння, які розв'язалися і залишили на серці слід. Може, чоловік щось сказав щось образливе - випадково і не зі зла, а ви не показали свою образу, і до сих пір тримайте зло.
Так ось, такого прихованого зла і негативу не повинно перейти в ваш спільний наступний рік! Потрібно все розповісти і попросити щиро, від усього серця вибачення. Навряд чи подружжя роблять такі речі часто, і ця бесіда принесе багато радості, полегшення, а новий сімейний рік почнеться з чистою душею.
Обряди молодої дружини
Що стосується ритуалів і обрядів, то лляне весілля ними багата. Перше стосується саме дружини. Вона повинна сама зшити постільна білизна, причому обов'язково з льону - недарма річниця називається лляної.
Це може здатися важким, але зшити постільна білизна - просто, і це не займе багато часу. Зате такий ритуал принесе щастя в будинок, а ліжко стане оберегом для пари. Якщо ж у вас категорично немає часу або можливості, то купіть нову постільну білизну з льону, і ще вдень застеліть ліжко.
Крім того, дружина повинна вишити чоловікові що-небудь на лляному полотні. Вишивати може навчитися кожна жінка, і це приємний процес.
Крім того, вишивка має містичну силу, і якщо правильно підібрати малюнок, то картинка буде нести в будинок щастя і багатство. Вишивати треба не днем під час річниці, а заздалегідь, так як процес може затягнутися.
Як провести свято?
Льняна весілля - серйозний «іспит» для молодої сім'ї. І цим днем потрібно скористатися, щоб продемонструвати гостям, що сім'я щаслива і повноцінна, а подружжя гідні один одного.
Жінка повинна навести в домі ідеальний порядок і прикрасити його. Друга назва, а саме «воскове весілля», говорить про те, що в будинку має бути побільше свічок. Стіл повинен бути щедрим і багатим, і все навколо красиво і затишно.
- Серед гостей в цей день повинні бути тільки близькі люди, члени сім'ї. Їх треба зустрічати радо і гостинно, і робити все, щоб їм було добре.
- Гостям же потрібно приходити обов'язково, якщо їх запросили, і приготувати приємні привітання, теплі слова, вірші і тости - щоб порадувати подружжя.
Назва річниці також диктує свої правила щодо декору. На столі неодмінно повинна бути лляна скатертина, а на господарів бажана одяг з цього матеріалу.
Складних страв на столі може не бути - традиційно готувалася проста, але щедра їжа, яка повинна показувати достаток в будинку. Обов'язково - вина, фрукти, мед і солодощі, символи багатого життя. Раніше жінка на це свято пекла солодкі страви, а чоловік сам робив вино.
Красива традиція на річницю, яка ще має назву «мотузяною», це обв'язувати подружжя мотузками. Вони повинні спробувати виплутатися, і якщо не зможуть - значить, шлюб буде міцним і тривалим, а їх любов чиста і надійна.
Подарунки в річницю
Вітаючи подружжя з річницею весілля 4 роки, потрібно вибирати правильні традиційні подарунки, які не тільки порадують, але і принесуть в дім щастя.
1. Чоловік повинен дарувати дружині одіж, яке вона надягає днем і не знімає до вечора, поки не розійдуться гості. Чоловікові прийнято дарувати сорочку з льону. Таке привітання символічно, і воно зміцнює союз.
2. Як говорить сама назва, подарунки повинні бути лляними, або хоча б просто текстильними, але з натуральних матеріалів. Можна дарувати подружжю скатертини, постільна білизна, фіранки.
Рекомендуємо: Подарунок на річницю весілля чоловікові
3. Друга назва, тобто воскова річниця, передбачає свічки. Це означає, що можна дарувати свічки в будь-якій кількості - маленькі і великі, розкішні і креативні, в свічниках і канделябрах, прикольні і прості. Чим більше свічок горітиме в цей вечір, тим краще.
4. Приємним сувеніром може стати листівка. На ній повинні бути зображені символи свята, і головне - доречні привітання, побажання, вірші і приємні, теплі слова.
5. Вітаючи подружжя з річницею весілля 4 роки, можна дарувати також сувеніри. Третя назва, мотузкова весілля, говорить про переплетеннях. Значить, можна дарувати різні сувеніри з цим символом - переплетені руки на картинах, гілки, дерево життя з фотографіями, і так далі.
Яка б не прийшла ідея, пов'язана з переплетеннями доль, це буде хороший подарунок, який підійде на лляну, або мотузяну весілля.
6. Жінці можна дарувати прикраси, зроблені з мотузок, ниток і шнурів, все сплетене. Намиста, браслети - це вдалі подарунки. Також можна дарувати мережива - прикраси, мереживні аксесуари і декор для дому.
Крім подарунків і традицій, незайвим буде придумати, чим урізноманітнити таке свято. На річницю потрібні особливі, незвичайні поздоровлення - вірші, тости, оригінальні і приємні слова.
Дарувати треба не тільки речі, але й свою увагу, любов і тепло. Так що придумати оригінальне привітання, мова або вірші просто необхідно.
Чотири роки разом - це велике свято для пари. Кохана людина поруч, він надійний і взаємно любимо, з ним спокійно і комфортно. Відсвяткуйте цей день за всіма правилами, щоб привернути в свою сім'ю щастя.
А близьким в їх річницю даруєте тільки найщиріші вітання, і бажайте щастя від щирого серця - такі побажання збудуться. Автор: Василина Сєрова
Джерело віршів: Pozdravok.ru