Сьогодні: 08.09.2024

Симпатія - що це таке

1788

параСимпатія - основа бажання спілкуватися і захоплюватися іншими людьми. Значення слова «симпатія» пов'язане з тим, що воно походить від грецького συμπάθεια, яке перекладається як «потяг» або «внутрішнє розташування». Фактично симпатія до людини означає його привабливість для нас. Взаємна симпатія - основа успішного і приємного спілкування.

Однією з умов, яке дозволяє симпатії виникнути, є спільність простору двох людей. Завдяки спільного простору люди можуть контактувати і виявляти один в одному те, що їх зближує.

теоретичний аспект

Ільїн розділяє причини виникнення на усвідомлювані і неусвідомлювані. Серед усвідомлених причин виділяють схожість світогляду (загальні ідеї, цінності, погляди, інтереси). До неусвідомленим причин відносяться статус людини, його манери, риси характеру, зовнішність.

Симпатію розглядали ще стоїки, маючи на увазі спільність об'єктів, тут простежується зв'язок зі співчуттям, що, скоріше, близько до емпатії. Значення слів «симпатія» і «емпатія» змішувалися протягом багатьох століть.

параГоловну роль у виникненні симпатії відіграє поведінка, якого дотримується людина під час контактів з людьми, його особистісні якості, цінності та ідеали. З іншого боку, яким би гідним не була людина, він іноді відштовхує людей, а негідник приваблює.

Спонтанно симпатія часто виникає в результаті асоціації людини з симпатичними і привітними людьми з нашого минулого. До людей, схожим на ворогів з нашого минулого, прокидається антипатія.

Симпатії і антипатії дуже відносні, вони залежать від характерних рис людей, що вступають у взаємодію, від контексту, від специфіки спілкування і ситуації, в якій воно виникло, а також часу. Експеримент, проведений в 1985 році, наочно ілюструє цю особливість нашого ставлення до інших людей.

дівчатаФотографії двох жінок, показані студентам, викликали приблизно однакову кількість відгуків на питання «Хто з них доброжелательнее?» Коли ж інші студенти поспілкувалися перед експериментом з дуже привітною жінкою, схожою на одну з фотографій, то за цю фотографію під час дослідження студентами було віддано в шість разів більше голосів.

Відносність симпатії легко підгледіти в експерименті Gtiffitt, коли студенти більш позитивно сприймали людей, перебуваючи в кращих умовах (затишна кімната в порівнянні з задушливим і жарким приміщенням). Позитивно сприймаються і ті люди, які постають в привабливому антуражі (вишукані меблі та м'яке світло в порівнянні з брудними і убогими кімнатами).

Тобто в даному випадку позитивне ставлення до обстановки переносилося на ставлення до людини, тобто певну оцінку люди отримують вже в нашому сприйнятті. Прояв негативу з боку експериментатора призводило до того, що студенти віддавали анкети людині, не схожої на нього.

практичний аспект

Отже, те, в яких умовах відбувається спілкування людей, впливає на те, як вони один одного сприймають. Люди відчувають симпатію, перебуваючи в приємній, затишній, вишуканій обстановці.

закохані Симпатія чоловіка до жінки і навпаки буде збільшуватися або зменшуватися в залежності від того, за яких обставин вони один одного зустріли. Збереження відносин, як вірно помітив Уолстер, неможливо без асоціації їх з приносять задоволення речами.

Рекомендуємо: Пристрасть - це

Крім того, велике значення має чарівність. Легко відчути потяг до людей щирим, відкритим, живим, повним енергії. Це своєрідний шарм, і його ключові складові такі: присутність, сила і теплота (Кабейн). Харизматичною людиною може стати кожен, головне - попрацювати над невербальною інформацією, яку індивід посилає в світ.

Харизматична людина всім подобається, він викликає в оточуючих захоплення і враження (не словами, а своєю поведінкою), що у нього багато можливостей, сил і йому подобаються навколишні люди. Поруч з ним стає добре, тому в його суспільство прагнуть.

Ось кілька порад, швидко призводять до посилення харизми: зниження інтонації в кінці речення, легкі кивки, паузу тривалістю між повідомленнями. Більш фундаментальні фактори такі:

  • Присутність. Необхідно повністю бути з людиною, будь відволікання дуже помітно. Зосередженість на спілкуванні значно підвищує нашу привабливість для оточуючих.
  • Сила і теплота. Доброзичливий, турботливий і сильний, могутній чоловік кружляє голову, таку людину хочеться залучити й утримати, тому що він вкрай корисний, а його увагу лестить співрозмовникам.

Найголовніше - щирість. Спроби зобразити щось наштовхуються зазвичай на неприйняття інших людей, тому що вони розгадують нашу гру. Гармонія ж полягає відповідно внутрішнього і зовнішнього, тому спочатку треба приводити в порядок внутрішнє.

ознаки

параЯк визначити, що ми привернули увагу? У цьому зазвичай допомагає емпатія, співпереживання дозволяє розпізнавати стан іншої людини, але можна виділити і особливі жести симпатії: торкання, прагнення поправити щось, до того ж чоловіча симпатія зазвичай виражається в частих поглядах на дівчину і спробах бути до неї ближче.

Рекомендуємо: Позитивна і негативна зворотній зв'язок

Симпатію чоловіка до жінки необхідно підтримати, щоб вона переросла в щось більше. У відповідь необхідно показати власну симпатію, не має значення, чи проявляється вона в схвальних поглядах або в усмішці, - головне, щоб вона не була агресивною.

Як відрізнити любов від симпатії? Симпатію чоловіка від любові можна відокремити по впевненості і частоті кроків, які робить чоловік до жінки, за його турботі, прагненню надати допомогу, позалицятися, по прагненню до продовження спілкування. Сильна симпатія чоловіка до жінки відрізняється тим, що він намагається довести свою спроможність, демонструє свої можливості.

човенВажливіше буває відрізнити ввічливість від симпатії, так як від цього залежатимуть і дії жінки по відношенню до чоловіка. Ця різниця виражається в кількості проявляемого уваги і рівновазі емоційних вкладень.

Симпатизує чоловік відповідає на кожну дію жінки своїм і сам ініціює контакти, від нього рідко потрібно чогось чекати довго. Якщо жінка відкрито показала симпатію, а чоловік безініціативний і лише зрідка відповідає на її знаки уваги, швидше за все, ним керує ввічливість.

Розпізнати жіночі ознаки симпатії можна по її турботі про комфорт людини, зацікавленості в ньому, ініціативності. Так що якщо жінка відчуває симпатію до чоловіка або чоловік до жінки, головні показники цього - інтерес, ініціювання легкого тактильного контакту, провокування (мімічна гра) і піднесений настрій. Автор: Катерина Волкова