Підсвідомість - це одне з ключових понять науки про душу людини - психології. Що таке свідомість, відомо багатьом, але далеко не всі люди знають відповідь на питання, що таке підсвідомість. Спробуємо розібратися.
Обмовимося спочатку, що підсвідомість і його можливості досі остаточно психологами ще не вивчені, але, незважаючи на це, вони є вельми значущими і надають на життя людей істотний вплив. Тому аж ніяк не дивно, що багато людей, навіть не будучи професійними психологами, замислюються про те, як працює підсвідомість і чи можливо управління підсвідомістю.
Наука про душу людини - психологія - підсвідомість визначає як психічні процеси, які протікають в головному мозку, при цьому вони абсолютно не контролюються і не справляються нашим розумом. Звідси беруться такі поняття, як панічні атаки, шосте відчуття, невпевненість в собі, екстрасенсорні здібності і т.п. Всі ці психологічні явища призначені для того, щоб захистити людину від небезпеки або допомогти йому справитися з проблемами.
Найчастіше люди роблять такі вчинки, які практично не піддаються логічному поясненню, але при цьому вони мають глибокий сенс. Більшість психологів дотримується тієї думки, що майже всі наші вчинки, переваги і звички зумовлюються підсвідомістю. Воно накопичує все дані про життя людини, запам'ятовує його емоції, почуття, тривоги і переживання. Примітно, що підсвідомість містить в собі те, чого індивіди запам'ятовують, а потім, в певний життєвий мить, ці знання спливають на поверхню.
Свідомість і підсвідомість дуже тісно взаємопов'язані, незважаючи на те, що ці поняття є прямо протилежними. Ці поняття мало того, що пов'язані, вони в принципі не можуть окремо існувати. За допомогою свідомості індивіди осмислюють і контролюють свої дії і вчинки. А ось процеси, які визначаються протилежним поняттям, навпаки, управління не піддаються. Однак тільки в сукупності роботи свідомого і несвідомого наша психіка може нормально існувати і розвиватися.
Психологія підсвідомості заснована на тому, що все усвідомлювати людиною відкладається в його голові на рівні підсвідомості. Завдяки цьому у нас формуються установки на подальшу поведінку. Наприклад, жінка каже, що ніколи не зможе зустріти пристойного чоловіка і вийти за нього заміж. Підсвідомості вдається її почути, і в майбутньому воно стане працювати так, щоб ця думка стала реальністю. Виходить, що наші думки матеріалізуються, а мозок спонукає людину здійснювати неконтрольовані вчинки, які неможливо пояснити.
Особливості
Підсвідомість людини є найбільшим сховищем, яке містить в собі все, що коли-небудь траплялося з людиною. Воно знімає абсолютно всі з того, що з нами відбувалося, причому на досить тонкому психологічному рівні. Це не просто якісь факти, а й емоції і почуття, коли-небудь нами випробувані.
Підсвідомість - як воно працює? По-перше, йому дуже добре відоме походження наших проблем, а по-друге, різниця його зі свідомістю полягає в тому, що воно працює цілодобово, анітрохи не відпочиваючи. Кожну хвилину воно переробляє інформацію, причому незалежно від того, в якому стані знаходиться людина - сну або неспання. Допомога підсвідомості в нашому житті полягає в тому, що воно формує звички, характер, погляди на життя і установки людини.
Рекомендуємо: Перенесення почуттів в психології
Напевно ви помічали, що на одне і те ж подія різні люди реагують по-різному. Це відбувається завдяки особливостям їх підсвідомості. Тому щоб знайти гармонію і щастя в житті, треба знати правильні відповіді на два головні питання:
- Як працювати з підсвідомістю?
- Яким чином навчитися з ним домовлятися?
Психологи радять, що спочатку потрібно змінити свою душу і своє ставлення до навколишнього - життя, людям, тим чи іншим обставинам.
Робота з підсвідомістю, звичайно ж, непроста. Для початку потрібно осмислити, що саме воно регулює все наше життя. Наведемо простий приклад. Людина постійно боїться, що його зіб'є автомобіль. Ці думки, яких він намагається уникати, все одно постійно кружляють в його голові і відкладаються в підсвідомості.
У підсумку вони можуть впливати на те, що відбувається в житті цієї людини, адже думки матеріалізуються, навіть якщо вони про те, що є для індивіда вкрай небажаним. Ось і виходить, що практично всі наші біди, негаразди і невдачі - це результат негативних підсвідомих установок.
Вчимося думати правильно
Як змінити все на краще? Як домовитися з підсвідомістю? Спочатку людина повинна перестати думати про погане, тому що саме думки, що зберігаються в нашій підсвідомості, впливають на все, що з нами трапляється.
Ви запитаєте: звідки відомо, все людські думки і почуття зберігаються в підсвідомості? Відповідь проста - це встановили психологи, використовуючи техніки роботи з підсвідомістю, зокрема гіпноз. Під його впливом люди згадують ті факти, які у свідомому стані для них є недоступним, навіть події з самого раннього дитинства. Саме здатність зберігати абсолютно все є найголовнішою функцією підсвідомості.
Аналізованих нами поняття тісно пов'язане зі сновидіннями. Є люди, які вважають, що ніколи не бачать снів. Насправді це помилка. Кожній людині щоночі щось сниться, ось тільки не кожен може сни запам'ятовувати, відтворювати або правильно розуміти.
Рекомендуємо: Як позбутися від переживання?
Деякі психологи впевнені, що підсвідомість тісно пов'язане зі сновидіннями. Сни, на їхню думку, це якийсь спосіб зв'язку душі зі своїм господарем - людиною. За допомогою сновидінь організм подає нам якісь сигнали, які варто враховувати, щоб уникнути проблем і будь-яких серйозних помилок.
Є маса прикладів, коли люди, приймаючи до уваги бралися ці сигнали, уникли серйозних неприємностей. Напевно кожному з вас відомі випадки, подібні до того, що хтось не полетів на літаку через те, що побачив неприємний сон. Цей приклад, звичайно ж, не єдиний.
Буває, що людина не йде влаштовуватися на роботу в якусь компанію, побачивши неспокійний сон, а через пару місяців з'ясовується, що фірма збанкрутувала. Крім таких «попереджувальних» функцій сни, показуючи нам приховані символи, закликають людину прислухатися до свого внутрішнього голосу і намагатися зрозуміти себе.
впливу ззовні
Багато хто задається питанням: як впливати на підсвідомість людини і чи можливо це в принципі? Так, можливо, і тому є теж маса прикладів. Причому як позитивних, так і навпаки.
Психологи, впливаючи на підсвідомість, допомагають людям вирішувати різноманітні проблеми. Наприклад, в процесі гіпнозу вони здатні «витягти» з людини якісь глибоко заховані тривоги. Після того як людина усвідомлює їх і переживе, він зможе від них позбутися.
Рекомендуємо: Як мислити позитивно?
Є ще один метод, і він набагато простіше гіпнозу - багаторазове повторення. Найбільш часто в сучасному житті він застосовується в рекламі. Людина, яка по кілька разів на день чує, що той чи інший засіб для миття посуду, зубна паста, прокладки, шоколад і т.п. краще за інших, з часом починає дійсно так думати і купує саме ті товари, які часто рекламуються. При цьому він не усвідомлює того, що відмінності з іншою продукцією можуть бути мінімальними, причому не на користь товару з реклами.
Є і більш шкідливий вплив на підсвідомість людини. За допомогою гіпнозу його можна зомбувати і повністю підпорядкувати собі його волю. Ви напевно знаєте історії про те, що люди віддають малознайомим особам свої гроші, прикраси тощо Це не що інше, як безпосередній вплив на підсвідоме.
Як же бути? Як зробити своє життя кращим? Перш за все навчитеся правильно формулювати свої думки і бажання. Не вживайте при цьому частку «не», тому що підсвідомість її не сприймає. Пробуйте писати свої бажання, малювати їх і вірити в те, що вони вже збулися. І тоді у вас з'явиться реальна можливість стати більш щасливим і гармонійним людиною. Автор: Олена Рагозіна