Проникливість - це таке вміння людини, коли він здатний передбачити на підставі існуючої ситуації майбутнє стан справ. Напевно кожна людина помічав, що одні люди є дуже довірливими і їх легко обдурити, а на інших не діють ніякі доводи і умовляння брехуна, переконати їх практично неможливо. Вся справа в проникливості - у одних вона є, а у інших відсутня повністю.
Дивимося в корінь
Людину можна назвати проникливим, якщо він здатний дивитися в корінь ситуації і бачити те, що не лежить на поверхні, а заховано глибоко всередині. Такі люди цікавляться насамперед не словами, а думками і спонуканнями інших. Описується нами якість є відмінним помічником в досягненні успіху. Воно допомагає читати таємні наміри інших, добре розбиратися в людях і при бажанні виводити їх на чисту воду.
Значення слова «проникливість» можна звести до слів «інтуїція», «спостережливість», «прозорливість». Вона допомагає добре розбиратися в людях, вміло керувати ними, спілкуватися з легкістю з різними категоріями громадян. Якщо у людини добре розвинене це почуття, то він зможе стати відмінним керівником або процвітаючим бізнесменом.
Відповідаючи на питання, що таке проникливість, можна сказати, що вона не є вродженою якістю або даром богів, як це вважалося раніше. Сучасною наукою встановлено, що проникливість і інтуїцію можна розвивати.
як розвинути
Для того щоб стати проникливим, існує кілька способів.
1. Намагайтеся в кожній ситуації бачити якомога більше причин її виникнення. Припустимо, ви бачите, як в автобусі молода людина не поступається місцем жінці похилого бабусі. Що ви подумаєте? Напевно, що він невихований хам. Але у цього може бути безліч причин: стрес, погане самопочуття і т.п. Так що накопичуйте життєвий досвід і звертайте увагу на те, що відбувається навколо вас.
Рекомендуємо: Що таке інстинкт?
2. Фіксуйте зовнішні прояви. Уявіть людину, яка заходить у вагон метро і сідає навпочіпки. Що подумає більшість людей? П'яний чи наркоман. А прониклива людина зверне увагу на деталі - можливо, він тримається за серце або на його куртці кров, це буде говорити про те, що людині погано.
3. Сумніваючись - уточнюйте! Трапляється так, що якийсь вчинок залишає в вашій душі подвійне відчуття. Не варто перейматися в здогадах - уточніть, що насправді варто думати і як сприймати цю ситуацію. Можна або запитати самого людини, який зробив вчинок, або дочекатися інших проявів, або поставити це питання друзям надійшов неоднозначним чином людини.
4. Звертайте увагу на дрібниці. Проникливі люди завжди помічають тонкощі, які на перший погляд здаються незначними і на які інші ніколи не звертають увагу. Якщо виховати в собі спостережливість і вдосконалювати її, то з часом можна стати вельми проникливим людиною.
Рекомендуємо: Що значить: інсайт?
5. Шукайте те, що приховано всередині. Будь-яка ситуація в житті відбувається не просто так. Намагайтеся завжди шукати відповідь на питання - що стало причиною того, що відбувається? Якщо знайдете причину, то сформулюйте залежність і робіть висновки. Прикладом цього можуть стати народні прикмети, симптоми хвороб в медицині і т.п.
Варто зазначити, що серед проникливих людей зустрічаються виключно ті, хто має чисте свідомістю, добротою і чесністю. До речі, це якість розвивається протягом життя, особливо в процесі трудової діяльності. Непогано цією здатністю володіють психологи, керівники, фахівці відділу кадрів і т.п., тому що специфіка їх роботи буквально зобов'язує бачити людину наскрізь і користуватися цією здатністю. Автор: Олена Рагозіна