Сьогодні: 05.05.2024

Як розвинути силу волі

551

дівчинаДуже часто ми чуємо такі висловлювання, як: «У нього відсутня сила волі» або «Яка ж сила волі у цієї людини!» Так що таке сила волі?

Щоб точніше розібратися в цьому понятті, потрібно спочатку звернутися до значення слів. А точніше, зрозуміти, яке значення слова воля. Це свідоме прагнення до чого-небудь, свобода дій, здатність проявляти себе в обмежених умовах, проходити життєві перешкоди і вирішувати непрості завдання, навіть якщо вони вимагають чималих жертв.

Воля людини - це одне з найскладніших понять в психології. Вона проявляється і як процес, що не залежить від зовнішніх факторів, і як наслідок деяких психологічних явищ, і як унікальна здатність особистості контролювати свої бажання.

різновиди

Воля - це одна з найважливіших складових характеру людини, як стверджує психологія. У психології вона поділяється на різновиди. Нижче ми розглянемо види волі і дамо кожному визначення:

  • Спонукальна, або, по-іншому, яка ініціює - це свідома діяльність, яка допомагає людині йти до поставленої мети.
  • Стабілізуюча - цей вид пов'язаний із зусиллями, які людина докладає для підтримки своєї активної діяльності.
  • Гальмівна - полягає в тому, щоб обмежувати найбільш сильні бажання, що перешкоджають досягненню поставленої мети.

Це дуже важливі функції волі, які визначають, наскільки людина готова до труднощів. Наскільки сильна воля у людини, можна судити по тому, як він йде до досягнення намічених цілей. Про таких людей кажуть, що у них дуже розвинена сила волі.

чоловікСила волі, що це таке? Сила волі - це важлива частина характеру, яка визначає здатність людини проходити перешкоди. Те, як людина підпорядковує свої бажання, визначає, наскільки він вольовий. Звідси можна зробити висновок, що в одному випадку сила волі підштовхує до дій, а в іншому - навпаки, гальмує людини, захищаючи його від помилок, які він може зробити під дією своїх бажань.

Є основні риси, які формують вольовий характер.

  • Терпіння. Воно тримає людину на вірному шляху до мети, не дозволяючи йому відступити.
  • Бажання. Як не дивно, але це дуже важливий фактор. Бажання вказують нам на наші прагнення. І як тільки ми повністю усвідомлюємо бажане, відсікаючи все зайве і другорядне, перед нами відразу ж виникає чітка мета.
  • Віра. Тут слід розглядати віру в самого себе, в свої сили. Саме вона допомагає нам перетворити свої бажання в намічену ціль.
  • Сміливість. Тут погодяться всі, що якщо людина не володіє сміливістю, то він не зможе не те що досягти мети, але навіть почати шлях до неї. Бо сміливість якраз дає поштовх до здійснення наших бажань.

Це дуже важливі якості, що характеризують силу волі. Часто відбувається так, що вельми успішна людина, не дивлячись на свої таланти, програвав в деяких моментах життя. Все тому, що йому просто бракувало терплячості і він далі не міг долати труднощі. Часто люди плутають вольові якості з упертістю. Дуже важливо розрізняти ці поняття.

Деякі люди навіть не знають, як виховати волю. Вони помилково вважають, що це якість дано від народження. Однак його наявність залежить від набутого досвіду, і формування вольових якостей відбувається протягом усього життя людини. А значить, ці якості можна розвинути і сформувати в будь-який час і в будь-якому віці. Так як же придбати рішучість і як розвинути силу волі?

На шляху до успіху

Багато хто задається питанням - як розвинути силу волі? Однозначної відповіді немає, кожна людина індивідуальна, і як виховати силу волі, залежить від безлічі факторів. Однак існують деякі методи, які корисні для всіх.

дівчинаВ першу чергу треба знайти рішучість. Це якість багато в чому допоможе натренувати характер. Необхідно відразу ж налаштувати себе на те, що цей процес не можна переривати. Відмовки на кшталт свят і вихідних лише відкинуть вас до початку шляху. Вольовий характер тренують лише регулярність і сталість.

Рекомендуємо: Що значить: амбіції?

На думку фахівців, найлегше розвивати ці якості в спорті. У спорті простіше поставити мету і крок за кроком йти до неї. Такий підхід допоможе виробляти і тренувати наполегливість, а також зміцнювати здоров'я. Кінцевий ефект може навіть перевершити всі очікування. Однак не всі займаються спортом.

Фахівці змогли розробити універсальний список, щоб виховувати в собі вольові якості.

  • Усвідомити і прийняти свої недоліки, які сприяли зростанню проблем.
  • Уявити всі успішні кроки і вершини, яких ви могли б досягти, маючи сильну волю.
  • Уявити, що ви натренований людина, що володіє сильними, вольовими якостями характеру.

Після прочитання цього списку подумайте, чи сподобався вам кінцевий результат у вашій уяві. Швидше за все - так, сподобався. Тоді вам залишається тільки знайти рішучість і почати втілювати в життя намічений план, який виховує силу волі.

дівчинаЯк розвинути силу волі в звичайних умовах? Як показало спостереження, найскладніше виховання сили волі відбувається в повсякденності. Але в той же самий час це необмежені можливості. Прокинутися з ранку в певний час, зробити зарядку, випити кави, не спізнитися на роботу / в школу і багато інших справ. Всі ці справи викликають у нас бажання або не робити їх або робити - наприклад, покурити з ранку за чашкою кави.

Рекомендуємо: Як повірити в себе?

Від шкідливих звичок, які нам подобаються, ми не намагаємося позбутися, в той час як необхідна для успіху можемо відкласти на інший час. Саме в такому круговороті простих обов'язків і виникає питання - як виробити силу волі в таких умовах? Втім, це кращі обставини - місце і час - для початку розвитку вашої стійкості і вольовий сили.

Прийнявши рішення, немає необхідності відразу хапатися за все справи одночасно і намічати складний план. Варто приділити увагу лише парі аспектів повсякденності, розробити план дій і приступати без зволікання до його виконання. Через певний час, протягом якого ви будете слідувати наміченим правилам, ви самі зрозумієте, як тренувати силу волі в вашому випадку, що додати в виробляється план і як його ускладнити.

дівчинаАдже будь-яка людина хоче, щоб всі життєві миті радували, були різноманітними за своєю красою і успішності, для цього сила волі просто необхідна. Щоб розширювати свій кругозір, володіти великими інтересами, чималим числом знайомих і друзів, вміти проявляти терпіння, чуйність, бути завжди життєрадісним - для всього цього потрібна йти по шляху вдосконалення.

Рекомендуємо: Як побороти свою нерішучість?

А як удосконалюватися, крім як зміцнюючи силу волі? Приклади сили волі оточують нас повсюдно, варто лише звернути увагу на успіхи оточуючих. Можна взяти будь-якого успішного людини і проаналізувати його дії, але для того, щоб знайти самому сильні вольові якості, потрібно мати необмежену прагнення і проявляти бажання до саморозвитку. Також варто виробити в собі такі якості, як:

  • Рішучість.
  • Наполегливість.
  • Самовладання.
  • Витримка.
  • Сміливість.
  • Самостійність.

Є ще багато якостей, які допомагають зміцненню сили волі, проте багато з них будуть вироблятися в процесі тренування характеру. Рух до мети - це сенс нашого життя. Це рух, який піддається контролю, і чим чіткіше ви бачите, до чого йдете, тим швидше досягаєте бажаного. Але варто тільки засумніватися, втратити силу волі - і рух зупиниться.

дівчинаВи дізналися визначення поняття «воля». Ви розібралися, що таке сила волі, як розвинути і зміцнити її. І тепер виключно все - тільки в ваших руках. Не забувайте, що у кожного з нас є вибір. Приготуйте собі майбутнє, яке буде радувати, дозволить згодом згадувати добрі справи та починання. І це майбутнє не стане викликати в вас бажання змінити минуле.

Все залежить від вибору людини: виховати в собі силу волі і пройти всі труднощі життя з високо піднятою головою або ж опустити руки і пустити все на самоплив. Згадайте: всі, що оточує вас на даний момент, все, чого вже вдалося домогтися, все це - результат, досягнутий завдяки роботі над собою, прагнення і величезному бажанню. Автор: Людмила Мухачева