Сьогодні: 24.04.2024

Як жити на самоті

448

дівчина в полеТи краще будь голодним, аніж що-небудь їж,
І краще будь один, ніж разом з ким попало.

Омар Хайям

Чи варто боятися самотності і впадати в глибоку депресію, якщо у вас немає в даний момент «другої половинки», близьких людей, яким можна вилити душу? Так, самотність для багатьох - дуже неприємний стан, але тим гірше ми його переживаємо, чим більше боїмося.

Страх самотності, як і будь-який страх, заважає приймати зважені рішення. Підкоряючись цьому почуттю, ми продовжуємо відносини, які вже давно вичерпали себе. Тим самим, ми забираємо у себе і інших той час, який окремо один від одного могли б провести набагато краще. У таких ситуаціях краще бути однією, ніж з тими, з ким вам не комфортно.

Самотність - час для себе

А якщо ви вже одна і ваше самотність гнітить вас, то і з цього можна видертися, не обтяжуючи себе безладними відносинами.

Самотність - це час для себе. Якщо воно прийшло до вас, значить, прийшла пора задуматися про себе і свого життя.

  • Що вас так лякає в вашому самоті? Ви залишаєтеся без матеріальної підтримки, ви починаєте думати, що не привабливі для «протилежної статі», що ви нецікавий співрозмовник? Ваше самотність дає вам можливість вирішити ці проблеми, позбутися від внутрішніх бар'єрів і комплексів.
  • Тяжке відчуття самотності і «нікому-ні-потрібності» може закладатися ще в дитинстві, якщо батьки приділяли вам мало уваги і любові, не зважали вашими інтересами і висміювали ваші потреби.
  • Відчуття самотності може виникнути від того, що ви добровільно відділяєте себе від інших людей, вважаючи їх негідними вас. Але, якщо людина відкрита, він завжди знайде друзів, близьких по духу.
  • Часто ми замикаємося в собі і не йдемо на нові контакти, переживаючи зраду друга або коханої, боячись повторення ситуації.

Як же пережити самотність і перестати його боятися?

дівчина1. Прийміть це стан, змиріться з ним. І зізнайтеся собі, чого ви зараз хочете більше: влаштувати особисте життя і бути серед людей? Або вам комфортно у вашому сьогоднішньому стані, і немає прагнення щось міняти?

2. Якщо вам не вистачає спілкування і відчуття потрібності, сміливо йдіть «в люди», і не треба нічого соромитися. Дружнє спілкування вилікує вашу тугу. Доброю терапією буде соціальна діяльність, пошук спільників за інтересами, а також придбання домашнього вихованця.

3. Завжди повертайте собі колишню відкритість, довіру і доброзичливе ставлення до людей - і вони дадуть відповідь вам тим же.

4. Боїться самотності той, хто сам собі нецікавий. Навчіться продуктивно проводити час на самоті, мріяти, будувати плани, вивчати світ, займатися улюбленими справами - і страх самотності відступить від вас.

Автор: Юлія Бочкарьова