Сьогодні: 03.11.2024

Як проявляється гіпертимія

583

дівчина і дзеркалоКоли зустрічаються люди, що відрізняються від загальноприйнятих стандартів поведінки, мало хто задається питаннями з цього приводу. Люди більш схильні списувати все на виховання та навколишнє середовище цієї людини. Однак існує логічне пояснення тієї чи іншої поведінки.

Людина, що відрізняється підвищеною життєрадісністю і самозамилуванням, що виражає необґрунтований оптимізм з приводу всього, що його оточує, часто викликає захоплення. Але варто подумати, так чи вірною його точка зору. Найчастіше це люди, які страждають гіпертіми.

Гіпертімія - це маніакальний стан, виражене в підвищеної активності в різних сферах діяльності. Зазвичай в цьому стані у людини гарний настрій, висока соціалізація. Цей термін походить від грецьких слів: hyper - «понад», thymos - «настрій».

симптоми

Для початку ознайомимося з усіма проявами гімертіміі у людини і зрозуміємо, як саме вона виражається. Людина-гіпертензія виявляє всі ознаки повністю задоволеного життям людини. Він дуже активний, добрий, проявляє чуйність, піклується про всіх оточуючих, дуже енергійний і завжди в доброму гуморі.

дівчина в короніГіпертензія не терпить утиску свободи, йому завжди необхідно вільний простір для вивільнення своєї позитивної енергії. Володіє розсіяним увагою і недостатнім завзятістю, що в свою чергу відбивається на інтересах.

Найчастіше інтереси у гіпертіма не відрізняються глибиною і високим рівнем знань. Йому властива швидка адаптація до будь-якого оточення, всі труднощі він долає легко.

Однак гіпертензія досить чутливий до будь-якої критики і дуже емоційно переживає невдачі. При цьому варто відзначити, що будь-які негативні прояви в його житті не мають на нього сильного впливу. Це не може вибити його зі звичного русла.

Серед інших людей він завжди намагається зайняти лідируючу позицію, любить увагу, важко переносить самотність. До всіх правил відноситься дуже легковажно. Якщо оточуючі намагаються протидіяти гіпертіми, це викликає у нього роздратування.

Позитивними моментами в гіпертіми можна назвати такі, як:

  • Нескінченна енергійність.
  • Постійний оптимізм.
  • Надмірна ініціативність.
  • Підвищена чуйність.
  • Посилений інтерес до самовдосконалення.

Але є також і негативні сторони. В першу чергу це, звичайно ж, легковажність. Особливо це помітно в несерйозне ставлення до багатьох обов'язків. Також це проявляється в здійсненні вчинків, які можна охарактеризувати як аморальні.

дівчина і дзеркалоПодібна поведінка може викликати конфліктні ситуації у випадках, якщо потрібно залізна дисципліна, а також в тому випадку, якщо гіпертіма наставляють або ж він сам читає моралі іншим людям. Гіпертімія часто заважає зосередитися, тому для гипертимов властиво часто міняти місце роботи, і найчастіше вони вибирають для себе керівну посаду або організаторську.

Рекомендуємо: Геніальність - це

Перший прояв пов'язано з розладом сну. Під час неспання виражається в прискореної мови. Інший явна ознака можна помітити в розмові, коли людина швидко переключається з однієї теми на іншу. Однак, що дуже важливо помітити, цілісність логіки при цьому не порушується. Також відзначається і підвищений інтерес до творчої діяльності, проте він нерідко буває непродуктивним.

Можна виділити ще кілька аспектів, які характеризують людину, схильного гіпертіми:

  • Яскраво виражений егоїзм, особливо виявляється під час розмови.
  • Перебільшення власних результатів, акцентування уваги на особистих позитивних якостях.
  • Відсутність здатності сприймати критику, навіть обгрунтовану. Зазвичай вона викликає у гіпертіма швидку зміну настрою і роздратування.
  • Складність у встановленні контакту, в спілкуванні з оточуючими людьми.

інші прояви

Гіпертімія не завжди викликає лише оптимістичні прояви характеру - гіпертіми схильні до підвищеного роздратування. Воно може виникати з різних причин, однак вельми відрізняється від звичайного прояви депресивного стану.

У гипертимов роздратування викликається яскраво вираженою емоційною реакцією. Це трапляється в ті моменти, коли оточуючі не погоджуються з такою людиною або висловлюють зауваження, що знижує його самооцінку. Найчастіше роздратування переростає в агресивність.

королеваОднак і агресивність в даному випадку має відмінності від звичайного стану злості, так як вона більше спрямована на доказ власної переваги. Якщо ж у гіпертіма немає об'єкта для вираження свого гніву, він спрямовує всю негативну енергію проти того, до кого він небайдужий. При цьому він не має на меті когось принизити чи образити, мета завжди одна - довести оточуючим і близьким, що він займає вищий щабель в ієрархії, і, звичайно ж, підняти самооцінку.

Рекомендуємо: Симптоми гіперактивності

В цілому темперамент гіпертіма не можна назвати маніакальним станом, так як він є одним з варіантів становлення людської особистості. Гіпертімія в даному випадку лише «витягує» назовні нарцисизм людини, його схильність до самозамилування. Автор: Людмила Мухачева