Сьогодні: 11.09.2024

Все про позитивну психологію

630

дівчинаУ відносно недавньому минулому, в кінці 90-х років, виникла така галузь психологічної науки, як позитивна психологія. Основною метою даного напрямку є пошук найбільш сприятливих параметрів для якомога кращого існування і суспільства в цілому, і кожної особи окремо.

Отже, що ж таке позитивна психологія? У самій назві вже є якийсь відповідь на це питання. Цей розділ психології займається тим, що намагається допомогти людям у пошуку відповідей на один із найскрутніших питань - як стати щасливим?

Практично, щастя - таке поняття, яке досить важко описати в загальноприйнятих категоріях. Для кожної людини воно індивідуально. Хтось знайде своє щастя в любові, хтось - в матеріальних благах, а третій буде цілком достатньо ароматної кави і хорошої книги в руках, щоб відчувати себе цілком комфортно. Саме пошуком, виявленням таких факторів і займається позитивна психологія.

Нове віяння засноване на внутрішньому резерві особистості, і це дивує багатьох людей, адже є абсолютно новим підходом в психології. Тепер на, здавалося б, звичайної консультації у психолога можна й справді отримати відповідь на питання 'Звідки беруться всі мої нещастя?' Фахівці застосовують абсолютно новий підхід до роботи з пацієнтом.

Основною проблемою є виявлення позитивних сторін людини, його сильних якостей, корисних навичок соціальної адаптації та інші комунікативні особливості. Багато хто задається питанням, як навчитися позитивно мислити, як застосувати отримані навички на практиці. І як потім навчитися користуватися цими перевагами для досягнення поставлених завдань і, як наслідок, перебороти всі свої невдачі і негативні стани свідомості.

Основи позитивної філософії

Даний розділ психології, безсумнівно, може в кращу сторону змінити ваш світогляд. Адже індивідуум, який постійно займається впровадженням в практику життєствердних тенденцій, з часом почне більш позитивно сприймати навколишній світ.

велосипедистиЯкщо правильно тлумачити концепцію даного відгалуження психології, то можна припустити: все, що відбувається навколо нас, спочатку виникає в думках і лише потім знаходить матеріальне виявлення. І тільки ви відповідаєте за успіх свого щастя, не варто перекладати роботу над цим на кого-небудь іншого. Психологія позитивного мислення може давати людям мотивацію удосконалювати свої різнобічні навички, покращувати характер і т.д.

Рекомендуємо: Зовнішній і внутрішній локус контролю

Ніколи не ігноруйте виникли проблеми. Якщо здається, що все накопичилося куди більше, ніж ви можете взяти на себе, просто використовуйте позитивне мислення, це збільшить спектр можливостей, які дозволять вийти з несприятливих ситуацій і вирішити всі виниклі питання.

Позитивна психологія - які висновки можна взяти з теорії для себе:

  • Людина сама будівельник свого щастя, ніхто інший в цьому участі не бере.
  • Для того щоб перебороти будь-які невдачі і негативні ситуації, потрібно використовувати свої найкращі якості.
  • Людина, захоплений своєю роботою і постійно занурений в неї, буде відчувати себе потрібним і значущим, а в підсумку - і щасливим.
  • Матеріальні цінності не приносять щастя, а от подарунки, зроблені близьким і друзям, частинку радості і вам і їм вже точно доставлять.
  • Розвивайте в собі оптимістичні риси, будьте вдячні собі і іншим за такий настрій.

Філософія позитивних змін

дівчина з кошикомДля того щоб бути щасливим, достатньо всього лише мати позитивний настрій, а інше прийде само собою - психологія позитивних змін досить проста. Будьте з хорошим настроєм завжди і всюди, вірте в себе і свої сили. А щоб у вас не виникало сумнівів в успіху свого задуму, використовуйте спеціальні слова і фрази.

Рекомендуємо: Як мислити позитивно?

Афірмації - це слово або коротка фраза, в змісті якої укладений якийсь позитивний посил, і якщо ви будете повторювати цю фразу багато разів, вона закріпиться у вашій підсвідомості, створить вам якусь психологічну установку на успіх. Цей відмінний варіант поліпшити свій емоційний фон і прискорити наближення позитивних змін у вашому житті. Цілеспрямовано мислячі люди часто використовують цей метод.

Як правильно скласти аффирмацию:

  • Те, що ви будете стверджувати, повинно звучати як факт, що відбувся, в реальному часі, а не в майбутньому.
  • Не слід використовувати слова з негативною енергетикою.
  • Слова-афірмації повинні створювати атмосферу радості і щастя.
  • Стислість - сестра таланту, фраза не повинна бути довгою.
  • Побільше конкретики, не варто використовувати розпливчасті формулювання.
  • Чи не запозичте чужі афірмації. Виберіть або придумайте щось, що підходить саме для вас.
  • Необхідно щиро вірити в те, що ви вимовляєте. Для підтримки загальної цілеспрямованості відзначайте свої маленькі перемоги на шляху до мети.

Думайте з позитивом, і незабаром ви зверніть увагу на те, що навколо почнуть відбуватися зміни в кращу сторону. Виконуйте такі вправи регулярно. Ви почнете помічати прекрасне навколо, вас будуть радувати різні дрібниці, яких раніше ви, здавалося б, навіть не помічали. Будьте впевнені в своїх силах, і тоді всі проблеми, що виникають у вас на шляху, будуть вам по плечу.

Концепція життєрадісною філософії

З точки зору традиційної психології людина виступає жертвою навколишніх обставин, що оточують людей і взагалі, цілком схильний до зовнішніх факторів. Переважна більшість фахівців практикують лікування психічних розладів або захворювань.

тато і дочкаУ психології сформульовані сотні найрізноманітніших діагнозів. Саме на такому розумінні будується методика допомоги хворій людині. В даному підході вважається, що у всіх бідах винен зовнішній подразник, джерело невдач, який можна обчислити і усунути, позбувшись таким чином від проблем.

Рекомендуємо: Життєва позиція

Позитивна психологія влаштована таким чином, що якщо усунути джерело негативних емоцій, не залишиться нічого і виникне відчуття порожнечі, яку людина не знає, чим і як заповнити. Крім цього, соціальні традиції попередніх поколінь вчили нас бути нещасливими, смиренно приймаючи невдачі. Це, так би мовити, завчена безпорадність.

Як не дивно це звучить, раніше мало хто замислювався про те, як би навчити людину бути щасливою. Не знаючи, що робити з утворилася порожнечею, людина знову, хоче він того чи ні, заповнить її думками про нещастя і невдачі.

Варто лише зазначити людям на їх сильні сторони, навчити ними користуватися, виставляти в кращому світлі - і людина сама знайде в собі сили жити повноцінним і щасливим життям. Вправи по правильному використанню позитивного мислення допоможуть вам реалізувати себе.

гарна дівчинаВарто відзначити, що самооцінка ніяк не впливає на відчуття себе щасливим. Занижена самооцінка робить людину нещасною, а висока - не є запорукою щасливого життя. Виходячи з цього твердження, можна зробити висновок, що витрачати багато сил на підвищення самооцінки у людини, в принципі, можна вважати безглуздим заняттям. Це лише лакмусовий папірець, показник того, задоволений людина своїм життям чи ні.

Беріть на себе всю відповідальність за те, що відбувається у вашому житті, дивіться в майбутнє з позитивним настроєм, і дуже скоро вас будуть чекати зміни на краще. Автор: Андрій Воробйов