Емансипація означає вихід людини з-під чийогось контролю, придбання рівних прав, зняття обмежень. Це поняття походить від латинського слова «emancipatio», що означає «звільнення».
Спочатку під емансипацією мався на увазі вихід дітей з-під опіки батьків. Але кілька століть тому цей термін почав вживатися в політичному значенні. Емансипацією стали називати рівноправність різних груп суспільства. У той же час крім поняття «емансипація робітників» з'явився і термін «емансипована жінка».
1. Жіноча емансипація. Емансипація жінок означає надання їм рівних прав з чоловіками в усіх сферах життя суспільства. До сих пір вважається, що для прекрасної статі головне - сім'я, і часто жінка заробляє менше чоловіка на одній і тій же посаді, і їй набагато складніше будувати кар'єру. Емансипована жінка - сильна, сучасна і яскрава, вона відчуває пульс часу. Вона повноправна господиня свого щастя, здатна робити щасливими і інших.
2. Емансипація підлітків. Оголошення людини з 16 років дієздатним теж називають емансипацією. Це закріплено в законодавстві РФ (стаття 27 ЦК). Згідно з цією статтею, неповнолітній визнається повністю дієздатним при вступі в шлюб, прийому на роботу (за контрактом або договором), здійсненні підприємництва. Дана стаття дозволяє законно розпоряджатися майном. Емансипація дає людині можливість повністю соціалізуватися і відчути відповідальність.
3. Емансипація чоловіків емансипованих чоловік упевнений, що жінка повинна працювати і забезпечувати себе. У той же час він вважає власну свободу пріоритетною по відношенню до сімейних обов'язків.
Термін «émancipation de la femme» ( «жіноча емансипація») виник в 1830 році у Франції під час Липневої революції. Жінки намагалися відстояти свої права, створюючи гуртки, проводячи страйки і навіть одягаючись у чоловічі костюми. Спочатку така поведінка викликала обурення чоловічої статі, і гуртки були заборонені, але це не зупинило протестуючих. Жінкам вдалося відстояти власні права і свободи.
У Росії поява емансипації можна віднести до періоду революції 1917 року, коли серед більшовиків активно діяли і жінки. У той же час з'явилися нові галузі промисловості, де потрібна робоча сила, і жінки виявилися в тих же виробничих умовах, що і чоловіки.
Рекомендуємо: Як жінці стати успішною і незалежною?
Жінки, які покинули свої будинки, розуміли, наскільки пригнобленими вони є, і у них прокидалося прагнення захищати свої права. Різниця між емансипацією і фемінізмом полягає в тому, що перша відноситься до звільнення від гніту, а другий ближче до громадської та політичної сфер і ставить за мету надати жінкам всю повноту громадянських прав.
переваги:
Таким чином, основною рисою емансипації можна вважати свободу вибору. Те, чим займатися - виховувати дітей, відправитися в подорож або піти з головою в кар'єру - особиста справа кожної. Більш того, ніхто не забороняє суміщати ці заняття.
Емансипованих жінок можна умовно розділити на три типи:
1. Сильні і самодостатні особистості, кар'єристки, яким притаманний діловий стиль і волелюбність, здатні самостійно вирішувати всі проблеми, не втрачаючи жіночої привабливості.
2. Впевнені в собі жінки, кокетливі, зосереджені на своїй зовнішності, красі і задоволеннях, найбільше цінують незалежність. Вони думають насамперед про себе і не намагаються утримати чоловіка.
Рекомендуємо: Найуспішніші і впливові жінки світу
3. Особи, негативно сприймають будь-які знаки уваги з боку чоловіків. Зовсім не стежать за тим, як вони виглядають, вважаючи за краще зовнішньому лиску комфорт і зручність. Від такої жінки неможливо домогтися ведення рутинних домашніх справ, її не поставиш в положення служниці.
Очевидно, що жіноча емансипація - явище більшою мірою позитивний (якщо, звичайно, не брати до уваги невдоволення чоловіків). Однак слід пам'ятати, що в наші дні в стосунках дуже часто відбувається підміна понять.
Метою жіночої емансипації було досягнення рівних прав з чоловіком, а не буквальне рівність з сильною статтю. Емансипована жінка обов'язково повинна розуміти, що в щасливих відносинах важливі м'якість і взаєморозуміння, а сталевий характер краще виявляти на роботі. Автор: Анастасія Дзенгелевская