Одне з найбільш зачаровують явищ індіанської культури - ловець снів. Завдяки розгорівся в середині минулого століття інтересу до традицій корінних народів Америки цей амулет, овіяний таємницями, полюбився всьому світу.
Він стає «героєм» відео, книг і серіалів, його зображення використовують в якості принтів на одязі, в ескізах татуювань. Якщо заглянути в сонник, знайдете статтю про ловці снів, а Інтернет заповнений безліччю фото з самими різними саморобними ловцями.
Все більше людей цікавиться, як робити талісман. Тому зараз легко підібрати майстер клас, де демонструється покрокова інструкція плетіння ловця. Але надмірна популяризація оберега доводиться не до вподоби індіанцям, для яких ловець снів має священне значення.
Таке ставлення можна пояснити, адже багато людей навіть не мають уявлення, для чого він потрібен і яке значення симпатичного амулета. Зрозуміти всю глибоку суть ловця допоможе історія його виникнення.
Якщо зробити талісман, дотримуючись усіх правил, він стане не тільки модним елементом, але і сильним оберегом.
опис
Так що ж це таке? І навіщо багато сучасних людей роблять ловці снів?
Сьогодні, мабуть, все стикалися хоча б з фото ловця снів - настільки оберіг популярний. Ловець снів складається з скручених в кільце прутів, міцно оповитих натуральної грубою ниткою. У колі пасла 'павутинка', додавалися намистини і черепашки. Неодмінним атрибутом амулета були пір'я.
Перш ніж вивчати майстер клас по створенню амулета, варто звернутися до легенд, що оповідають про його появу і пояснює значення.
Версія племені лакота
Народна легенда розповідає, що одного разу вождь племені зійшов на гору. Там його зустрів мудрець в образі павука. Він зірвав з дерева кілька гілок і звернув їх у кільце. Історія свідчить, що це коло означає циклічність життя.
Всередині кола учитель сплів павутину: у людини безліч шляхів, і за яким йти - він вирішує сам. У центрі кола залишилося отвір, куди до людини проникали добрі думки, що направляють на правильний шлях.
Але навіщо потрібна сама павутина? У нитках плуталися злі помисли і згорали з першим сонцем. Так добрий дух навчив людини робити ловець.
Версія племені оджибве
Друга легенда стверджує, що це - дар бабусі-паучихи Асабікаші, вселенської матері. Вона навчила всіх жінок робити для дітей павутинки-обереги, щоб малюки спокійно спали, захищені від злих духів і поганих снів.
Кожна легенда згадує павуків, чий образ багато значить в віруваннях індіанців. Це відбилося на техніці плетіння. Класичний варіант амулета на увазі, що павутинка стикається з обручем рівно вісім разів - за кількістю лапок створення.
У різних народів
Склалося хибне уявлення, що цей амулет виключно індіанський. Так вийшло завдяки масовій культурі, розтиражовані оберіг як символ індіанців Америки. Насправді історія корінних народів Сибіру розповідає про схожий талісман. Він називається китьгем.
В цілому принцип плетіння однаковий, основна відмінність - в призначенні: індіанський ловець - амулет, призначений для всіх людей. Індіанці вірили, що після засипання дух людини здійснює подорож. У цей момент душа особливо вразлива, а значить, сон потрібно охороняти.
Сибірські народи надавали талісману набагато більше значення і ставилися до нього серйозніше. Для них він - інструмент шамана, якому оберіг потрібен для проведення обрядів. Протягом усього дня шаман за допомогою амулета «збирав» всіх духів - добрих і злих.
Вночі духи спускалися по пір'ю, проникаючи в його сон. Одні - давали поради, інші - починали боротьбу. Іншими словами, ловець снів для сибірських народів значить набагато більше.
Амулет китьгем, прикрашався фігурками тотемических тварин, що мали священне значення і необхідних шамана в сутичці з духами. Його плетіння супроводжувалося особливими ритуалами.
У сучасному світі ловець снів використовується як оберіг від кошмарів і тривожних сновидінь. А також можна запрограмувати свій ловець на ту функцію, яка важлива вам.
Хочете бачити щоночі яскраві і цікаві сни? Або захиститися від жахів уві сні? А може бути бачити віщі сновидіння? Самостійно виконаний або навіть куплений оберіг допоможе вам в будь-якому вибраному напрямку.
згідно з традиціями
Але все ж, коли заговорюють про те, щоб сплести ловець снів своїми руками, мають на увазі традиційний індіанський талісман. Майстер клас навчить робити ловець, навіть якщо ви ніколи не займалися рукоділлям - схема створення дуже зрозуміла.
Зробити класичний оберіг можна тільки з вербових прутиків, скручених в кільце. Вибір дерева для амулета не випадковий. У індіанців не прийнято робити ловці на довгий термін.
Іва в такому випадку - ідеальний варіант: висихаючи, вона тріскається, і ловець ламається. Амулет лопнув - значить, людина ступила в новий етап життя.
Рекомендуємо: Молитва перед сном
Кожен майстер клас включає в себе такий важливий елемент, як пір'я. Для плетіння амулета використовували тільки певні пір'я. Якщо оберіг чоловічий, вибирали орлині, а в жіночі вплітали совині пір'я.
Хтось збирає пір'я мертвого птаха, чого категорично не варто робити. Використовувати такі пір'я - значить, наповнити свій ловець енергією смерті.
Зроби сам
Виготовити ловець снів своїми руками просто, не дивлячись на складність вироби. У мережі легко можна знайти майстер клас, який пропонує поетапні фото і відео, наочно ілюструють, як робити ловець. Якщо фото в цій статті недостатньо.
Майстер клас починається з підбору робочих матеріалів:
- Підійде будь-яке кільце - непотрібні п'яльця, металевий невеликий обруч.
- Знадобиться шнур для обмотки і нитки.
- Якщо ви подивіться різні фото, то побачите, що використовують як дерев'яні, так і пластмасові намистини і інші прикраси.
- Кожна схема ловця включає в себе пір'я. Необов'язково шукати орлині або совині - амулет можна зробити з курячих, воронячих і навіть штучних пір'я.
- Для закріплення вузликів потрібен прозорий клей.
процес створення
1. Плетіння починається з обмотки обруча. Обов'язково залиште хвостик в 15-20 сантиметрів, щоб зробити петельку.
Шнур добре натягують, щоб він не залишав присвятив. На деяких фото і відео можна побачити амулет, зроблений з використанням декількох обручів - одного основного і декількох маленьких, розташованих знизу і з боків.
2. Коли основа амулета буде готова, починайте робити павутинку. Фіксуючи нитку кілька разів, сплетіть перший ряд.
Рухаючись по спіралі, продовжуйте плетіння, натягуючи нитку. По ходу плетіння нанизуйте намистини - схема досить проста.
3. Якщо звернутися до фото та відео, можна помітити, що візерунок не завжди ідеально рівний. Ви можете знайти майстер клас з плетіння різних незвичайних ловців, наприклад, щоб зробити центр павутинки зміщеним. Це додасть виробу особливий шарм.
4. Щоб вийшов дійсно могутній ловець, необхідно мислити позитивно. Плетіння може проходити під приємну музику - амулет зарядиться позитивною енергією. Такий оберіг буде виконувати свою захисну функцію.
5. Не забудьте зробити верхню петлю, за яку ви будете вішати ловець. До слова, куди повісити виріб? Краще - біля ліжка або на люстру.
Плетіння ловця снів - захоплююче заняття, яке наповнює особливою енергією. Кожен надає йому своє індивідуальне значення - таке, яке відображає внутрішній настрій і очікування. Ловець снів своїми руками може стати чудовим сюрпризом для близької людини.
Вибирайте відповідний майстер клас, дивіться відео і створюйте свій оберіг. А на здивовані запитання знайомих «Навіщо?» Ви можете вразити їх захоплюючим розповіддю про чарівні легендах і силі талісмана. Автор: Ксенія маїсові