Сьогодні: 03.05.2024

Як навчитися бачити усвідомлений сон

386

Усвідомлені сниСвідомий сон початківців новачків одночасно і ваблять, і лякають. Ваблять тому, що схожі на Країну чудес, яку описав Льюїс Керролл в пригоди Аліси. Лякають тому, що люди побоюються незвіданого.

До цих пір вважалося, що усвідомлені сновидіння доступні небагатьом щасливчикам, яким пощастило народитися з таким даром або, в крайньому випадку, людина отримує путівку в астральне подорож завдяки удару блискавки, падіння метеорита або викрадення інопланетянами. Можливо, що до недавнього часу все так і було.

Свідомий сон притягують увагу людей, схильних до дослідження, систематизації та виявлення закономірностей. Те, що недавно вважалося важкодоступним явищем, а то і прикрашеними баєчками або нездорової фантазією, сьогодні дослідниками незвичайних станів людської свідомості трансформовано в методологічний посібник.

Свідомий сон доступні кожному, хто не проти приділити незвичайного станом дні і ночі тренувань, напружити волю до того, щоб навчитися керувати сном усвідомлено, як це робить із власними руками і ногами.

Як зробити сни доступною реальністю

Це питання непусте тому, що завдяки невірного тлумачення книг Карлоса Кастанеди серед обивателів існує думка, що потрапити в усвідомлений сон можна тільки при прийомі психоделічних речовин. Насправді ж для входження в усвідомлене сновидіння не потрібно нічого крім тренування, завзятості і духу пригод.

дівчинаМагічне усвідомлене сновидіння толтеків або усвідомлений сон даоських йогів - це суть одного явища. Трохи відрізняються практиками досягається одне й те саме стан людської свідомості, яке є прикордонним між станом неспання і станом сну.

У нетренованого людини це прикордонне стан занадто вузько і короткочасно. Звичайна людина не встигає помітити цю фазу стану свідомості - раптово «провалюється» в сон і так само раптово «виринає» з нього в звичну реальність. Практика входження в усвідомлене сновидіння розширює діапазон прикордонного стану, робить його на перших етапах просто помітним, а потім продовжує його фазу до тривалості звичайного сну. Це і є техніка входження в усвідомлений сон.

Сучасні дослідники прибрали з практик толтеків і йогів сновидінь «лушпиння» непотрібних ритуалів і обрядів, завдяки яким усвідомлені сни були пов'язані з містикою. Сьогодні практика зміненого стану свідомості нагадує психофізичні тренінги високого порядку.

Зараз же нікого не здивують психофізичні експерименти, в яких людина силою думки може викликати у себе на шкірі симптом термічного опіку і також, маніпулюючи уявою і концентрацією, слід опіку прибрати. Техніка входження в усвідомлений сон, зрозуміло, відмінна за прийомами, але розвивається також шляхом психофізичних тренувань.

Як навчитися незвичайного стану? Як увійти в усвідомлений сон? Розроблено кілька технік входження в усвідомлене сновидіння, кожну з яких можна виконувати окремо, чергувати або поєднувати.

Техніка ведення щоденника

ранокЦе, мабуть, найдоступніша техніка. Єдина вимога - це регулярна запис сюжетів і вражень побачених снів. Подібна практика не допоможе вам увійти в усвідомлене сновидіння за 7 днів, зате дозволить гарантовано зробити доступ до усвідомленості снів.

Щоденна практика ведення щоденника призводить до того, що підсвідомість засвоює завдання запам'ятовування сну і його усвідомлення.

Є цікаве спостереження: за довгостроковістю практики, коли ви вже перестаєте замислюватися про те, як викликати усвідомлений сон, ви і купуєте «абонемент» на усвідомленість снів. А звичка записувати сни залишається, але тепер записи схожі на голови захоплюючого пригодницького роману.

контроль усвідомленості

сниЦей метод складніше тим, що виконується в фазі сну. Під час дрімоти у сплячого трапляються спонтанні моменти усвідомленості. Коли людина в такі моменти розуміє, що знаходиться в реальності сну, то звичайний сон перетворюється в усвідомлене сновидіння.

Ця техніка входження схожа на рибну ловлю або полювання - для того, щоб потрапити в усвідомлені сни, вам повинно пощастити. Перевага цього методу в тому, що повезти може і на третій день практики, і на п'ятий. Недолік - знову ж в везінні, смуга невдач може затягнутися на місяці.

Способи контролю:

  • Зіставте стабільність форм навколишньої дійсності зі звичною реальністю. Усвідомлені сни схожі на перебіг - для нього завмерлі форми не характерні. Наприклад, стовбур дерева може переливатися різними кольорами або неприродно згинатися.
  • Уві сні проявляються неприродні особливості організму - за велінням волі подовжуються руки або ноги, голова без наслідків може обертатися навколо власної осі.
  • Усвідомлене сновидіння супроводжується надприродними здібностями: левітацією, можливістю дихати під водою, проникати крізь стіни і т.д.

Якщо уві сні ви усвідомлюєте ознаки незвичній реальності, то залишається зберегти холоднокровність - переляк або надмірна радість можуть вивести зі стану сну. Треба просто прожити сюжет сну до самого пробудження.

За допомогою самонавіювання

квітиНавчитися входити в заданий стан свідомості можна і за допомогою самонавіювання. Самонавіювання програмує діяльність підсвідомості, яке є сполучною ланкою між звичним світом і простором мрій.

Дана техніка також не гарантує вхід в світ мрій з першого разу. Глибина занурення під навіювання досягається регулярністю виконання вправ.

Для початківців сновідящіх потрапити в світ мрій за допомогою самонавіювання набагато більше шансів, ніж для цього ловити спонтанний випадок усвідомлення під час сну.

Послідовність самонавіювання на усвідомленість сну:

  • Треба навчитися станом релаксації. Такий стан відрізняється від звичайного відпочинку ступенем розслаблення. Звичайна людина не може повністю розслаблятися - в тілі існують ділянки з постійною напругою м'язів, але через те, що вони постійні, до них звикають і перестають помічати. Управління розслабленням тіла збільшує можливість усвідомленого сновидіннями в рази.
  • Для програми на усвідомленість можна скласти власну формулу навіювання. Формула повинна включати в себе режим розслаблення, навіювання на усвідомлення сну і поствнушаемое занурення на наступний сон. Короткий приклад: «моє тіло розслаблено, думки спокійні, емоції і почуття безтурботні. При зануренні в сон я збережу усвідомленість і запам'ятаю події сну при його завершенні. Після пробудження я проведу день в бадьорому і енергійному стані. З кожним наступним сном усвідомленість буде зростати »
  • Швидко заснути. Після вимови програми самонавіювання потрібно постаратися відразу заснути, щоб наступні думки не встигли розсіяти програму.

Психологи одностайно погоджуються в тому, що програми самонавіювання повністю вступають в силу після сорокаденного регулярного навіювання. 40 днів - мінімальний термін для того, щоб навчитися керувати сном. Причому управління буде з кожним сном ефективніше і ефективніше.

Метод «руки»

принцесаТака вправа взято з магічних практик толтеків. Спосіб входу в усвідомленість простий - потрібно уві сні побачити власні руки. Незважаючи на простоту способу в описі, складність для початківців буде полягати в тому, що образ рук буде «вередувати», розпливатися, йти в бік.

Щоб «спіймати» руки, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Не треба уважно дивитися на руки. Уві сні вони як переляканий звірок, потрібно довести їм, що вам до них немає ніякого діла - дивитися скоса, побіжно, без акцентує уваги.
  • Постійно змінювати об'єкт уваги: ​​то на руки, то на сторонній об'єкт, на руки, на інший об'єкт. Таке переключення уваги робить образ рук чіткіше і натуральніше. На перший погляд інструкція проста, але досвід у звичайній реальності протилежний: об'єкт можна краще усвідомити при пильній увазі і концентрації, а уві сні все відбувається інакше. Перешкодити своїм звичкам в фазі сну особливо нелегко.
  • Треба спробувати виконати руками будь-яка дія. Можна плескати в долоні, а можна стискати і розтискати кулаки.

Рекомендуємо: По яких днях сняться віщі сни?

Потрапити в світ мрій через управління руками уві сні нелегко, але при цьому досягається найбільш вражаючий результат: ви можете не повірити своїм очам, до такої міри здасться реальним сон.

Новачки після першого досвіду багато днів ходять під враженням. Реалістичність простору мрій так вражає, що кожен починає подумувати, чи не існує небезпека в тій реальності? Що ж, світ сновидінь так само різноманітний, як і дійсність, тому там і там потрібно дотримуватися звичайну обережність.

Спосіб ранкової дрімоти

лавандаМетодика невибаглива: після сну не поспішайте прокидатися, потягуватися, повертатися або ворушити руками і ногами. Дрімота від сну відрізняється періодичним входом то в сонний стан, то бодрствующее. Тобто дрімає людина постійно перетинає кордон між сном і реальністю.

При цьому обставині ймовірність включення усвідомлення в фазі сну досить велика. Як правило, перший досвід усвідомленості світу мрій приходить саме в стані дрімоти.

Щоб навчитися входу в простір мрій в стані дрімоти, не потрібно якихось спеціальних вправ - досить просто вчасно зрозуміти, що звичайна реальність змінилася незвичайною. Як збільшення шансів на успіх буде не зайвим застосування технік «Руки» або «Контроль усвідомленості».

спосіб енергії

Нехай спосіб не лякає вас своєю назвою. Під агресією на увазі не потенційна небезпека, а інтенсивний виплеск енергії. Вихід в простір мрій відбувається в результаті дисонансу між розслабленим станом тіла і збудженої психікою.

ліжкоЦей варіант входу починається розслабленням тіла. Потрібно домогтися найвищого ступеня релаксаціі.Очень часто втрачається відчуття рук і ніг, а тіло здається надзвичайно легким. Крім того, по тілу може пробігтися хвиля вібрації, ніби від електрики.

Серце завмирає, а кінцівки починають німіти. Такі відчуття схожі з ознаками наступаючої смерті. Природно, що люди інстинктивно намагаються уникнути небезпека, імпульсивно виходячи з напрацьованого стану, як би відсмикнув руку, ненавмисно торкнувшись гарячої поверхні.

Своїм страхам нелегко протистояти, особливо якщо вони відносяться до таких гострих відчуттів. Але варто тільки побороти страх, як входите в особливий стан, в якому є не тільки усвідомлення сну, але і інший досвід внетелесних відчуттів, наприклад, астральне подорож.

Але домогтися стану надглибокої релаксації - це тільки перша частина завдання. Для переходу в стан внетелесних переживань потрібна енергетична агресія.

Способи виплеску енергії:

  • Спробуйте поплескати уявними руками, як це описано в техніці «Руки». Відмінність тільки в інтенсивності ударів. Це потрібно зробити від щирого серця, поки уявні руки по відчуттях стануть мало чим відрізнятися від реальних.
  • Потрібно уявити, що уявне тіло починає обертатися навколо поздовжньої осі. Для початку потрібно тіло «покачати» туди-сюди, а потім різко (в уяві) перевернутися зі спини на живіт.
  • Відтворити відчуття падіння. Відчуття прискореного падіння з безпрецедентно високого рівня спиною вниз. Зрештою вам повинно скластися враження, що ви провалюєтесь крізь ліжко на підлогу.
  • Потрібно зробити кілька уявних спроб, ніби ви схоплюєтеся з ліжка, ніби при сигналі «Тривога».

Рекомендуємо: Змова на віщий сон

Один з вище наведених способів допоможе вам пережити досвід поза тілом. Виходить, що комплекс ідеомоторних відчуттів усвідомлюється в стороні від фізичного тіла. Ваше фізичне тіло знаходиться на ліжку, а відчуваєте, що стоїте посередині кімнати. Відчуття чотки і реалістичні.

веснаПарапсихологи ще довго будуть сперечатися про те, чи є подібний стан самоспровоцірованной галюцинацією або ж астральне тіло вийшло з фізичного. У будь-якому випадку, якщо ви домоглися подібного стану, то вам відкриті двері як в усвідомлюваний сон, так і в астральне подорож, а також інші гілки внетелесних переживань.

Дана методика є не тільки самої тотальної по досягненню, але і найважчою. Завзятість, бажання і довіру до своїх можливостей зроблять і цю техніку доступною для всіх.

Про техніку безпеки

Змінені стани свідомості незвичні, і основна небезпека полягає не в усвідомленості сну, а в тому, що в екстреному випадку може не знайтися людина, яка досвідчений в даному плані і здатний надати допомогу. Щоб не траплялися небажані ситуації потрібно проявити обережність і дотримуватися правил техніки безпеки при практиці змінених станів свідомості.

  • Головне правило - не братися за практики, які належить здійснювати самостійно, без досвідченого товариша. В крайньому випадку повинен бути хтось поруч, хто залишиться в звичайному стані.
  • Не застосовувати психоделіків і інших речовин сумнівного характеру.
  • Починаючи з малого, не форсувати події і від простого вправи до складного переходити поступово, навіть якщо якісь вправи здадуться занадто легкими.
  • Не можна приступати до технік, якщо перебуваєте в пригніченому, агресивному або тривожному стані.
  • Не можна приступати до технік, якщо у вас проявилися симптоми будь-якого недуги. Особливо це стосується головного болю, загального занепаду сил, підвищеного тиску або серцевої недостатності.
  • Перед тим, як приступити до техніки, вивчіть теорію, послідовність дій, можливі протипоказання.
  • Не можна захоплюватися. Занурення в змінений стан має бути так само лімітовано, як час глибинного занурення для водолазів. Головну роль грає самодисципліна - як би не було цікаво в світі мрій, потрібно повертатися рівно в стільки, у скільки встановили собі термін.

Не варто грати з усвідомленими сновидіннями, використовуйте цю техніку на благо і з обережністю. Автор: Ігор Васьків