Сьогодні: 18.05.2024

характеристика флегматика

1177

чоловікВідповідно до Аристотеля, є два типи нервової системи - сильний і слабкий. Слабкому відповідає один вид темпераменту - меланхолік (з грецької «чорна жовч).

А ось сильний тип нервової системи підрозділяється на сангвініка ( «переважання крові»), холерика ( «жовта жовч») і флегматика ( «переважання лімфи, або флегми»). Кожен темперамент має свої плюси і мінуси, але останній, флегматик, становить найбільший інтерес, тому слід дати його розгорнутий опис.

Що характеризує флегматика

Флегматик вигідно відрізняється від тих же сангвініка і холерика стійкістю нервової системи, несприйнятністю до різного роду стресів і силою волі. Це людина, яка стоїчно відноситься до різних життєвих негараздів, зазвичай рівний у спілкуванні, доброзичливий і завжди готовий прийти на допомогу. Зазвичай флегматики мають деякою повільністю і навіть загальмованістю, але ці особливості легко коригується розвиваючими іграми та спілкуванням з однолітками.

Хто такі флегматики? Або, вірніше, які вони? В першу чергу вони мають такими рисами характеру, як:

  • Розсудливість.
  • Стресостійкість.
  • Чесність.
  • Принциповість.
  • Сильна воля.

Люди флегматичного складу характеру є інтровертами, вони спокійно сприймають невеселу навколишню дійсність і поводяться врівноважено в будь-якій ситуації. Зазвичай у них відсутні внутрішні суперечності, вони в світі самі з собою.

дівчина Як правило, флегматик неконфліктний і миролюбний, спілкуватися з ним - одне задоволення. Основна його характеристика - миролюбність. Люди цього психотипу вміють дружити, як ніхто, будучи «золотою серединою» між іншими типами і частенько виконуючи важку і невдячну роль миротворця.

Флегматичний людина характеризується зваженим і адекватним підходом до трудової діяльності: зазвичай він тричі подумає, перш ніж за щось взятися, а вже якщо почав, то ніколи не кине розпочату справу на півдорозі. Саме тому з людей цього типу виходять ідеальні працівники - розумні, відповідальні, зібрані і обов'язкові. Їм не страшно доручити навіть найскладніше завдання. І професії для флегматиків підходять найрізноманітніші.

Крім того, флегматичні індивіди характеризуються цілком об'єктивною самооцінкою, що не заниженою і не завищеною, «золотою серединою».

Правда, у цих людей можуть виникнути труднощі в спілкуванні. Часом в школі дитина флегматик залишається на самоті, оскільки оточуючі вважають його передбачуваним, занадто нудним, не цінують в ньому такі якості, як врівноваженість і надійність. Часто таким людям складно знайти свою «другу половинку», але якщо флегматик вступить в законний шлюб, то буде бездоганним сім'янином.

Професійна діяльність

дівчина з квітамиНе існує універсальних рекомендацій по вибору роботи для якогось конкретного типу. Тут все строго індивідуально, і приймати рішення, спираючись на некомпетентні джерела або на розхожі стереотипи - значить, загубити своє життя.

Для того щоб розібратися, яка професія гіпотетично може підійти людині, чий тип темпераменту - флегматик, слід зрозуміти, що для нього першочергово.

Рекомендуємо: Що таке характер людини?

По-перше, звичайно ж, стабільність. Такі люди ненавидять виходити з «зони комфорту». Значить, їм підійде будь-яка офісна робота, краще - вимагає скрупульозності і уважності, благо, що у людей даного типу цих якостей в надлишку. Принципове значення для флегматичних людей має незмінність і надійність професії, людина цього типу завжди повинен знати, чого чекати завтра, а чого - через тиждень.

Агресивний бізнес, ненормований графік - однозначно не для них. Вони будуть повільно, але вірно дертися по цій кар'єрних сходах, залишаючи далеко позаду тих, кому просто не вистачає терпіння спокійно і наполегливо йти до мети. З флегматиків виходять прекрасні керівники середньої руки, які терпіти не можуть ризикувати і завжди прораховують весь спектр запасних варіантів.

чоловік в окулярахПо-друге, флегматики - це зазвичай альтруїстичні люди, тому для них важливо реалізуватися в допомоги оточуючим. Отже, з них можуть вийти чудові лікарі, вихователі, соціологи або психологи ... Ніхто, крім людини цього типу, не здатний тридцять хвилин з олімпійським спокоєм розтлумачувати що-небудь нетямущому клієнту, або заспокоювати ридає дитини, або няньчити дітей, заражаючи їх своєю незворушністю.

Є певні гендерні відмінності. Наприклад, якщо флегматик чоловік, він може очолити бізнес і керувати ним з авторитарних позицій - так спокійніше. Такі люди можуть бути ким завгодно, від поета до політика. Відомо, що людьми цього типу були Крилов і Кутузов. Жінка флегматик часто вважає за краще створювати домашній затишок, а не будувати кар'єру, хоча ніяких особливих обмежень у плані професії для чоловіків і жінок бути не може.

Рекомендуємо: Психологічна сумісність - це

У даного психотипу є свої негативні риси, які можуть негативно позначитися на професійній діяльності людини. У числі цих мінусів можна назвати:

  • Низьку комунікабельність.
  • Повільність і деяку психологічну інертність.
  • Скритність.

Оточуючим цілком може здаватися, що флегматик їм не довіряє і тому не розповідає їм усієї правди. Це не так - особистості з таким типом характеру просто не розуміють, навіщо навантажувати інших людей своїми проблемами. Для них природно і навіть характерно справлятися зі стресом в повній самоті. Ці риси флегматика можуть відштовхнути від нього інших.

дівчина в червономуЯсна річ, цей психотип містить багато позитивних рис, тому деякі жартома запитують - як стати флегматиком? Звичайно, ніяк. Тип темпераменту дається від народження, і змінити свій темперамент не можна. В крайньому випадку, холериком або меланхоліком дитина стає в перші три роки життя.

Рекомендуємо: Еннеаграма особистості - це

Втім, можна розвинути в собі найбільш характерні для певного типу риси характеру.

Існує цілих чотири типи темпераменту, всі вони абсолютно різні. Однак слід розуміти одне: всі типи - це умовність. Темперамент флегматик може проявляти бурхливі почуття, а меланхолік - заразливо сміятися. Навіть знаючи темперамент людини, неможливо зі стовідсотковою ймовірністю передбачити його поведінку в кожній конкретній ситуації. Однак знання людської психології та розуміння, хто такий флегматик, а хто такий холерик, допоможе кожному полегшити свою комунікацію з оточуючими людьми і стати більш успішним у всіх галузях життя. Автор: Ірина Шумилова