Сьогодні: 30.04.2024

Як знайти натхнення

502

портрет дівчиниНезалежно від віку, соціального статусу чи професії кожен з нас має потребу в натхненні. Воно може знадобитися нам у будь-яку хвилину, і це може бути пов'язано з необхідністю вирішувати складні завдання, приймати життєво важливі рішення або ж виконувати інші, не менш відповідальні справи.

Та й взагалі, в світі безліч речей і ситуацій, для яких людині може знадобитися натхнення. Тільки не завжди воно приходить саме в той момент, коли найбільше потрібно. Навіть навпаки, його візит буває найчастіше раптовим, коли абсолютно нічим не хочеться займатися. Так з чим це пов'язано? Давайте розберемося, що таке натхнення і якими способами можна «викликати» музу.

Чому так важлива мотивація, або навіщо будити бажання творити

Багато з нас рано чи пізно цікавляться, де шукати натхнення, коли його так не вистачає. Особливо актуальне це питання для творчих людей, чиє хобі є головним джерелом заробітку. Будь-художник, автор пісень, скульптор, дизайнер або музикант з упевненістю вам скаже, що поки в гості не загляне муза, «діла не буде». А вона, як на зло, прийде тоді, коли її зовсім не чекають.

Звичайно, якщо творчість не є для людини основною сферою діяльності, питання візиту музи не настільки злободенний. Якщо це просто хобі, то приходу «примхливої ​​дами» можна і почекати. А ось для інших, які шукають натхнення, щоб створювати шедеври в «штатному режимі», вкрай важливо знати «місце проживання» крилатих німф.

дівчина з книгоюЩоб зрозуміти, чому так важливо натхнення і бажання творити, потрібно знати, що воно собою являє. Якщо вірити довідникам і словників, натхненням прийнято вважати стан людини, в якому він може перебувати лише на піку емоційного потрясіння або коли відчуває неймовірний приплив енергії. Для такого стану характерна висока продуктивність.

Багато творці порівнюють натхнення з хвилею, яка накриває вас з головою і забирає з собою, «відключаючи» свідомість від всього, що відбувається навколо. Саме тому люди, яких накрила така хвиля, можуть творити годинами, не віддаючи собі звіту в своїх діях і повністю «гублячись у часі». У період такого творчого підйому для людини важлива лише одна мета - творити, в той час як інші нагальні потреби йдуть далеко на задній план.

Фахівці, що вивчають феномен натхнення, пов'язують виникнення креативного стану з активізацією когнітивних процесів у свідомості людини (це коли прискорюються сприйняття, мислення та інші життєво важливі механізми). Перебуваючи в такому стані, творець відчуває прилив сил і стає більш харизматичним, здатним впливати на оточення і виконувати завдання, які в «звичайному» режимі йому здавалися нереальними.

Такий стан приходить раптово і не залежить від наших бажань. Буває, що людині складно закінчити якийсь розпочатий проект. Можуть пройти години, дні, тижні і навіть місяці, перш ніж його відвідають незрозуміло звідки прийшли ідеї для натхнення. І це не що інше, як осяяння, адже раптом пазл складається сам собою, і ви розумієте, як саме і в якому напрямку далі діяти.

Як і де знайти свою крилату німфу

дівчина у піаніноНатхнення необхідно не тільки людям, які займаються творчістю або наукою. Воно не менш актуально в рутинних і домашніх справах, на будь-якій роботі або в прийнятті різних рішень. Тому для багатьох питання про те, де брати натхнення на кожен день і як знайти свою «музу», є вельми актуальним. Якщо це цікавить і вас, то обов'язково дочитайте нашу статтю.

Теоретики пропонують дві версії, як знайти натхнення:

  • Згідно з першою версією, натхнення має саме прийти до вас, щоб ви могли почати (продовжити) творчий процес.
  • Якщо вірити другої версії, натхнення приходить під час творчості, так як його викликають дії творця.

Якщо ж оцінювати дійсність, то можна помітити, що на практиці непогано працюють обидві версії. При цьому суперечка про те, що з'явилося раніше - «яйце чи курка» (а в нашому випадку - натхнення або творчий процес), залишається невирішеним, адже очевидно, що в будь-якому випадку одне слід за іншим.

картинаАле так чи так важливо знайти джерела натхнення? Насправді важливо навчитися практикувати обидва методи. Цілком може бути, що ви знайдете свій спосіб «закликання» музи.

І тут на допомогу вам прийдуть поради про те, як і де знайти натхнення на кожен день. Ними користуються практично всі успішні люди (не тільки творчі, але і підприємці, бізнесмени). Це дозволяє їм невпинно працювати над реалізацією своїх планів, ідей та проектів, сміливо і впевнено просуваючись вперед. Отже, що ж допомагає досягати успіху? Де і в чому приховані їх джерела натхнення?

Способи знайти осяяння

Грунтуючись на своїх знаннях і з огляду на досвід знаменитих творців, фахівці виділили кілька ідей, де взяти натхнення:

дівчина пише1. Знайдіть свою покровительку натхнення. Покровителька творчого осяяння вважаються музи. Ці міфічні істоти згадуються на сторінках історії Стародавньої Греції. Це божества, надихаючі і обдаровує людей талантами, дарами бачити і відчувати прекрасне. Завдяки їм поети писали вірші, музиканти - пісні, художники - картини і т.п.

В даний час образ музи часто має втілення в конкретній персоні. Наприклад, для чоловіка крилатою німфою може стати подруга (дружина або навіть коханка), мотивуюча його на створення шедевра або на вчинення будь-то вчинку.

Рекомендуємо: Гіпоманія - це

Для звичайної людини в ролі музи цілком може виступати хтось із родичів, друзів або авторитетних людей, що досягли в житті чогось значного. Такі люди можуть і не володіти надприродними здібностями, не відрізнятися нічим видатним. Якщо у вас настав період «застою», спробуйте надихнутися спілкуванням з кимось, знайти свою крилату німфу.

2. Закохаєтесь. Любов - найвірніший спосіб, як знайти натхнення на кожен день. Це почуття, яке спонукає людей робити незвичайні і незрозумілі вчинки. Люди, натхненні таким почуттям, можуть раптом почати робити те, про що раніше навіть не замислювалися. Наприклад, писати оди або пісні, малювати, створювати скульптури і т.п.

Якщо ви самотні, можливо, і вам варто знайти того, хто зміг би мотивувати вас? Чому б не скористатися даними радою і не впізнати, як повернути натхнення?

дівчина3. Експериментуйте. Тим, кого цікавлять ідеї для натхнення, пора дозволити собі бути трішки сміливіше і спробувати зробити щось новеньке. Навіть якщо ви сумніваєтеся в успіху затівається підприємства, не бійтеся експериментувати.

Пам'ятайте, що під лежачий камінь вода не тече. Значить, якщо ви хочете досягти успіху, вам варто спробувати реалізувати свій план, використовуючи найрізноманітніші і незвичайні методи. Не сумнівайтеся, в кінці кінців ви зможете знайти оптимальне рішення і відкрити перед собою нові перспективи.

Рекомендуємо: Що значить: інсайт?

4. Дозвольте собі розслабитися і відпочити. Навіть тим, чиє хобі збігається з основним видом діяльності і джерелом заробітку, слід відпочивати. Якщо ви будете працювати 365 днів в році, 7 днів на тиждень і 24 години на день, немає гарантій, що муза буде відвідувати вас регулярно.

Більш того, ви рано чи пізно емоційно і творчо вичерпається, що може викликати ефект, цілком протилежний очікуваному. Тому розслабляйтеся і надихайтеся, дозволяючи собі повноцінно відпочивати. Досліджуйте нові місця, спілкуйтеся з новими людьми, міняйте звичну обстановку.

5. Не бійтеся помилитися. Тільки той ніколи не помиляється, хто нічого не робить. І навряд чи він часто зустрічається з музою. Методом проб і помилок ви зможете знайти джерела натхнення і досягти бажаних результатів. Насправді не у кожного нині успішного і популярного людини вийшло створити шедевр з першого разу. Перша спроба не завжди є «зоряної». Отже, пробуйте, помиляйтеся, але не здавайтеся!

дівчина зі скрипкою6. «Скарбничка ідей» на кожен день. Багато хто знає, що найбільш вдала ідея може відвідати нас саме тоді, коли ми найменше готові її зустріти. І, як завжди, під рукою може не виявитися нічого корисного, що дозволить утримати біля себе принесла її на своїх крилах музу. Тому радимо вам обзавестися блокнотом і ручкою, які допоможуть вам зберегти іскрометну задумку. Ця скарбничка ідей допоможе вам черпати корисну інформацію, коли ви будете в ній потребу.

Це далеко не всі прийоми, які підкажуть, де знайти натхнення. Є маса способів і хитрощів, які можна підглянути у кого-то або вигадати самому, щоб мотивувати себе і налаштувати на творчий лад. Але найголовніше - потрібно діяти. Не обов'язково сидіти біля «розбитого корита» і чекати, коли вас відвідає ваша золота рибка. Важливо виробити в собі звичку діяти в напрямку поставленої мети, незважаючи на обставини. І тільки в цьому випадку ви зможете стати успішним. Автор: Олена Суворова